למה אני לא רוצה לשכב איתו

אצל זוגות רבים יש שוני בציפיה מיניות אחרי הלידה.
סיפור אמיתי מהחיים ומהקליניקה שלי על הזוגיות והמיניות אחרי הלידה…

בחורה עם מחשב נייד

הערה חשובה מאוד: כל הפרטים שונו למניעת זיהוי ובאישורם של הלקוחות.

"תראי"………. היא אמרה לי ועיניה היפות נחו עלי בעצבות גדולה ותשושה.

ראיתי שקשה לה, אפילו קשה לה מאוד, הרעד בידיה והנסיון הנואש שלה להסוות אותו לא נעלמו מעיני.

היא ליכסנה עיניה לעבר בן זוגה שישב לידה ולא זכתה שמבטה יפגוש במבטו.

אני מבולבלת היא אמרה לי.

מצד אחד אני מרגישה אשמה שסקס לא בדיוק בראש מעייני, אני יודעת שאני מייבשת את בן זוגי אבל זה גדול ממני וחזק ממני פי כמה ויש לי התנגדות גדולה מאוד לנושא.

ככל שאני מרגישה את המבט המאשים של דני, כך מתגברת תחושת האשמה המהולה בכעס על כך שהוא לא מבין אותי. היא שתקה מספר שניות והסתכלה עלי, הרגשתי שהיא מחפשת את האישור שלי לכך שיש לה לגיטימציה מלאה לדבר.

"תסבירי לי למה את מתכוונת", בקשתי ממנה.

טוב, אמרה לי. אני מרגישה שאם לא אספר כאן לא אספר בכלל אפילו שלא נעים לי לדבר על זה כי אף פעם לא הייתי מהנשים שמשתפות בעניינים מחדר המיטות שלהן, אבל אני לא יכולה יותר עם המתח הזה, לא יכולה עם האשמה שלי בעניין ועם ההאשמה של דני.

לא סבלתי את עצמי בהריון

אתחיל עם ההריון שלי. לא אהבתי את עצמי בהריון, הרגשתי מנופחת, שמנה, בולבוסית, הפנים שלי התמלאו פיגמנטציה וסימני מתיחה עיטרו את המותנים והבטן שלי ועד היום נשארו שם כתזכורת לתקופה שלא אהבתי. כל ההריון לא הפסקתי להקיא ולא הייתי במיטבי, היו לי  בצקות , נפיחויות והתקשיתי לנשום. כל זה חוץ מהצרבות שהוציאו לי את המיץ (תרתי משמע) והיא חייכה לעצמה בעגמומיות.

כל הזמן חששתי לעובר, הרגשתי שקורה כאן משהו שאין לי שליטה עליו והייתי בחרדות גם בגלל ההיסטוריה המשפחתית שלי של הפלות ולידות מוקדמות במשפחה. אלו חרדות שעוברות מדור לדור.

הרגשתי רע עם דימוי הגוף שלי והדבר שהתקשיתי בו זה סקס, לא הרגשתי נוח בתוך העור שלי, רק רציתי לרצות את דני אבל לא נהניתי. לא הצלחתי להתרכז.

לקראת סוף ההריון כבר הרגשתי שאני פשוט לא מסוגלת שיגעו בי, הרגשתי כבדה, שמנה ועצבנית.

הדבר היחידי שאהבתי היה כשדני היה עושה לי עיסוי בגב התחתון כי מאוד מאוד כאב לי.

הלידה והחיים שאחריה

הלידה גם לא היתה תענוג גדול. היא נמשכה הרבה שעות כי זו לידה ראשונה ודחפו לי כמויות גדולות של פיטוצין כדי לזרז את הלידה, בשלב כלשהוא התחילו לדבר על קיסרי ואני נלחצתי והתחננתי בפני אלוהים שיעזור לי ללדת כבר כי הייתי מותשת, מיואשת, חרדה ורציתי שזה כבר יגמר.

מעניין אתכם???

להמשך הקריאה לחצו כאן

צילה שנהר - יועצת זוגית ואישית
יועצת זוגית, אישית ומגשרת. יועצת בשיטת המרתון - יעוץ קצר, ממוקד ובעל מטרות ברורות. פגישת יעוץ ראשונה חינם. מיעצת גם און ליין באמצעות האינטרנט בכל הארץ ולישראלים בחו"ל. אשמח לסייע 050-6402526