ללכת בשדות הכחולים/ קלייר קיגן

נובלה אחת ושלושה סיפורים קצרים השוזרים סיפורי אהבה, ניכור וכאב המתרחשים אי שם בטבע של אירלנד, בין קדמה לנחשלות, בין ים ליבשה, כאילו לקוחים מעולם אחר.

20160928_233302~2

בנופיה הפסטורליים של אירלנד, מתרחשים להם נובלה אחת ושלושה סיפורים קצרים. סיפוריה של קלייר קיגן, מתרחשים אי שם בטבע, בין קדמה לנחשלות, בין ים ליבשה, כאילו לקוחים מעולם אחר.
תוכלו לקרוא, מצד אחד על רכבים וחשמל, מצד שני על באר ממנה שואבים מים, וכל זה באותו הסיפור ובאותה נקודת זמן. או שתוכלו לקרוא על אדם המתגורר עם עז בביתו וצופה עימה בטלוויזיה ועוד.
בכל הסיפורים קלייר נוגעת באהבה, אם זו אהבה בין הורים לילדים, בין אחים ואהבה רומנטית בין גבר לאישה. האהבה בסיפוריה מורכבת וקשה. האהבה היא כאב וטראומה.
אהבה עבור קלייר היא החלטה. בכל סיפור אחד הצדדים מקבל החלטה גורלית שתשפיע על המשך הקשר והיחסים.

האור השלישי

בת איכרים ענייה נשלחת להתגורר אצל בני משפחת קינסלה. הילדה מגיעה מוזנחת, מלוכלכת ומפוחדת. האישה לוקחת אותה תחת חסותה, מנקה אותה, מלבישה אותה ומאכילה אותה. הגבר דואג לה כילדתו. אך, מאחורי כל האהבה הזו מסתתר סוד אפל של המשפחה. לבני הזוג קינסלה היה בן שטבע ומת.
הילדה הופכת למעין תחליף לבן המת ונכנסת בין שני האבלים כאור שלישי ביניהם.
כשהיא התכוננה לחזרתה לבית הוריה הביולוגיים היא כמעט טבעה בבאר. היא כמעט טבעה כמו בנם המת, אך, הפעם כשהיא חוזרת הביתה, היא טובעת בהתנהגותם של הוריה הביולוגיים. חבל ההצלה שלה הוא דווקא קינסלה.

מתנת פרידה

הסיפור מתחיל בהכנות של נערה לקראת נסיעתה לניו יורק (מאירלנד). הנערה עוזבת את משפחתה לקראת חיים חדשים. היא עוזבת משפחה מורכבת עם קשרים בעייתים בין בני המשפחה. האם לא ישנה כבר שנים עם האב. היא נהגה לשכב איתו רק פעם בשנה. בנקודת זמן מסויים היא אף הפסיקה את זה. הנערה בהיותה ילדה, נאלצה להחליף את מקומה של האם והיתה מגיעה אליו לחדרו. אחיה הגדול, ניסה לשמור על אחותו הקטנה ונשאר בבית הוריו עד לעזיבה שלה. אך, גם שהותו לא הצליחה להגן עליה…
ביום עזיבתה, האב היה אמור להביא לנערה מתנת פרידה . כשהיא הגיעה לחדרו ציפתה לה הפתעה אחרת. הוא ניסה לנשקה ולגעת בה. ואת הכסף מיותר לציין שהיא לא קבלה…
גם סיפור זה, כמו "האור השלישי", נוגע ביחסים בעייתים בין הורים לילדים, באהבה הלא קיימת בין ההורה לילדה. ב"אור השלישי" הילדה הוזנה ונזנחה ובסיפור זה הילדה הופקרה בידי האב והאם שאפשרה את המצב הלא תקין הזה.

ללכת בשדות הכחולים

הכומר מחתן זוג. לכאורה עבודה שגרתית עבור כומר. אבל, חתונה זו היא מיוחדת במיוחד עבורו. הכלה היא אהובתו לשעבר של הכומר. היא האהבה שלו שהוחמצה מתוך בחירה.אהובתו נתנה לו לבחור בין הכמורה לאהבתם.כפי שכבר בטח הבנתן, הוא בחר בכמורה…
דמעות ירדו מעיני הכלה, ספק בגלל אהבה שלא מומשה ספק בגלל שרשרת הפנינים שנקרעה לה בחתונה. גם ליבו של הכומר זעק לעזרה ומעין תבוא הישועה?

ליל החוזררים

מרגרט, רווקה מבוגרת, עברה להתגורר בביתו של הכומר המת. הכומר היה בן דודה.
כשמרגרט היתה נערה נרקם בין השניים סיפור אהבה. הוא אמר לה שהם יתחתנו ויגדלו פרות, שני ילדים ושובך יונים.הוא היה חם ומלטף כלפיה. אך, כשחזר מסמינר הכמורה הוא הפך לגאוות המשפחה והתנכר להבטחותיו.
בלילה סוער, ברגע של תשוקה הוא שכב עימה ביער ועזבה. גם כאן, כמו בסיפור הקודם, יש בחירה בין הכנסיה לאהבה. גם כאן הגבר בחר בכנסיה….
הלקח הגדול ביותר שלימד את מרגרט הכומר היה לאן עלול צעד אחד להביא. היא ילדה לו ילד, שאותו איבדה כתוצאה ממוות בעריסה .מאותו הרגע הפוריות שלה נפסקה ולא היתה לה עוד אהבה. באופן מפתיע, פוריותה של מרגרט חזרה אליה דווקא בביתו של הכומר המת.
ליד ביתו של הכומר היה בית נוסף, ביתו של סטארק, רווק מבוגר המתגורר עם עז. בין השנים, שני המתבודדים, התרחש ליל תשוקה, בו מרגרט הרתה.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)