למה אני לא פותחת את המתנה שלי?

תלתלים זה מתנה, זה אופי. זה בתוכך, לא משנה מה תעשי, תחליקי, תרימי, תגהצי או תגלגלי עם סיכות סבתא הם שם, בתוכך לנצח.

בשקיקה חיכיתי למפגש השני של קורס שיווק דיגיטלי של לאומי וסלונה. הפעם דיברנו על מיתוג, על כסף וחשבון בנק. ועל תלתלים. במהירות הבזק התחברתי.

למה?
תראו, כשנולדתי קיבלתי מתנה, תלתלים. המתנה הזאת, התלתלים, תמיד היתה אִישוּ. לשחרר או למתוח, מראה פרוע שובבי או מראה אסוף ורציני. לעיתים, כן אני מודה ומצטערת על הטעות אך זה היה בצעירותי, הייתי מברישה אותם, את התלתלים, והם היו קמים לתחייה. אל תשאלו… הדרמה של למה עשיתי להם את זה, למה פגעתי בהם, לא נפתרה עד היום.

rachel curls

אני אשתף אתכם, אלו מכם שלא חוו תלתלים. לכל תלתל יש חיים משלו, תרבות עצמאית. הוא עושה מה שבא לו, בלי חוקים. כל יום מחדש, לא צפוי.
למה? כי יש להם אופי, חוצפה! אני, בכל אופן החלטתי שאראה להם מי הבוס. החלטתי להעניק להם סדר ואסתטיקה בחיים, כי אני אוהבת סדר על הראש שלי. אז פיתחתי את תַַלְתלֵיְישֵֵן – הקוד ההתנהגותי של התלתלים.

כמו תלתלים כך גם אנשים. לפעמים עושים מה שבא להם, לא תמיד מתחשבים בסביבה או באחרים. וכשזה קורה נוצר אי סדר חברתי. והרי אני אהבת סדר על הראש שלי, וגם בסביבה שלי. לכן, בחרתי לעסוק בקוד התנהגות חברתי ועסקי. מתַַלְתלֵיְישֵֵן לבִּהֵייבְ בַנֵיְישֵן של ישראל. זה רק מתבקש!

אז רגע, למה אני לא פותחת את המתנה שלי, אתם שואלים? ומה הקשר בין שיער אסוף לסדר חברתי?

נכון, אני אוספת, מותחת, מורחת על השיער ג'ל. הם נחנקים.  מבקשים לפרוץ החוצה. "תהני מאיתנו, מהמתנה שקיבלת" הם צועקים אלי. אני בוחנת את התלתלים, איך להתאים את עצמי אליהם ואותם אלי. הדדיות שכזאת.
כך גם תמיד בחנתי והתעניינתי בהתנהגות של אחרים, בפוטנציאל הטמון בשפת הגוף, בהתנהגות, בקודי לבוש, במילים, בתרבות. מה כל זה אומר, על האופי של האחרים. התשוקה של ההתבוננות האנתרופולוגית על אנשים, עד היום בוערת בי. התלתלים, המסמנים חופש ושובבות והשיער האסוף, המשדר סדר ואלגנטיות, זו בדיוק מי שאני. מכירה את החוקים, אך לעיתים גם שובבה. הניגוד הזה, אתם יודעים,  קיים אצל כל אחד ואחת מאיתנו, בחברה כולה.
החברה הישראלית משדרת חופשיות, חוצפה, מגוון התנהגותי תרבותי אדיר, כל אחד עושה מה שבא לו. אנשים מתולתלים נו, באופי הכוונה, כולם. ההתנהגות נטולת החוקים, מייצרת מציאות בה נימוסים זה אִישוּ. ממש כמו התלתלים שלי. איזה קטע!

אז מה אני אומרת? אני אומרת שאנחנו כחברה צריכים לסדר לעיתים את ההתנהגות שלנו. יש סיטואציות שאפשר להיות משוחררים, ויש סיטואציות שצריך לאסוף את הגוף, לסדר שולחן, את הרוח ההתנהגותית, המילים. להגיש חיוך, להעניק התחשבות ואהבת הזולת, אנושיות. בשביל זה אני פה, לשים את הנימוסים בראש.

[youtube 6Jnb3XqCNZM nolink]

צילום ועריכה וידאו: עדי שביט

בואו נתחיל לעבוד יחד, יד ביד. יאללה? אתם, תכניסו את הנימוסים לראש, אני אעזור; ואני אעבוד על לשחרר את התלתלים שלי.

לשירותכם, עם המון ריספקט!
ב♥ רחל

#דיגיטליות_בעסקים #לאומי_דיגיטל #saloonaschool

#Behave

ליצירת קשר: אתר ביהייב

עקבו אחרי גם בפייסבוק