לכי לך, לכי אחר החלומות שלך

לפני קצת יותר משנה התחלתי במסע. זה התחיל בריצה קצרה של ק"מ אחד והמשיך בשינוי באורח חיי. זה התחיל ביעד חדש שהצבתי לעצמי והוא לתת לגוף שלי מתנה ולחזק אותו וממשיך בריצות תחרותיות, מירוצים שמעולם לא חשבתי שאשתתף בהם והמשך כיבוש של חלומות ויעדים.

ריצה הר לעמק

מירוץ הר לעמק. מתחיל ביום רביעי בערב מסתיים ביום חמישי.
מקצה מספר 3.
19 ק"מ מאחורי, אחרי 2 מקצים לפני שעות בודדות. בסה"כ 15 שעות מרגע תחילת המירוץ. השמש עמדה באמצע השמיים ושלחה קרניים יוקדות. כפות הרגליים צרבו וכאבו בתוך נעלי הספורט, הזיעה ניגרה מכל מקום בגוף ואגליה בצבצו באופן בולט באור השמש, שרירי הרגליים דאבו, הברך הזכירה לי בכל צעד, שרק לפני שעות ספורות היא חטפה מכה הגונה שעה שהשטתחתי על האדמה בזמן ריצת הלילה במקצה הראשון אבל הראש, הראש אמר להמשיך. להמשיך.
נשארו עוד 10 ק"מ ואת יכולה. לא כואב לך כלום פסקתי! עוד ק"מ ועוד ק"מ. שלט בצידי הדרך מורה על עוד ק"מ 1 עד תחנת העצירה "קישון", תחנה מס' 21 מתוך 24 תחנות המירוץ וזה הרגע שאת מרגישה ששוב, ניצחת. ניצחת את הגוף, ניצחת את הנפש ניצחת את עצמך. הראש מעביר מסרים לגוף כולו והנה הגשמת יעד נוסף במסע אותו התחלת לפני קצת יותר משנה. מסע אל תוך נפשך, מסע אל תוך גופך, מסע של יכולות וכיבוש יעדים – מסע אל החלום שלך.

אני אדם של יעדים. בכל פעם אני מציבה לעצמי יעד חדש, אתגר מרתק, חלום להגשים ואעשה כל שביכולתי על מנת להגשים זאת. לא פוחדת להיעזר, שואלת שאלות, בוחנת סביב – הכל על מנת להגיע למטרה שהצבתי לעצמי.

לפני מספר שנים נפגשתי עם יועצת עסקית אשר בחנה אותי לתפקיד מסוים. שוחחנו על שאיפות, על יעדים, על רצונות. קשה היה לי באותה פגישה לזקק את הרצונות שלי לכדי מטרה סופית ויצאתי מאותה פגישה מאוד מבולבלת. מה בעצם אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה?
רכשתי השכלה גבוהה ויש לי מספר תארים, הגשמתי את חלומה של האמא הפולניה ואני אוחזת בתעודת עו"ד, עבדתי עם אנשים מדהימים ופיתחתי תחומי עניין מגוונים, הרמתי הפקות גדולות וזכיתי לשבחים, אבל האם באמת הגשמתי את היעד שלי? את החלום שלי?

לפני קצת יותר משנה התחלתי במסע. זה התחיל בריצה קצרה של ק"מ אחד והמשיך בשינוי באורח חיי. זה התחיל ביעד חדש שהצבתי לעצמי והוא לתת לגוף שלי מתנה ולחזק אותו וממשיך בריצות תחרותיות, מירוצים שמעולם לא חשבתי שאשתתף בהם והמשך כיבוש של חלומות ויעדים.

המסע שלי צבר תאוצה שעה שגמאתי את הקילומטרים האחרונים בחצי המרתון אותו רצתי בפריס וחציתי את קו הסיום, בעזיבת מקום העבודה האחרון וממשיך בימים אלו הן בהמשך הגשמת יעדים ספורטיביים (כמו מירוץ הר לעמק בשבוע שעבר וריצת המרתון המתוכננת לעוד מספר חודשים) והן בהגשמת החלומות שלי – והעצמאות שלי.

המסע הזה לימד אותי, שאני חייבת ללכת עם היוזמות שלי, להגשים את כל היעדים שהצבתי לעצמי (והם רבים) ולסמוך על היכולות שלי, הרצונות שלי ועל הכישורים שלי שנעלמו עם השנים בצידי הדרך.

הדרך ארוכה אבל מאתגרת מאוד. זו דרך בה את מבינה שאת חייבת להקשיב לעצמך, לבטן שלך, לידע שלך כי את מכירה את עצמך הכי טוב. אף אחד לעולם לא יידע לומר לך מהן יכולותייך, אף אחד לא יידע לאבחן את כישורייך כמו שאת תדעי לעשות זאת לעצמך – בזכות מי שאת.

אנחנו מכירים את עצמנו הכי טוב. את יכולותינו, את חולשותינו, את המקומות בהם אנחנו מאוד חזקים ואת המקומות בהם אנחנו חלשים. אנחנו מנהלים את חיינו בהתאם ליעדים אותם אנחנו מציבים לעצמנו, שהרי אין אדם שאין לו מהוואים ויעדים גם אם הם נסתרים.
לכל אחד מאתנו יש חלום אותו הוא רוצה להגשים. לא חשוב מה, יעד קרוב או חלום קטן ורחוק, אבל זה שם, מטייל לו בראש, מחכה להתגשם. אני יודעת, שאם רק נרצה, אם רק באמת נרצה, נהיה שם, בהגשמת היעדים והחלומות שלנו. נכון, צריך לפעמים קצת תעוזה, קצת אומץ, אבל היי, אם לא ננסה, איך נדע אם נצליח?

היעדים שלי היום מגוונים ומאתגרים. אני יודעת, שאגשים את כולם, אם רק ארצה. עובדת עם הראש, עובדת עם הנשמה, נעזרת באנשים הנכונים שמראים לי את הדרך ומיישמת. מתחילה לראות שכאשר אדם מציב לעצמו יעד מסוים, אם הוא באמת רוצה אותו – הוא יגשים אותו. השאלה כמה הוא רוצה.

אני רוצה.

אתם מכירים את עצמכם הכי טוב. מי אם לא אתם. השאלה כמה אתם רוצים.

תגשימו את החלומות שלכם, תעזו, תקשיבו לבטן ואל תוותרו. אם אתם תוותרו, גם הסביבה שלכם תוותר. אל תתנו לאף אחד לעצור אתכם ולהגיד לכם למה אתם מסוגלים ולמה לא. לכו תדעו מה מסתתר מאחורי המילים שיוצאות לאוויר. תאמינו ביכולות שלכם וברצונות שלכם.

היעדים שלכם – נקבעים על ידכם.
הדרך – כולה שלכם.