למה החלטתנו לחתל בחיתולים רב פעמיים?

איך בחרנו לחתל בחיתולים רב פעמיים במקום להשתמש בחיתולים חד פעמיים והתמכרנו לעניין

כשהייתי בהריון הראשון שלי, הייתי עסוקה כל כולי בהתמודדות איתו, עם הפחדים שהחלו להופיע בשליש האחרון, הרגלים שהתנפחו, העליה במשקל, בדיקות והכנת השטח לקראת הלידה, לא חשבתי לרגע אחד על פרט קטן אך משמעותי, חיתולים. למעשה, עד שחבר לא התקשר אלי וסיפר לי שקיימת בכלל חלופה אחרת לחיתולים החד פעמיים, לא הייתי מעלה על דעתי שצריך בכלל לחשוב על זה. ניתקתי את השיחה עם החבר כאשר אני מבטיחה לו שאין שום סיכוי שאתחיל להתעסק בחיתולי בד.

1

כששמעתי לראשונה על חיתולים רב פעמיים מיד האסוציאציה הראשונה שקפצה לי לראש היתה של אותם בדי טטרה גדולים שמקפלים וסוגרים עם סיכה. מספר שבועות אחרי השיחה עם חברי הטוב, התארחנו בביתם, הוא ואישתו הראו לי בהתרגשות את אוסף החיתולים הרב פעמיים שלהם. בכנות, התלהבתי מאוד. התדמית שהיתה לי בראש נופצה והחיתולים שראיתי מול עיני היו יפים, צבעוניים ונראו ממש נוחים.

את החודש שנותר לי עד הלידה "בזבזתי" בשיטוט אינטרנטי אחרי חיתולים רב פעמיים בניסיון להבין על מה מדובר. בישראל היה קשה מאוד למצאו כאלו וקבוצות הפייסבוק היו ממש בראשיתן ולכן יוטיוב שימש לי כמקום מצויים ללמוד את הדבר החדש. הזמנתי מספר חיתולים וכשהגיעו מיד כיבסתי אותם והכנסתי לתיק הלידה, נחושה לחתל כבר מהתחלה.

DSC_1500

מחשבות לחוד ומציאות לחוד כאש הלידה הסתבכה ומצאתי את עצמי מובלת באמצע הלילה, אחרי 48 שעות של צירים, אל חדר הניתוח. הלידה הסתיימה בניתוח קיסרי ואני נותרתי כאובה, עם תינוקת חדשה. הרגשתי שבורה מבפנים מבחוץ, בקושי רב יכולתי לקום לבד מהמיטה כך שחלום ההחתלה הישר מחדר הלידה נגוז ונעלם מיד. אחרי מספר ימים חזרנו הביתה ומיד התחלתי לחתל בחיתולים רב פעמיים בשמחה גדולה והתרגשות. תוך מספר ימים, הבנתי שקניתי מעט מדי חיתולים אז מיד ביקשתי מכל הדודים והדודות סביבי לרכוש לי שובר מתנה לאחת מחנויות חיתולי הבד כדי שאוכל להצטייד בעוד חיתולים.

אך עדיין, המשכנו לחתל את ביתנו במשך כשלושה שבועות עם חיתולים חד פעמיים רק בלילה. במבט לאחור, לא ברורה לנו ההחלטה למה בחרנו לחתל ביום ברב פעמי ובלילה חששנו. לא חשתי בשום הבדל או שוני בהחתלת לילה עם רב פעמי, תדירות ההחלפות היתה קבועה לפי הנקות כך שלא חווינו נזילות ותקלות.

הניסיון הקצר שלנו עם חד פעמי, גרם לנו להבחין בשלוש תופעות שלא קרו עם רב פעמי ואותם אני חייבת לשתף אתכם:

החיתולים הדיפו תמיד ריח מסריח, תופעה שלא היתה לנו עם רב פעמי שהריח בניחוח נעים של כביסה.

הדבר השני הוא נזילות ו"קקי גב" דבר שלא חווינו עם חיתולים רב פעמיים.

הדבר השלישי ולדעתי הגרוע מכל, נאלצנו למרוח משחות החתלה על הטוסיק הקטן כדי להגן עליו מפני תפרחת חיתולים שהגיעה מהר מאוד לצערי.

בשלושתץ השבועות בהם השתמשנו בחד פעמי, מצאנו את עצמנו כל יומיים נאלצנו לסלק מביתנו שקית אשפה מלאה בחיתולים חד פעמיים מצחינים. המחשה שחיתולים אלו ישארו איתנו לנצח לא עזבה אותנו עד שהחלטנו שזהו, מסלקים את החיתולים החד פעמיים ומשתמשים אך ורק בחיתולים רב פעמיים. באותו הזמן, הטוסיק של הקטנה שלנו היה כבר אדום, מגורה וכואב ותפרחת החיתולים הכתבה בה חזק. מרחנו כל משחה אפשרית אבל האשם העיקרי היו החיתולים החד פעמיים והמגבונים החד פעמיים כי מהרגע שהפסקנו להשתמש בהם, התפרחת פשוט נעלמה כלא היתה. נהגנו לשוטף לה את הטוסיק תחת זרם מים ולנגב וכך היתה תמיד נקיה.

DSC_0026-2

כאשר ביתנו הקטנה נולדה, שוב עברתי קיסרי רק שהפעם כבר הייתי מחתלת מנוסה הרבה יותר ולא היססתי לרגע. חוץ מ-24 השעות הראשונות לחייה בהן היא היתה תחת השגחה בתינוקיה, היא חותלה בחיתולים רב פעמיים, גם כשנסענו לקמפינג בחורשת טל שלושה ימים. מבחינתנו, לא היתה אופצייה אחרת מלבד חיתולים רב פעמיים.

חיתולים חד פעמיים בניגוד לחיתולים רב פעמיים מכילים חומרי בישום, עוברים תהליכי הלבנה ומפרישים חומר רעיל ומסרטן בשם דיוקסין, הם עשויים פלסטיק ולכן אינם נושמים כלל ואינם מתכלים, הם גורמים לפריחות וגרוים בעור העדין והרגיש של התינוק וזו הסיבה בגללה צריך למרוח משחות החתלה. הידיעה כי אצטרך למרוח משחת החתלה כדי להגן מפני החיתול החד פעמי, סגרה מבחינתי את הגולל על האופציה לחתל בחד פעמי. למה שארצה למרוח על הטוסיק של התינוק שלי משחה כדי שתגן אם יש לאת האופציה פשוט להיתשמש בחיתולים רב פעמיים?

חיתולים רב פעמיים יחסכו לכם אלפי שקלים שנזרקים על חיתולים חד פעמיים.

חיתולים רב פעמיים בריאים בדיוק כמו ללבוש בגד, מתכבסים ומתייבשים בקלות.

חיתולים רב פעמיים טובים לסביבה ויגמרו את ימיהם כמו כל בגד אחר במטמנה.

חיתולים רב פעמיים יפים, אופנתיים ושמחים, עם הדפסים מדליקים ומלאי סטייל.

חיתולים רב פעמיים הם הבחירה של הדור החדש, הדור שמודע לעצמו, לסביבה שלו ולוקח אחריות אישית.

מזמינה אתכם להצטרף למהפכה שכבר מתרחשת בכל העולם.

מוזמנים לדבר איתי אם מעניין אתכם לדעת עוד על חיתולים רב פעמיים.

מוזמנים להכיר את מותג החיתולים הרב פעמיים "בייבי קואלה", עבודת יד כחול לבן, מיוצר בישראל 

 

thiswiththed
אמא של אבגיל ואיילה, ובעלת חברה לייצור ופיתוח חיתולים רב פעמיים כחול לבן תוצרת הארץ Baby-koala.com