למה אין לי ברוקולי לארוחת בוקר או למה אסור לגזור בשבת?

למה זה כ"כ יקר? למה חופשה בחו"ל זולה משמעותית יותר מישראל ארץ הקודש?  כדי שיהיה ברור עצבנו אותי ברמות שהייתי צריכה לקום ולכתוב את הפוסט הזה !! אל תשאלו כמה? אל תנסו להבין למה? תדעו ש-ככה !!
מדינה בחופש אוכלת יושביה והפעם בחסות הרבנות. לא יודעת אם רבנות צבאית? תורנית? או ראשית. אבל באמת אחרי הכתיבה הזו אני שואלת את עצמי למה אני חייה במדינה הזו או למה אנשים יוצאים לחופשה בארץ הזו?
נראה לי שטוב יותר לתרום לגוף שנמצא במצוקה אמיתית(ויש לא מעט גופים כאלה) מאשר לאיים בלקיחת תעודת הכשר מבתי-מלון ובכך לאלץ אותנו לשלם מחיר גבוה יותר משמעותית בלי שום סיבה נראית לעין .

pexels-photo-205961

רציתם לצאת לחופש? נהדר. הצלחתם לאפסן את הילדים במשפחה הנרחבית – יוצא מן הכלל. אין ברירה או החלטתם לעשות גיבוש וחופשה משפחתית שתדעו שזה עולה המון , אבל ממש המון כסף. ואין לנו כ"כ הרבה אז אנחנו נוסעים למדינה קרובה, כי שם תמיד יותר זול.

shutterstock_296404556

עד היום לא שילמנו מספיק חושבים המלונאים ואנחנו באנו אליהם בטענות. לנו יש הוצאות מיוחדות שאין בחו"ל – אז נכון. חלק מהסיבות נכונות אבל חלק שנחשף (בפנינו לפחות) עכשיו גרם לכל הוורידים הפולנים לבלוט ולהבין שחופשה בארץ זה פשוט לזרוק חלק מהכסף בחסות הרבנות או גופים אחרים במדינת ישראל.

אנחנו מכירים את התורים הארוכים והצלחות העמוסות בארוחות הבוקר "הכל כלול" , היום אולי התורים יהיו קצרים יותר והמבחר פחות מגוון כי הרבנות מאיימת בהסרת ההכשר במלון שישתמש בזמן הבישול או באופן טרי בברוקולי, פטרוזיליה, תוות ועוד כל מיני מאכלים שהקשר ביניהם ובין כשרות לי הוא לא ברור בשום דרך וצורה.

מה פתאום מישהו יכתיב לי איזו ביצה, כמה , איך ולמה אני אבלוס בארוחת הבוקר או מתישהו במשך היום? בחלק מבתי המלון מאיימים בביטול מוחלט של עמדת הביצים שומו-שמיים. אני כותבת ולא מאמינה שמישהו יגיד לי לא לאכול תות או פירות יער אחרים בגלל איזו סיבה שאני כבר לא זוכרת. לא, זה לא שאומרים לי אל תאכלי אלא באלגנטיות של פאסיב -אגרסיב מיידעים את האחראים שההם ישללו מהם את תעודת הכשרות.

אהה- שכחתי. לקחתם את הילדים אתכם? תדאגו לפעילות יוצרת או בחדר או במרחב המלון אבל ללא שימוש במספרים ובטח באלמנטים אחרים. למה? אין לי מושג אבל לרבנות שאחראית על ההכשרים ועל התעודות יש בטוח הסבר רציונאלי שאנחנו נבין ונסכים איתו. מוסכם? לא מביאים ילדים או מביאים ילדים עם ערכת יצירה בלי מספריים.

divorce-separation-marriage-breakup-split-39483-medium

אז אל תשאלו למה אבל אם אתם רוצים להיות קצת רגועים,  לאכול כפי שמכתיבה הרבנות, לבוא עם ערכת יצירה לילדים, להיות מוכנים לשלם יותר , לקבל בהבנה חלקית את עמדת ההנהלה לתשלום הגבוה משמעותית – תנסו להבין למה אתם מוכנים להסכים לכל זה בשם הרבנות ותעודת הכשר.

אהה- שכחתי. מותר להשתמש בצלחות רק מזכוכית (או אולי ההיפך), אני לא זוכרת את הנימוק – אבל שימוש בהם עלול לשלול את  תעודת ההכשר של המלון.

נכון, אנחנו יכולים להתייחס בהינף יד ולומר אנחנו כבר רגילים לזה – אבל אוסף האיסורים שראיתי בכתבה עכשיו גרם לי באמת להתעצבן ולנסות להבין (נסיונות שנכשלו) למה מישהו מאפשר לאזרחים פשוטים להתארח לחופשה מבלי להשאיר מחיר משכנתא פלוס מע"מ. האם בשם ריבונו הכל מותר?

תשאלו אותי למה אחרי שארגנתי למשפחה ישראלית ממוצעת עם ילדים ארוחת בוקר אחרי כל האיסורים (ברוקולי, תות, ביצים מסוג מסויים, עשבי תיבול ועוד ) והגעתי אל הארץ המובטחת , אל השולחן – אני מגיעה במצב נפשי

shutterstock_349241996

במקום להרגיש שאני ממש בחופש ולהתפנק ולהיות ככה והרגיש אחחח תודה לאל החיים הטובים. גם אם זה לזמן קצר אני רוצה להיות שם ולהרגיש ככה בלי עשרת הדברות בחסות הרבנות של מדינת ישראל.

shutterstock_173188400

אני עדיין לא בחופשה אבל כן, ככה עלולה להראות חופשה אם אני רוצה "הכל כלול" או סתם חופשת פינוקים בלי שמישהו יכתיב לי מה לעשות, לאכול, ללכת ובסוף גם להודות למנהל המלון שמחזיק תעודת הכשר.