למה אף אחד לא מספר לי כלום ? אנחנו במיתון ??

חשבתי שלצאת לגיחת חופשה במלון על הטיילת בתל אביב זה לא סיפור, שיחת טלפון והעניין סגור. מסתבר שלמרות שאומרים שאנחנו במיתון והתיירנים מקטרים שאין תיירות ישראלית – בתי המלון מלאים. כן, גם בישראלים. אז או שאנחנו יצאנו מהמיתון ואנחנו משגשגים – אז למה אף אחד לא סיפר לי שיצאנו מהמיתון – אהה…גם אתם לא ידעתם?? אז הנה, עכשיו אתם יודעים….:))

בחורה עם מחשב נייד

אני ממש ממש ממש לא כלכלנית ובטח לא מבינה בענייני מיתון יותר מדי, קצת – עניינים של היצע וביקוש ומתי מנהל סניף הבנק מתקשר אליי….פעם בשנה הוא מתקשר לאחל לי יום הולדת שמח (לפני כמה ימים …למי ששכח מתנה) ובשאר הפעמים לספר לי שהחשבון שלי נמצא במצב "לא מי יודע מה…"  הוא נשמע אייפס מודאג קצת – ואני מרגיעה אותו שיהיה בסדר, אוטוטו עומד להכנס סכום כסף והחשבון מתאזן – זו בערך הדינמיקה ביני לבין כבוד המנהל.
נכון, זה לא קורה יותר מדי פעמים, זה קורה כשיש איזו הוצאה משמעותית בלתי צפוייה. כן, אני יודעת, צריך תמיד לשים בצד כסף לימים אפורים – אבל אני גרועה בענייני תחזית ולכן אני משוחחת עם מנהל סניף הבנק פעמיים שלוש בשנה, זה כוחו של הרגל ושגרה – ואני לא משנה שגרה אם היא נוחה לי ואין איזה דרמות מתחוללות באוויר.
קיץ, אלוהים הוריד את הגיהנום לאיזור ושום חדר שלא ממוזגן – אין סיכוי שאני אכנס אליו, לפחות בתקופה הקרובה (אלא כמובן, אם זה עניין חירום כמו שסיפרתי). אני סובלת בצורה באמת קיצונית מהחום וכל שנה אני מתכננת בערך מפברואר – מרץ לאן אני אסע בקיץ בשיא הגיהנום העיקר כדי  שיגיע הקיץ -לא ייצא לי לבלות כאן  בשיא החום.
השנה איכשהו לא מסתדר לסוע החוצה למחוזות ממש קרים (נגיד כמו לפלנד – אקזוטי משהו, לא? אבל לא מציאותי….מותר לפנטז) שאני יכולה רק לחלום עליהם ואולי פעם גם  ייצא לי לדרוך שם, בינתיים חשבתי לסוע לאירופה הקרובה יותר – אבל ראיתי בתחזית שגם היבשת הזו לא ממש מצטיינת בקרירות השנה והחלטתי שבמקום להגרר עם חצי מהאוכלוסיה בערך , כולל ילדי ישראל שיהיו בריאים, באיזה מטוס דחוק ובשדות תעופה ודחיות מטוסים – אני אהייה פטריוטית ואשאר כאן בארץ.
החלטה יפה, הא? פטריוטית משהו, לא? פנטסטי….לא חשבתי שלחופשה בארץ צריך להערך – כי כמה אנשים כבר נשארים כאן ונמרחים בבתי מלון במיוחד באיזור המרכז כמו  תל אביב או בדרום – באילת? זה נראה לי אפילו כמעט הזוי. חשבתי (בטעות, בטעות לגמרי) שמי שנשאר כאן זה חלק מאותה אוכלוסיה שבאמת מתקשה לגייס עלות של נסיעה לחו"ל, חלק אחר שמעדיף לסוע כשכולם חוזרים לארץ וחלק שלא נוסעים. טוף, כמה זה יכול להיות? כמה אנשים כבר עונים לקטיגוריות האלו?
בשבועיים האחרונים חברים – אם להיות מדוייקים להפליא 18.7 (רשום בלוח, בדקתי..) אני מנסה לחפש חדר מלון בתל אביב על הטיילת, לא משהו מיוחד, חדר או סוויטה ג'וניור, מתפשרת כמעט על כל דבר אפשרי, אבל יש נתונים שאני שמה ברקס . קומה 1 – אני לא בעונש, לא עשיתי שום דבר שמחייב עונש כזה לשרוץ קומה מעל הלובי ומעל הבריכה ולשמוע מסיבות בריכה פעילה או סתם זאטוטים (הרי מכם ברחתי. שכחתם? ). הפרמטר השני שלא הייתי מוכנה לוותר עליו הוא חדר גדול עם נוף לים ומרפסת צמודה (לא להביט ליפו דרך זוית של חלון כדי לראות את הים או לחפש את הים דרך הרצליה – אני רוצה  פשוט ישר קדימה לראות את הים בלי שום דבר שמפריע באמצע…לגייס את השלווה). חיפשנו חדר לארבעה. ככה יצא. חדר  כפול- עם דלת מקשרת או סוויטה ג'וניור. נשמע מוגזם? לא ממש נראה לי. ראבאק – הרי חלקנו במינוס בבנק ולהוציא עכשיו סכום לא קטן של כסף זה לא בא בחשבון, חלק כבר אמרנו נגררו לחו"ל – ומי שנשאר כבר בארץ – יגרר לבית מלון כאן? הרי אנחנו רוצים שקט ושלווה ולא רוצים שיפעילו אותנו וירעישו לנו – אז מי יחפש לו בית מלון כאן בטיילת בתל אביב?
אפילו לא נראית משימה…נראה ששיחת טלפון אחת -סוגרת עניין. מקסימום – שתיים. אהה…כאן התבדיתי קשות. חשבתי שאני לא שומעת טוב, שאולי לא שמעו תאריכים, שאולי באמת מגיעה למלון קבוצת תיירים מחו"ל, טוב – לכמה מלונות בדיוק בתאריכים האלה מגיעות קבוצות מחו"ל? הרי אין תיירות נכנסת לארץ, נכון?
תיירות מקומית ? כמה פעמים ראינו בטלוויזיה את התיירנים מקטרים על כך שאין כמעט ישראלים שיוצאים לחופשות בארץ? לא מעט פעמים….ואני – מאמינה בדרך כלל ולכן חשבתי שלא תהייה רבע גרם של בעייה. מסתבר שכן, למרות שאנחנו מקטרים שאין לנו כסף, שאנחנו לא נשארים בארץ בחופש – כי חם נורא וגם כי "אני אשתגע עם הילדים כאן" , הרי יש כאן מיתון ואין לנו כסף, אז מאיפה לעזאזל לכל כך הרבה אנשים יש פתאום כסף לבתי מלון לגמרי לא זולים במקומות שכנראה נחשבים אטרקטיביים באופן יחסי.
תהרגו אותי – אין לי רבע גרם של מושג והבנה. כן, אני עדיין מחפשת למי שמוכן לנדב בתשלום כמובן סוויטה ג'וניור או חדר כפול עם עם נוף לים ומרפסת עם נוף עוצר נשימה לים באיזור המרכז….תאמינו לי שלדעתי חרשתי את כל איזור הטיילת, מכמעט יפו עד שנגמרת לה הטיילת – אין. נכון יותר – אני לא מצאתי. דיברתי עם בעלי רשתות  בתי מלון שמקטרים רוב השנה שממש, ממש אין תיירת ובתי המלון בתפוסה נמוכה יחסית והם בהפסדים – איפה בדיוק נולדו כל  אלה שגורמים למלון להיות פתאום בתפוסה מלאה?
מאיפה יש לכולם כסף והרבה? נגמר המיתון ולא סיפרו לי? למה אף אחד לא מספר לי כלום בארץ הזו? אם נגמר המיתון למה חשבון הבנק שלי לא מתמלא באופן אוטומטי ולמה אני לא יכולה להרשות לעצמי את כל מה שאני רוצה ? למה זה קורה? אז תחליטו – יש מיתון או אין מיתון? יש לנו כסף או אין לנו? כמה מכוניות מדוגמות – המודל האחרון אפשר למצוא על הכביש – נכון……המון.  עכשיו אני מתחילה להבין למה בתי המלון מלאים ולמה הייתי צריכה להזמין מקומות…..אבל אף אחד לא סיפר לי את זה.
טוב לדעת שכסף זה המלצה ולא ממש חיוני שיהיה אותו עכשיו במיידי – כי סך הכל אנחנו יכולים לעשות כמעט הכל גם אם אין לנו כרגע כי "יהיה בסדר"  ו"סמכי עלי". משום מה כשאני שומעת את המילים האלו אני בדרך כלל הופכת להיות אחד האנשים היותר מודאגים – כי כשאני מתחילה לסמוך אני בדרך כלל צריכה להתחיל לדאוג…..
אז – אני מניחה שאני אמצא בסוף את מה שאני מחפשת, אבל גם שיעור מצויין בצידו שעלה לי בכמה שערות לבנות (אבל קראתי כאן אצל נילי לנדסמן נדמה לי) – שזה אפילו די טרנדי וזה בסדר. בכל זאת הייתי שמחה שמישהו ייטרח לעדכן אותי אם אני במיתון או שאני משגשגת – ככה, סתם להשכלה כללית…
אחרי שתעדכנו אותי – צאו, צאו לחופשה נהדרת ועל הדרך אם תקנו רכב "מדוגם" מודל אחרון  תתחדשו ונסיעה  בטוחה וטובה.[