למה את מפחדת מרשת הלינקדאין?

בחורה עם מחשב נייד

לינקדאין גברים שולטים
הגברים שולטים בלינקדאין. (מקור: 2011 PEW)

סיכום יום האישה הבינלאומי מבחינתי הוא הבעת השאיפה למצוא ברשת הלינקדאין יותר נשים בשנה הבאה. בארץ ובעולם.
אם בכל הרשתות החברתיות השליטה היא נשית, הרי שבלינקדאין יש דומיננטיות גברית. וזאת למה?

להלן מספר הסברים לתופעה, לעניות דעתי:

1. הלינקדאין אינה רשת חברתית של שיתוף חוויות. ונשים, כידוע אלופות בכך ומחפשות אינטראקציה זו.
2. הלינקדאין היא רשת שאינה מביאה לידי ביטוי צדדים אישיים, אלא עסקיים בלבד. שוב, ידוע כי נשים מרבות להביע צדדים אלה, לשתף ולתמוך זו בזו, ולכן "רשת הצנון", כפי שאני מכנה אותה, אינה מתאימה להן לצורך כך.
3. הסבר אחרון ולא חביב: יותר גברים בארץ ובעולם מעורבים ביותר תפקידי מפתח במרבית התעשיות וזו ה-רשת עבור פעילותם.

לינקדאין – ההזדמנות

כמי שבאופן אישי אינה מוצאת עניין רב במתכוני עוגות או בכתבות אופנה, אלא יותר בנושאים פיננסים, כלכליים, צרכניים או ענייני חינוך אני מוצאת את הלינקדאין כרשת מרתקת. אני פעילה בה שנים, כעוסקת עצמאית בתחום היח"צ ניו-מדיה. מיותר לציין שאני מוצאת בקבוצות דיון כלכליות/פיננסיות/כספיות/נדל"ניות בלינקדאין בעיקר גברים.
כמי שמאמינה שנשים אינן נופלות מגברים בשום גזרה, הרי שגם בגזרה העסקית-כלכלית אני מאמינה שהן ראויות וצריכות להימצא במרכז הזירה. גם הלינקדאינית.
הלינקדאין היא חובה למי שמבקשת לשווק את שירותיה כעצמאית לעסקים אחרים. זוהי רשת חובה גם למי שרוצה למתג את עצמה מקצועית. אז מדוע רוב הפעילות היא בעמודי פייסבוק? נקודה למחשבה, אין ספק.
כשאני רואה כזה מיעוט של נשים לעומת גברים בלינקדאין, אני מבינה עד כמה עוד יש להתקדם. כי אם המיעוט של נשים ברשת זו מייצג גם מיעוט של פעילות עסקית נשית בכירה בשטח אז סימן שיש עוד מה לעשות.
אז בין אם את שכירה או עצמאית, אני ממליצה לך להיכנס ולהשתתף בזירה האיכותית, המקצועית והגלובלית של אנשי המקצוע בלינקדאין.

Netta Doron
בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ netdor@gmail.com