למה את לא צריכה לקנא בנסיכה קייט

בחורה עם מחשב נייד

נסיך גבוה ונאה לצידה, שנ"צ בארמון בקינגהאם, זיכרונות של חתונה מהאגדות , ילד שני בדרך, גוף חטוב וגבעולי. ובכל זאת, אין מה לקנא בדוכסית קייט

גם אני התבשרתי על הריונה השני של הדוכסית קייט. איך אפשר שלא, הרי הידיעה הופיעה בבולטות בחלקם העליון של עמודים הראשיים של הפורטלים הישראלים, כמו היו אלו חדשות רלבנטיות ביותר לקהל הישראלי. ובכתבות המבשרות על "ההיסטריה באימפריה הבריטית" אנו עדים לקצת יותר מידע, השתתפות בצערו של הנסיך הארי על הידחקותו למקום החמישי לרשת את כתר המלוכה ובעיקר לתמונות רבות של קייט, וויליאם והנסיך המתוק שתכף יקבל אח או אחות.

בתמונות נראית קייט כרגיל עם שיערה השופע והמשעמם, חליפות מעצבים ובעיקר החיוך הקבוע שחקוק על פניה כבר – שנים מאז שהתארסה לנסיך ונפטרה סוף סוף מהכינוי Waity Katie שהדביקה לה התקשורת האנגלית הידועה בשנינותה, על כך שחיכתה שנים, כולל פרידה, עד שהוד נסיכותו שלף את הטבעת. אבל כעת היא במקום אחר, משקיפה על עברה ממרפסת הארמון ומנופפת לשלום בידיים עטויות כפפות, כובעים שזוכים להערצה במגזר החרדי וכשלצידה הנסיך ויורש העצר הקטן

kate-middleton
 בתחילה גם ליבי מעט נצבט למראה התמונות. יש לי חולשה והערצה רבה לבחורים גבוהים, לבחורים פעוטים וחמודים עם סרבל ,  ליכולת של קייט להחזיק דיאטת חלבונים מתישה וארוכה ובעיקר לנינוח הבריטי כולל ההומור, המוזיקה, שדרות אוקספורד והמבטא, הו המבטא. אבל אז נזכרתי במזג האוויר העגמומי שמצפה לי בין תחנות הרכבת התחתית ובעוד כמה סיבות למה אני לא צריכה לקנא בדוכסית  המושלמת:

• כי מושלם זה משעמם. ראיתם פעם קווצת שיער שלה זזה מהמקום? קמט בחליפה, או מסביב לעין? את בת 30 פלוס, לא בובת ברבי, למען השם.

• הבחורה הזו מעבירה את ימיה בדילוגים בין טקסים , אירועים וימי ציון משמימים כמו הטקס לציון פטריק הקדוש, לציון 150 שנה לרכבת התחתית, מנחות תה משמימות, מרוצי סוסים ואירועי צדקה. כלומר, אם תתחלפי איתה את יכולה לשכוח מאחר צהריים של סתלבט בים, שוטטות חשובה בקניון, קפה עם חברות בארומה או סתם זמן איכות עם הבן זוג. אם כבר, עדיף להיות אחותה, שנראה שהיא הרבה יותר חיה.

מישהו אמר משהו על הגשמה עצמית? הדוכסית אומנם למדה תואר באמנויות במכללה שבה פגשה את הנסיך, אבל מאז שהכתר על ראשה, היא, בהתאם לסעיף הקודם צריכה להתמסר לחלוטין למשימות הארמון ולשביעות רצונה של המלכה. זאת אומרת שאין מה לדבר על עבודה משמעותית שהיא עצמה בחרה בה, המשך לימודים או סתם בחירה במסלול חיים שאת מלאת תשוקה לגביו מרגע שאת קמה בבוקר.

• כיאה למעמדה המובן, הדוכסית לא יכולה להרשות לעצמה להתלבש ממש איך שבא לה. כבר דווח על הערה שקיבלה מהמלכה על כך שהעזה ללבוש חצאית קצרה מידי שחשפה את קרסוליה, אבוי. את יכולה לתאר לעצמך קיץ ללא מכנסיים קצרים, או שומו שמיים- גופיה? כן, הדברים שנראים לנו כה מובנים מאליו. אז אולי את מוכנה להשתחל לחליפה חונקת בשביל הזכות לשיחת חולין כמה בעלי תואר בריטים משמימים. ובטח גם ידווחו על החליפה למחרת בכל האתרים. נכון שהנסיכה לובשת ג'ינסים אבל זה לספירתי, אולי פעמיים בשנה, כשיש אירוע קליל יחסית כמו מרוץ שיט בניו זילנד.

• מריבות עם החמות לא יהיו לה, שהרי הנסיכה דיאנה המנוחה, אימו של הנסיך, יכלה רק לצפות על חתונתם מגן עדן, אבל כתחליף קיבלה הנסיכה את המלכה- הסבתא, ולא מדובר כאן בסבתא פולניה חביבה שעושה מרק עם קניידלאך ממש טוב ורוקמת מפות שולחן. כזו שצריך להתקשר אליה אחת לשבועיים. הו לא, כשיש לה פיקוח מליזי, מלכת בריטניה בכבודה ובעצמה בתוספת עצומה של התקשורת הבריטית החטטנית- כדאי שתיזהרי מלעשות פאדיחות, כמו לא לצבוע שורשי שיער, להעז להשתזף ללא חלק עליון או כמו שהוזכר ללבוש חצאיות "קצרות מידי". את כל אלו צלחה הדוכסית, אבל שנים רבות של פיקוח מהארמון ומצהובון "סאן" הבריטי עוד לפניה.

בעלה. נכון שהוא גבוה, נאה לעיניים מסוימות, קצת נסיך, לא ממש רעב ללחם והכול. אבל, לא יודעת, נראה לי שלרוב הגברים הישראלים יש בקצה זרועותיהם הרבה יותר קסם, גבריות וחוכמה ממנו. אם הגבר הבריטי נחשב למאופק ואפילו קר , תחשבי כמה כזה צריך להיות נסיך אנגליה.

• צריך להעריך את הנסיכה על יכולות הדיאטה שלה, כפי שהתבטאו בדיאטת הדוקאן שעשתה לפני החתונה, שגרמה לה להיות אפילו רזה יותר ממה שהייתה. והיא הייתה, תאמינו לעין הביקורתית שלי. ונניח שהיא מעלה להעלות כמה קילוגרמים, שלא במסגרת הריון כי "זה מותר", אלא סתם כי החיים משמינים מכל מיני סיבות. כל סלב אומנם חווה ירידות תקשורתיות על היקף משקלה, אבל כשאת נסיכה ולא איזה זמרת טראש סטייל בריטני, מצופה ממך ליותר. הרי להסתיר את זה עם טוניקה וטייץ לא ממש יבוא בחשבון.

• חוץ מזה, הקפה בבריטניה לא משהו, ולתדהמתי גם התה לא, למרות הציפייה. אני בחופשה בלונדון נובמבר 2012, מנחת תה במלון הילטון- אכזבה גדולה. אבל ממש.