ללכת בעקבות האלמנטס

המלצה חמה לכל המשפחה: אלמנטס, מופע חוויתי וקצבי ב-360 מעלות

מה קורה כשמחול, פנטומימה, מוסיקה, מולטימדיה וקרקס נפגשים על במה אחת? מקבלים מופע מיוחד, קצבי ואנרגטי, שחייבים לראות.
כבר שנים, שאני עוקבת אחרי קבוצת שקטק ונהנית בכל פעם מחדש לראות אותם. יוצרי שקטק, דני רחום וצחי פטיש, חברו ליובל עוז ולגרי גוזלן ויצרו יחד מופע אחר ומיוחד בחלל לאומנויות הקרקס, בסקולה.
.
promo_long

אלמנטס

לקחתי את הבנות לבילוי. כבר כשנכנסנו לאולם, היה ברור לנו, שהפעם המופע יהיה שונה. במקום לשבת בשורה X על כסאות 4 עד 6, במופע הזה הישיבה סביב שולחנות עגולים ב-2 מפלסים וגם על הבר. הבנות בחרו לשבת על הבר, בדיוק מול הבמה, גבוה מעל כולם. בדיעבד הסתבר שהבחירה שלהן היתה ה-בחירה, כי המופע מתרחש בכל רחבי האולם ומהמקום שישבנו אי אפשר היה לפספס כלום.
המופע מתחיל עם שיחה קטועה ולא ברורה של דני רחום, בדמות השחקן האבוד, שדיבר אלינו מהמסך הענק, שנמצא על הבמה ומהמסכים השונים שהקיפו את כל האולם. תוך כמה רגעים מגיעים מקצוות שונים באולם שאר הרקדנים, ביניהם צחי פטיש ומתחילים לרקוד, אבל בכל פעם משנים מקומות, כי חסר להם רקדן. אחרי כמה נסיונות הם מפסיקים ודמותו של דני מדברת אליהם מהמסך. הוא מסביר להם שהוא תקוע במקום לא ברור וזקוק לעזרתם, שיחלצו אותו משם. לפני שהם מספיקים להחליף ביניהם מילה, כדור אש מדבר אליהם ומטיל עליהם משימה: להציל את דני בעזרת 4 אלמנטים: אש, אוויר, מים ואדמה. לפני שהם יוצאים למשימה, הם מקבלים תת משימה – לצאת מהחדר הלבן והבוהק, שהם נקלעו לתוכו.
.

elements 2

.
כל אחד מהרקדנים מנסה את מזלו, אך נתקל בקיר אטום. יחד, באמצעות מוסיקה, שהם מצליחים להפיק מכלי נגינה רבים ומגוונים, אך בלתי נראים, בקצב מסחרר, עם הומור ובתנועות מהירות, הם צולחים את המשימה הראשונה. כך הם עוברים שלב אחר שלב, משיגים עוד אלמנט בדרך להציל את דני. כל משימה משלבת המון הומור, קצב, צלילים, תנועות ואלמנטים מעולמות הקרקס, האקרובטיקה והמחול.
הרקדנים לא מופיעים רק על הבמה, אלא עוברים בין הקהל, מגיחים מהמדרגות ומחלקים שונים באולם. המופע לא מתקיים במקום אחד, אלא נמצא כל הזמן בתנועה ומפתיע בכל פעם מכיוון אחר. בכל פעם מפתיעים עם כלי נגינה, בועות סבון או בלונים ענקיים שמתמסרים איתם עם הקהל. כל הזמן הרקדנים והאקרובטים במרחק נגיעה והתחושה, שהמופע סובב אותנו.
מצאנו את עצמנו כל פעם משתאות מהתרגילים שהאקרובטים עושים: על חישוקים באוויר, על חבל ועל סרטים ונכנסנו לקצב התופים, שהקיף אותנו מכל עבר.
אחרי שעמדו בכל המשימות, דני "משתחרר" מהחדר הסודי והאולם הופך להיות חגיגה קצבית ענקית וגדולה, כמו ששקטק יודעים לעשות.
היינו מוכנות לראות עוד ועוד. מומלץ בחום. לכו לראות.

איפה, מתי, כמה?

אלמנטס, בית בסקולה, הרכבת 72 תל-אביב
בחנוכה מופיעים בתאריכים 10-13.12.15 בשעות 11:00 ו-14:00
מחיר כרטיס: 70 ש"ח, רכישת כרטיסים בטלפון 077-5416529 או 8780* או לחץ כאן