למה באתי? למאבאטי!

זה פוסט על אימפרוביזציה. הוא נכתב בעמידה על רגל אחת תוך דקלום המנטרה "כן, ו…"

בחורה עם מחשב נייד

כבר כתבתי פעם, קוראים יקרים, על האהבה שלי לאימפרוב. אימפרוב, למי שאין כח ללחוץ על הקישור, הוא אמנות האלתור. פחות אלתורים סטייל מק'גייור, יותר אלתורים סטייל "של מי השורה הזו". מקבלים שם של משחק ומילת השראה ומשחקים מערכון מאולתר לחלוטין.

בפעם הקודמת הזכרתי להקה אחת שאני אוהבת במיוחד, הלא הם למאבאטי. למאבאטי הם איתמר קרביאן, אורן חנקין, אורי ליפשיץ, אמיר עצמון, רונן זילברמן ואורן כרמי. כל אחד מהם שחקן מוכשר וייחודי בפני עצמו, וביחד הם סינרגיה משוגעת של צחוק ודרמה, משחקי מילים ופנטומימה. בכל הקטעים שלהם שראיתי, אין אף קטע שחוזר על עצמו. הם ממציאים מחדש את עצמם ואת החומר שלהם, כמיטב אמנות האלתור, בכל פעם מחדש. אני ממליצה מאוד, למי שאוהב את הסגנון, להגיע לאחת ההופעות שלהם. אפשר להתעדכן בדף הפייסבוק שלהם.

וכדי שלא תגידו שאני שולחת אתכם לצפות בחתול בשק (הי! מערכון על חתול בשק עוד לא היה להם!), הנה קישור להופעה שנערכה בפסטיבל אייקון בשנה שעברה:

צפיתי כבר בהרבה הופעות של להקת למאבאטי הנפלאה. צחקתי עד דמעות, ותמיד רציתי גם. גם להצחיק ככה, גם להיות בכזה תיאום ביחד עם האנשים שאיתם אני עובדת, ובעיקר גם להשתחרר מכל מה שעוצר אותי: הביישנות, שפת הגוף העצורה, והאינסטינקט התמידי להגיד קודם כל "לא".

ואז הגיעה ההזדמנות: איתמר קרביאן, מחברי למאבאטי, פתח קורס אימפרוב למתחילים. אז שלא ארשם? נרשמתי ועוד איך.

לפני כמה ימים היה השעור הראשון. סוג של שעור ניסיון. נפגשנו, עשרה אנשים ואיתמר, על הבמה של תיאטרון ה-move בליבה של תל אביב, ועברנו ביחד שלוש שעות של תרגילים לחידוד הזיכרון והמיקוד, העברת מסרים, סיפור סיפורים, וההבדל הענק שבין "כן, אבל" לבין "כן, ו…". חזרתי הביתה נרגשת, עייפה, ועם גוף כואב ודואב. איתמר הוא מורה טוב. הוא מדבר ברור, ומעביר את המסר שלו בצורה נעימה.

אם כל זה מעניין אתכם, תמיד רציתם ללמוד אימפרוב ולא ידעתם שיש פה בארץ בכלל, אז הקורס עצמו מתחיל ביום שני ב-26 במאי, ונשארו בו עוד מספר מקומות פנויים.

כדי להצטרף כבר עכשיו או לקורס הבא, תוכלו ליצור בעצמכם קשר עם איתמר בטלפון 054-2328258, בדף הפייסבוק שלו או דרך הדוא"ל karbian@gmail.com

גילוי נאות: למבאטי בכלל ואיתמר בפרט הם אנשים שאני אוהבת לצפות בהם וללמוד מהם בגלל הכישרון שלהם. זהו איננו פוסט מוזמן, ואני משלמת על הקורס תשלום מלא. ההמלצה היא כנה ואמיתית, ומגיעה מדעתי האישית בלבד.

 והנה קטע מהופעת למאבאטי באליפות ישראל באימפרוביזציה (כן, יש דברים כאלה) 2013:

 

תודו שתפסתי אתכם בהפתעה. לא מכנסיים, לא נעליים ולא אוכל. לפעמים כל מה שבחורה צריכה זה קצת אלתור.