לכאב שלי יש כח

יושבת מול המקלדת ולא יודעת כיצד להתחיל, האם בסיפור חיי המספר כיצד למדתי לקחת את הכאב ולצמוח ממנו?

האם לספר על המהלכים בחיי שבזכותם עברתי טלטלות אך הן המתנות הכי משמעותיות שלי?

האם לספר על מה שאני עושה ועל החשיבות של הדרך שאני מאמינה בה וחיה אותה? זו לא דת ואני לא מיסיונרית של השיטה אלא אני מקבלת את רגשותיי באהבה ויודעת כיצד להכיל אותם מבלי שינהלו אותי.

אולי בכלל לספר על מה שעושה? כיצד אני בונה מרכזי קהילה לנשים שבהם אנו נוכל לקבל מענה לחלומות שלנו, לקבלת כלים וליהנות מהרצאות, סדנאות ומפגשים חברתיים?

הכותרת מדברת על הכוח שבכאב שלי, ההרצאות והסדנאות שלי גם, הן מספרות על היכולת להפוך שנאה עצמית לאהבה, חוסר אמון עצמי לעשיה ותשוקה, החשוב הוא לדעת שכל מה שאני עושה או לא זה בידיי, כל השאר זה רעש ותירוצים (לפעמים הם חשובים כי הם ברגע נתון משרתים אותנו).

הכאב שלי הוא העצב שלי, הרגש האהוב, הרגש המוביל אותי לשליחותי ולייעודי.

הוא לא הגיע סתם, הוא זכה בי, מדליית זהב קיבל ממני… הייתי בת עשר בלבד, ישנתי, הוא החליט לגעת בי, כשהתעוררתי הייתי מבועתת, קפאתי ורק לאחר כמה דקות הזזתי את גופי והוא ברח.

כך כל לילה כמה חודשים טובים, ואז לסירוגין כמה שנים…. האשמתי את עצמי ושתקתי…. 

שנאתי את גופי, שנאתי את עצמי…. מאנורקסיה להשמנת יתר וחוזר חלילה….. היום חיה בשלום עם עצמי, ואוהבת את גופי :).

הסיפור לאט לאט יסופר, לא מנקודת מבט  קורבנית, אלא ככלי לתהליך של צמיחה, משום שבזכות זה שהבנתי שאני לא קורבן של אף אחד, ושום כאב לא יפיל אותי, התחלתי לצמוח.

הכאב?  דוחף אותי כל יום מחדש…

לכל אחד מאיתנו יש כאב ורגש שקשה לנו להכיל, דברו איתו, תשאלו שאלות שאם חוששים לענות להם תשובות, דברו עם עצמכם ותראו כמה הוא יכול למנף אתכם.

אלה ויינטראוב

בבלוג אתן גם כלים שעזרו לי להתמודד עם הכאב שלי ולצמוח דרכו.

פגיעות

 

אלה ויינטראוב
רק על עצמי לספר ידעתי... שמי אלה ויינטראוב כשאני חושבת על השאלה מי אני? אני חושבת על השינויים בחיי, על כך שאני מתקרבת כל יום יותר לאני שלי, משהו אחד ידעתי תמיד שהמהות שלי היא מטפלת, המקצוע שלי הוא גננת, סופרת, כתבת ומפתחת שיטה הנקראת "לחבק את הרגש, המסע לעולמנו הפנימי". מתוך כאב צמחתי כך שההרצאות שלי והסדנאות הן סביב נושא הרגשות, אהבה עצמית וצמיחה מתוך כאב - כיצד ניתן להשתמש בכאב כדרייב לעשיה שלנו. הכתיבה היא חיי, בכל דבר שאני מסתכלת אני רואה מילים, שירה, סיפורים ומוזיקה, יש לי דף בפייסבוק הנקרא "אהבה זה הסיפור" ובו אני כותבת סיפורי אהבה קצרים. אני אמא לשלושה ילדים מקסימים.