ליצור מתוך אהבה

אני חולמת חרוזים, מתרגשת משילובי צבעים ומתנת יום הההולדת המועדפת עלי זה סט של פלאיירים.
אני אולי משוגעת אבל ככה מרגישים כשמאוהבים.

תמצית העסק שלי תמונה - אלבום פרטי

התכשיטים בחרו אותי

אני יודעת שזה נשמע מוגזם ואולי גם לא אמין, אבל אסביר,

כל חיי חיפשתי אחר הייעוד שלי. אחרי המשהו החמקמק הזה שקראתי ושמעתי עליו וכל כך קיוויתי וחיכיתי שהוא ידפוק אצלי בדלת. וכל הזמן שאלתי את עצמי איך אני אדע כשהוא יגיע? איך הוא יראה? איך זה ירגיש לי? הוא ייתן סימן? איך יודעים שזה הייעוד ולא עוד עיסוק זמני?

הדבר שהכי דומה ועולה לי בראש הוא שכשאת בהריון ראשון ,וכל מה שאת מסוגלת לחשוב עליו זה איך תדעי שיש לך צירים והלידה מתחילה. כזה. בדיוק.  היופי בייעוד, כמו לידה ממש ,שאת פשוט יודעת. זה לא דומה לשום דבר שהיה וקרה לך לפני. הוא תופס אותך בקישקע ולא מרפה והוא מפחיד ומרגש כמו רכבת הרים שאת בו זמנית גם רוצה לרדת ממנה וגם להישאר .מטורף.

ההבנה שזה הדבר שחיכיתי לו כל חיי לא קרתה ביום אחד, בהתחלה סירבתי לקבל את זה. אם מישהו היה אומר לי שאי פעם אצור תכשיטים הייתי מתפוצצת לו מצחוק בפרצוף. אני? תכשיטים? מה לי ולזה?

 עד לאותו יום שחיפשתי שרשרת שתתאים לשימלה, וכשלא מצאתי, החלטתי להכין בעצמי. כשנכנסתי לראשונה לחנות חרוזים התרגשתי. מסוחררת מכל הצבעים, החומרים, הטקסטורות, הגדלים והסוגים, חזרתי הביתה והחלטתי לנסות. מעולם לא התעסקתי בתכשיטנות, לא ידעתי מאיפה להתחיל, אז החלטתי ללמוד הכל לבד, בעצמי. למדתי את התחום דרך הדרכות ב youtube ודרך ספרים, אבל בעיקר התאמנתי ימים ולילות. במקביל, התחלתי לשוטט ברשת ולחפש חומרים מעניינים לעבוד איתם. אני מאוד מתחברת לטבע וחיפשתי חומרים ממקור טבעי ואכן מצאתי חרוזים מיוחדים שאין באף מקום.

משחק אינסופי של מינוני צבע וטקסטורה. צילום – אלבום פרטי

 

מהר מאוד גיליתי שאני נמשכת לתכשיטי סטייטמנט תכשיטים עם אמירה. הרגשתי שאני רוצה ליצור תכשיט שיבלוט, תכשיט צבעוני שיספר סיפור כי בעיני יש חיבור ישיר בין צבע לתעוזה. כשאת בוחרת תכשיט צבעוני את אומרת הרבה ,אבל ללא מילים. את מספרת שאת בטוחה, שאת נינוחה ושאת גם לא מפחדת לבלוט. הרגשתי שככל שאני מתבגרת ומאמנת את שריר הביטחון עצמי שלי, אני מעיזה יותר ומפחדת פחות. וזה המון ,כי בצעירותי אהבתי תכשיטים שישתלבו, יתמזגו עם הבגד ויתאימו לכל הופעה שאבחר.

אין עוד אחת כזו. תכשיטי ARIO. תמונה- אוסף פרטי

 

תמיד הרגשתי שלצבעים יש השפעה עלי. את ההשראה לתכשיטים שלי אני שואבת מהצבעים והחיבור ביניהם. כל פעם מחדש אני יורדת לסטודיו שלי, מתבוננת במאות החומרים שנמצאים סביבי ומחכה לקסם שיתחיל.   וזו אכן תמצית העסק שלי–  לדעת לבחור את החיבורים הנכונים שבאמצעותם אני יוצרת כל פעם מחדש תכשיט מאופיין, שלא דומה לשום דבר. אלא לעצמו. כמונו.

אם הגעתם עד לכאן, ומתחשק לכן לראות את היצירות שלי אתן מוזמנות לבקר אותי בחנות האונליין שלי בעברית או בחנות באתר ETSY באנגלית.

אפשר לראות אותי  ולעקוב גם באינסטגרם ובפייסבוק.

מקווה שנהנתם, לפחות כמוני,

שלומית