לכבוד השנה החדשה..אני מאחלת לכם שתשמחו. שתצליחו.

בחורה עם מחשב נייד

כל חיי הייתי שכירה. עבדתי בחברות גדולות ורציניות והייתי בטוחה שאני ממש, אבל ממש, מישהי חשובה . לא שלא הייתי חשובה או נחוצה לארגון, אבל ללא ספק לקחתי את עצמי ברצינות יתר על המידה. בשנים האחרונות הבנתי שהמקום היחיד שבו אני באמת חשובה ונחוצה זה הבית שלי, המשפחה שלי, החברים שלי, המבצר שלי.
כל השאר זה סתם, תפאורה מסביב שנועדה לשים אותי באיזו מסגרת לחוצה ומלחיצה ולתחום אותי עד כדי מחנק.
ימי ראשון היו תמיד בעיני הימים הכי גרועים. בעצם יום ראשון התחיל אצלי כבר משבת בשעה 17:00. הייתי הכי מבואסת ושבוזה שאפשר לדמיין…הנה עוד שבוע מתחיל, עוד 5 ימים עד שיגיע שוב הסופ"ש, עוד פעם פקקים בכבישים, עוד פעם הכל לחוץ, עוד פעם לא ראיתי את הילדים, עוד פעם פספסתי אירוע בגן, עוד פעם הבית מבולגן, עוד פעם לא הספקתי לארגן כלום לסופ"ש, עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם…לא מתגעגעת לזה. בכלל.

מחר מתחלפת לה שנה. מחר אני סוגרת רישמית שנה ראשונה לעצמאותי הכלכלית. מחר אני מסכמת שנה ראשונה בה הצבתי יעדים לעצמי, בה הגשמתי חלומות קטנים וכמוסים, ובה גיליתי את עצמי מחדש. לא הייתי מדמיינת בחלומות הכי פרועים שאני אהיה עצמאית, שאני אקום כל יום בבוקר ואקבע לעצמי את סדר היום ואף אחד לא יישב לי על הראש. לא חשבתי שאהיה בתחום הנדל"ן, לא ידעתי לאן תיקח אותי הדרך, ולא ידעתי שאעשה תפקיד עם הכי הרבה משמעות וחשיבות לכל כך הרבה אנשים – למצוא להם בית, למצוא להם מקום להקמת המבצר המשפחתי האישי שלהם…מבחינתי זה הדבר האמיתי. כי בסוף היום מגיעים הביתה. ושם קורים הדברים הכי אמיתיים בחיים…

אז הנה מה שאני למדתי בשנה האחרונה על בית, משפחה ובחירות אמיצות. 3 קווים מנחים שכדאי שתאמצו לעצמכם:

1. "אני עושה לביתי" – משפט שיצא לי להגיד לכך כך הרבה נשים אמיצות איתן נפגשתי בשנה האחרונה. אחת בחרה לגדל את הילדים ולוותר על עצמה לכמה שנים, אחת בחרה לפתוח עסק בבית,  אחת עזבה ג'וב חלומות כדי להגשים חלומות מסוג אחר, אחת הורידה הילוך בעסק כדי להיות יותר נוכחת, אחת עשתה הסבה מקצועית כדי להביא משכורת יותר גבוהה. כל אחת ואחת עשתה לביתה. ואין דבר יותר משמח ושלם בלב מאשר לעשות לביתך. לעצמך, לזוגיות ולמשפחה.

2. כל אחת והבית שלה – שזה יושב על המשבצת של כל אחת והחרא שלה רק במילים יפות יותר. כל אחת סוחבת משקל מהבית. ולא במובן של קילוגרמים עודפים, אלא במובן של צרות, בעיות, פחדים וחששות. וככל שתשתפו יותר ותיפתחו יותר – כך תוכלו לקבל עזרה והכוונה והזדהות עם מישהו שקרוב אליכם. תמצאו את המישהו הזה שאפשר להיפתח בפניו, למצוא אוזן קשבת, להתחבר דווקא בנקודות החולשה. תתפלאו לגלות שלא תמיד זה יהיה החבר או החברה שהכי קרובים אליכם. לפעמים דווקא מפגשים מקריים מובילים לאיזה כימיה וקסם שיעזרו לכם לקחת את עצמכם בידיים ולהתגבר על המכשולים והקשיים שבדרך.

3. מפתח הלב – אני גיליתי אותו ממש לאחרונה. הוא גורם לנו לעשות את כל מה שאנחנו עושים. לטוב ולרע. הוא הדבר הזה שמניע אותנו לחלום, לאהוב, לכעוס, להתעצבן, להיעלב, לצחוק, להעיז, לפרוח, לצמוח… כשתמצאו את הדבר הזה שעושה לכם פרפורים בבטן עמוק בפנים  – תדעו שהצלחתם למצוא את מפתח הלב. משם כבר תמצאו את הדרך לכל דבר בחיים.

הלוואי שהשנה החדשה תהיה גם היא בסימן עשייה לביתכם, מפגשים מחזקים, הגשמת חלומות והמון מפתחות ללב. טוב נו, גם מפתחות לבתים חדשים 🙂

אני חיסלתי השנה את שביזות יום א'. זה הפך להיות היום האהוב  עליי בשבוע.

עכשיו תורכם. תקבעו יעדים לשנה החדשה ותבדקו את עצמכם בעוד שנה.. והכי חשוב, שתשמחו. ותצליחו!
https://www.youtube.com/watch?v=9Q8umu_GKTU

 home

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………..תמונה נועה