למדתי לחיות בפתיחות

מהות, סדנת מהות, הומניקיישן

איפשהו בתחילת 2016 שמעתי על איזו סדנה להתפתחות אישית ובכנות, מה לי ולסדנאות? מעולם אני חוקרת, לומדת, צמאה וסקרנית וזה מסתדר לי נפלא עם עצמי.

אבל משהו בערב ההיכרות עם הסדנה לא עזב אותי עד יולי 2018. המשפט שהדהד לי בראש היה ׳האם יכול להיות שיש לי הזדמנות לחיות את החיים שלי במלואם?׳ אבל אז שוב: אני דוחפת את עצמי קדימה בכוחות עצמי, מה לי ולסדנאות?

ככה הפחד הוביל את ההחלטה הזאת. נרשמתי וביטלתי, חשבתי והדחקתי עד לנקודה בה בחרתי שאני רוצה לעשות את זה מתוך אומץ ולא לוותר מתוך פחד, וקיבלתי את המתנה הגדולה שלי לגיל 23.

הגעתי לסדנת מהות עם 2 מטרות עיקריות:

1. להכניס העזה לחיי וללמוד כיצד להגשים את החלומות שלי ולצאת מגבולות המוכר והנוח

2. לשפר את מערכות היחסים בחיי, ללמוד להתמודד עם עימותים ולפתור אותם באופן אפקטיבי

מה שמיוחד במתנה הזאת היא שהיא שלי והיא תלויה בי, איך? כך:

למדתי שיעור חשוב על מערכות היחסים בחיי ועל האופן שבו אני רוצה לפעול בתוכן. למדתי על חשיבות היושר, ההקשבה והכלה עבורי ולמדתי להכניס את הערכים הללו לתוך מערכות היחסים שלי כדי ליצור קרבה וחברות אמיתית.

בתוך חמשת ימי הסדנה למדתי איזו אמא אני ארצה להיות, איך ארצה לגדל את ילדיי לערכים של העזה ונחישות ולמדתי להסתכל על ההצלחות בחיים שלי מזווית שונה שמאפשרת לי ללמוד מהטעויות שלי ולאהוב את היכולת הזאת (כן, כתבתי לאהוב את הטעויות שלי, אני אשכרה לומדת לאהוב אותן)

בעקבות הסדנה החלטתי לשפר את מערכות היחסים בחיי ולהשקיע מאמצים רבים לצורך כך.

הראשונה היא מערכת היחסים עם ההורים שלי. למדתי לבטוח בהם ולשוחח איתם מתוך רצון להפוך אותם לשותפים לחיי וזה היה הצעד הראשון שעשיתי ביציאה מהסדנה. ניצבתי בפני אתגר שנדמה היה לי שהיה בלתי אפשרי לפני הסדנה אך יצאתי עם אמונה כה גדולה, עוצמה וביטחון לשנות ולהפוך את מערכת היחסים למשמעותית באופן חיובי ולקחתי את הצעד הראשון בדרך לשם, והוא היה מוצלח באופן מרגש.

השניה היא מערכת יחסים עם החברות שעברו איתי כברת דרך, זיהיתי אילו ערכים אני רוצה להביא אל תוך החברות והפעם. לא השארתי את המחשבות האלו לעצמי אלא שיתפתי אותן בכל מחשבה ומחשבה וביקשתי (!!!) סיוע בכך מהן. Guess what? זה עובד. אני מרגישה שזכיתי להכיר אותן מחדש.

אבל הדבר החשוב ביותר והפשוט ביותר שלמדתי הוא לשאול. למדתי לשאול אנשים בחיי איך הם מרגישים, למדתי לשאול אותם מה הם חושבים, למדתי לשאול אותם מה הם רוצים ואיך אוכל להשתלב, למדתי לשאול אם הם יוכלו לעזור לי. למדתי לחיות בפתיחות עם הסביבה ומכאן – בכל יום אני מזכירה לעצמי שלא מדובר בקסם אלא בכלים פשוטים ופראקטיים שלקחתי ואני משתמשת בהם כבר מהיום הראשון של הסדנה.

חוויתי • אני מתאמנת על זה בחיי • אני צומחת.