למה אהוד יערי, ג'קי לוי וצביקה יחזקאלי הם מודל החיקוי שלי ואני בכלל מעצבת פנים.

יום הפתיחה המרגש - מחסן התצוגה , עם אורי וגיא

המון פעמים אני נתקלת בנשים שעוסקות בשתי עבודות. שני תחומים שונים לגמרי או שנושקים זה לזה, אך מחייבים אותן לחבוש כובע אחר כל פעם שהן עוברות את קו ההפרדה בין שתי העבודות שבחרו.

לעתים הבחירה נעשית מכורח הנסיבות למשל השלמת הכנסה, או יכולת כלכלית. הפחד לקחת סיכון לעסוק רק בתחום אחד.

חברה קרובה שלי עובדת בחברת כוח אדם. לאחרונה גילתה אהבה חדשה "בניית ציפורניים", לקחה קורס ערב ומאז מדי יום, היא מורידה  את בגדיה, לובשת חלוק לבן וחמוד ומתיישבת בביתה להחליק את מברשת הלק בעדינות שלא מביישת אומני על , ומציירת ציורים על ציפורניים של נשים שעומדות אצלה בתור.

בפוסט שקראתי לאחרונה באחת מקבוצות נשים בפיסבוק למדתי עד כמה התופעה הזו רחבה.

הייתה שסיפרה על היותה גננת בגן פרטי בבקרים ובשעות הערב היא עוסקת בעיצוב גרפי "לנשמה", עבודות שלה שמקשטות את העמוד הפרטי שלה מראות שמדובר בבחורה סופר מוכשרת.

אחת סיפרה שהיא עוסקת בצילום מוצרים אבל העבודה  ממנה היא מתפרנסת זה מנהלת משאבי אנוש בחברת היי-טק גדולה.

אחת סיפרה שהאהבה הכי גדולה שלה זה הום סטילינג ואת זה היא מצליחה לשלב רק אחר הצהריים כשהיא חוזרת מעבודתה כמנהלת שיווק בחברה לתרופות.

מקריאה של השיתופים האלה למדתי שהרבה מאוד מהמקצועות "המשניים" בחייהן דווקא יותר יצירתיים ורוחניים אם תרשו לי.

הנושא הזה החזיר אותי אחורה לימים בהם ההורים המדהימים שלי תמיד דאגו להשמיע באוזניי ש"עבודה מסודרת"  היא תמיד הדבר הכי חשוב. "מסודרת" משמע  עם תנאים, עם פנסיה, ואני שכל תחביביי עסקו בעיקר בציור, פיסול וחלומות על עולם צבעוני יותר הקשבתי.

הקשבתי כי באמת הצליחו לכוון אותי למקום שתחביביי לא הם אלה שיפרנסו אותי.

לימים מצאתי את עצמי סטודנטית למזרח תיכון באוניברסיטה העברית לובשת עליי כסות רצינית של אחת שהולכת לעבוד במשרד הביטחון בטח כדי להציל את מדינתנו מאויביה או להצטרף לפנלים בחדשות עם הערבית הספרותית שאלמד, אהוד יערי  מאחוריך . צביקה יחזקאלי היה חבר לספסל הלימודים, אחד כזה שהתשוקה ללימודים בערה בו.  בכל פעם שאמרו את שילוב המלים "מזרח תיכון" היה לו ניצוץ מטורף בעיניים. זה היה אצלו כבר שם .קינאתי בו. תראו אותם עד היום באותה תשוקה עושים אתה מה שהם באמת אוהבים באותו להט.

מבפנים אצלי בעבע משהו אחר. הצצות למבנה הקרוב לאוניברסיטה העברית,"בצלאל" היו בגדר הזיה, שם היו החולמים האמיתיים , אלה שלא תהיה להם "עבודה מסודרת".

מלבד מזרח תיכון למדתי גם לימודי תאטרון. זה היה הצבע בחיי באותה תקופה. שיעורי משחק קלילים, הכנת תפאורה, לימודי התאטרון בימי הביניים , התאטרון היידי, הרומי, היווני  והמודרני ומרצה אחד שידע להלהיט את הרעב ליצירה , ג'קי לוי. בא לגמרי בזמן האיש המיוחד הזה. הוא הגדיר עבורי מחדש מהי יצירה ואיך ההשפעה שלה מחלחלת לחיינו. זה היה ממגנט.

החלומות לא פסקו, הם רק היו בערבית, היצירתיות לא גוועה היא רק התחזקה וחיכתה להתפרץ.

החלטתי לנוח אחר קבלת התואר הראשון בעבודה מסודרת שהשאירה אותי באוויר, דיילת באל על. שם נפתחו כל הצ'אקרות. הסתובבויות בגלריות, מוזיאונים, תערוכות, תאטראות. אחחחח עולם שלם של צבע, עיצוב ואנשים שחיים את זה מפרנסים מזה. בלי להתנצל.

כבר הייתי ילדה גדולה. עיצוב פנים היה הכיוון הראשון. חברה שאמרה לי: " לא משנה איפה תגורי (דירות שכורות "מעפנות" בתל אביב) תמיד יהיה סביבך יפה ואסתטי". כל אלה חיזקו אותי וידעתי כבר אז שזה היה זה ונרשמתי ללימודים. מרצים שמדברים בשפה שחיכיתי לה. התשוקה שבערה בהם ובחבריי לספסל הלימודים חיזקו את הכול. חלומם של הוריי הנפלאים, לא היה יותר החלום שלי.

לקח מעט זמן וכמה עבודות מוזרות שעבדתי בהן עד שפתחתי משרד לתכנון ועיצוב פנים  בתחילה מהבית. תוך כדי תנועה , התאהבתי בדרך גם בתחום התאורה, העולם האינסופי הזה שלוקח אותי כל פעם מחדש למחוזות אחרים ומשם כשהעסק גדל פתחתי משרד ומחסן תצוגה בקיבוץ הראל.

יום הפתיחה המרגש - מחסן התצוגה , עם אורי וגיא
יום הפתיחה המרגש – מחסן התצוגה , עם אורי וגיא
מארחת קולגות, מעצבות פנים, אצלי במחסן התצוגה בקיבוץ הראל
מארחת קולגות, מעצבות פנים, אצלי במחסן התצוגה בקיבוץ הראל

אין לי עבודה במשרד הביטחון, עם תלוש משכורת ותנאים, אני עצמאית  בשני כובעים בעסק משלי , קובעת לעצמי את התנאים – מזרח תיכון חדש .

במשרד הביתי לפני עשר שנים.
במשרד הביתי לפני עשר שנים.

רובן הגדול של הנשים בשרשור באותו פוסט, דיווחו שהן לא מצליחות להתרכז באמת באהבה הגדולה שלהן ולעסוק רק בזה כמו שהיו רוצות

אני מבינה את החשש ולא תמיד יש את האפשרות אבל למי שכן יש את האפשרות, ואם זה בוער בך אל תפחדי, תנסי. לכי על זה בכל הכוח.

תוציאי לוגו, תפתחי עוסק פטור.

והכי חשוב !!! תלמדי איך לשווק את עצמך נכון בכלים הדיגיטליים הנהדרים שיש היום.

פייסבוק, אינסטגראם , לינקדאין, טוויטר, חנויות אונליין ועוד.

בימים אלה אני מתחילה קורס אחד מדהים באמת שיש לי את הזכות הענקית להתקבל לשעריו הקורס ל"שיווק דיגיטלי" של סלונה ובנק לאומי.

זה אפשרי להתפרנס גם מאהבה.

מתוך כתבה ב "בניין דיור" , מעצבת פנים שהיא גם מעצבת תאורה
מתוך כתבה ב "בניין דיור" , מעצבת פנים שהיא גם מעצבת תאורה

(תשאלו גם את אחותי האמיצה שעזבה משרה במקום מסודר ותנאים וקוסמטיקאית מהבית בשעות הערב, היום בעלת מכון קוסמטיקה מצליח ברמת השרון.)

שתפו אותי אם גם לכן יש אהבה לתחביב נסתר, חלום לממש, שתי עבודות שאתן עושות במקביל , איך אתן מג'נגלות ביניהם או מקום עבודה מסודר שעזבתן כדי לממש את חלומכן.

נ.ב זה הפוסט הראשון שלי בסלונה. מרגש !!!!! ברוכות הנמצאות (:

#עיצובפנים #interiordesign #woman##גופיתאורה #נשיםעצמאיות #דיגיטליות_בעסקים #לאומי_עסקים #SALOONASCHOOL#אהודיערי #ג'קילוי #צביקהיחזקאלי #השראה 

 

טליה כהן אבוטבול
טליה, 44 אמא לשלושה בנים, נשואה לשף מוכשר. מעצבת פנים מומחית לתאורה. בעלת משרד לתכנון ועיצוב פנים, דירות קבלן ודירות לשיפוץ. בעלת תצוגה לייצור ועיצוב גופי תאורה בשדותיו היפהפים של קיבוץ הראל. ליין של פריטים לבית. הקולקציות של התאורה ופריטים לבית נמכרים גם בחנויות אונליין באתר מרמלדה מרקט טליה גופי תאורה טליה HOME ACCESSORIES