למה אמא שלי לא יכולה…?

כשיש ילדים קטנים ואחד ההורים חולה במחלה כרונית חייבים ההורים לספק הסבר על נושא שמשפיע באופן משמעותי על חיי השגרה. ההסבר חייב להיות טוב, נכון, ממצה ופשוט (דגש על פשוט). חייבים לגעת בנושא ולהסביר. אסור לטמון את הראש בחול כמו בת יענה למודת קרבות.

בחורה עם מחשב נייד


ההסבר חייב להיות מובן  לילדים ויענה על השאלה: למה? בעיקר, למה אצל החברים בגן או בכיתה כן, ואצלנו בבית לא. כזה שאפשר לחזור עליו כמו מנטרה טובה בתקופת הילדות. הסבר בסיסי שבשנים הבאות ההורה יוכל להרחיב אותו ולצאת ממנו להסברים עמוקים, מלאים בידע ובתובנות ובלא מעט עובדות רפואיות.

יעל שמעוני שילה, החולה במחלה כרונית (חולשת שרירים- מיאסטניה גרביס), כתבה ספר שמיועד לילדים ולמבוגרים – "הבחירה היא שלי". ספרה נותן מענה לילדים שהוריהם חולים במחלה כרונית (לא מוזכרת מחלה ספציפית, רק שהאם חולה) ולאוסף השאלות מצד הילד שצומחות כמו הררי כביסה. בחן וברגישות היא מצליחה להתמודד עם שאלות שילד להורה חולה שואל ועם מצבים שילד כזה נאלץ להתמודד אתם. הילד לומד לאמץ לעצמו רעיונות ודרכי פעולה המסייעים לו להתגבר ולהצליח אל מול מציאות חייו.

בשגרת היום המתוארת בספר מצליחה משפחה, על אף ואפילו בזכות המגבלה הבריאותית, לקיים מערכת יחסים המושתתת על חום, אהבה וקבלה. הספר מחדד קו מחשבה אופטימי ומחזק את ההבנה כי בחיים אין לנו שליטה על המתרחש ועם זאת ההשתדלות בידינו ויש לנו אפשרות בחירה.

 הבחירה היא שלי

"הבחירה היא שלי"  מאת יעל שמעוני שילה, איורים הילה דאבי.
את הספר ניתן להזמין ישירות אצל הסופרת,  בטלפון 052-2286681
או במייל yaelshi@gmail.com. עלותו 45 שח.

 

שוש גולן
בשנת 2005 עם שני זעטוטים, מישרה כמטפלת ברפואה משלימה, ובעל שראה את שדה התעופה יותר מאשר את הבית... פתאום באמצע שום מקום הוגדרתי כחולה בטרשת נפוצה. אני ?! חולה?! ומה זו המחלה הזו.