למה ואיך הקמתי חדרי מלח בשיטת Halotherapy

'הקמת מפעל הייטק באפריקה' אמר לי מישהו, בערב הפתיחה של חדרי-המלח שלי saltmedic באשדוד. ריפוי טבעי ויעיל במחלות נשימה כרוניות, בשיטה המובילה שכבשה את אירופה וגם אותי

כששמעתי לראשונה בשנת 2004 את המושג 'חדרי-מלח' חשבתי על דברים אחרים לגמרי, רק לא על מה שזה באמת. טיפול במלח היה תחום נדיר בארץ והתבסס על סגולות הריפוי של מערות המלח העתיקות והמפורסמות באירופה. הוא קיבל תחייה מחדש בעידן המודרני, בשיטה המתקדמת Halotherapy. 'הלותרפי' (Halos = מלח ביוונית) נחקר והוכח מדעית גם בארץ, בבי"ח רמב"ם בחיפה, לפני כארבע שנים.

הנושא ריתק אותי ופשוט התאהבתי בו. ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות. ריפוי טבעי למחלות נשימה, המוגדרות ברובן, על פי הרפואה הקונבנציונלית, כמחלות לכל החיים. הייתי בתפקיד אדמיניסטרטיבי בכיר בחברה גדולה ומוכרת. מאז, לא חלף יום אחד מבלי שאחשוב על הנושא שממש התאים לכמיהה ולרצון החבוי בתוכי, לרפא אנשים. בגילי, לא היה רלוונטי ללמוד רפואה, אך תחומי הרפואה-הטבעית דווקא החלו לשגשג בעיר ואפשרו לי להגשים חלום ישן וטוב. התפטרתי מעבודתי והחלתי לחקור וללמוד את נושא הטיפול במלח, תוך לימודי רפואה משלימה.

Saltmedic03 small

האתגרים שניצבו בפניי החליפו כותרת כל פעם מחדש. בנחישות ובהתמדה, כמו נערה מאוהבת נאבקתי והתגברתי ומסביבי תהיות רבות. מה זה חדרי מלח? היכן למקם את העסק? מי יקים ובאיזה גודל? איך לבנות תכנית עסקית,לקבוע נקודת איזון, קהל יעד? איך לפרסם ולשווק, לארגן תקציב נכון להשקעה, לגייס עובדים? איך ללמוד את הטיפול עצמו? ואיך בכלל אני הופכת משכירה-בכירה לעצמאית, בעלת-עסק עם לא-נודע אחד גדול. הרי התחום חדש ונדיר לגמרי בארץ ולאף אחד אין בו ניסיון.

היו כל הסיבות המחלישות כדי לסגת מהרעיון, שנראה די מופרע באותה עת. דווקא אז, המשכתי בניגוד לכל הדעות ובדקתי מה קורה בעולם, מה חדש, מה יסייע בידי?

באחד הלילות גיליתי באינטרנט את החברה בחו"ל, שהמדענים שלה פתחו את השיטה המובילה Halotherapy. השיטה מדעית, ניתנת למדידה, נחקרת ומאפשרת לקבוע פרוטוקול טיפולים למגוון מחלות. תוך זמן קצר נחתם חוזה עם החברה. ב-2009 נחת כאן צוות מומחים שבנה את חדרי המלח שלי Saltmedic ובו חדר ילדים, חדר מבוגרים וקליניקה לרפואה טבעית.

ONE_4305

הקירות, הרצפה והתקרה עטופים בשכבות של מלח לבן טהור. מכשיר חכם כותש מלח לחלקיקים מיקרונים, הנשאפים אל תוך מערכת הנשימה ומנקים אותה ממזהמים. בתהליך הכתישה של המלח נוצרים יונים-שליליים, המרפים את המתח בשרירים ומעניקים רוגע. הכל יחד יוצר תהליך ניקוי וריפוי הדרגתי, עם אפקט מצטבר, ללא תרופות וללא מגע.

כך אני מעניקה למטופלים שלי חוויה מהנה ומרפאה באופן טבעי ויעיל, ללא נזק או השפעה שלילית. והכי חשוב: הטיפול מתאים למבוגרים, לילדים ולתינוקות מגיל ארבעה חודשים. הצורך והתלות בתרופות פוחת עד בכלל, תוך רגיעה מסטרס, מעייפות כרונית, וחיזוק המערכת החיסונית של הגוף.

Saltmedic16 small

וקוריוז קטן: סבי מצד אמי היה הילר במרוקו, שריפא  בדרך טבעית ורקח סבונים טבעיים עם צמחי מרפא. סבי מצד אבי, היה שקדן וסופר סת"ם. בתקופת המחסור העולמי במלח, חילקו הוריי גושי-מלח ומל"ח (מזון לשעת חירום) שהובאו ממסעותיו העסקיים של אבי באפריקה. העיסוק בריפוי זורם בדמי, ואין לי ספק שאני עוסקת בייעוד שלי באהבה.

www.saltmedic.com     050-2185383 

 

אביבה איטח
היי, אני אביבה איטח, חברה בדיגיטליות בעסקים, מנהלת ובעלים של חדרי מלח saltmedic באשדוד זה עשר שנים. פעילה באירגונים ובמועצת נשים, מתנדבת, בוגרת לימודי רפואה משלימה במגוון תחומים היוצרים יחד סינרגיה בתוצאות הטיפול. ממשיכה ואוהבת ללמוד, להתעדכן ולהתפתח. דוגלת בריפוי טבעי ככל האפשר ושואפת להגשים את חזוני לרפא את כל ילדי העיר - דור העתיד שלנו - הסובלים ממחלות זיהומיות בדרכי הנשימה, בדרך טבעית, יעילה ובריאה. בעלת משפחה ובת למשפחה גדולה, שורשית מוכרת ומוערכת מוותיקות העיר אשדוד.