ליפול לתוכך – כוח הריפוי והאהבה של המוסיקה.

ליפול לתוכך – כוח הריפוי והאהבה של המוסיקה.

"לא תמיד הייתי מאוהבת בקולטון קלאוויי; קודם הייתי מאוהבת באחי הצעיר קייל". כך נפתח הספר ומאותו רגע קשה להניח אותו. אהבה צעירה, אהבה בוגרת, התמודדות עם אבל ובחירה בחיים והמוסיקה כחוט מקשר. "ליפול לתוכך", ספר חדש מאת סופרת רבי המכר, ג'סינדה ווילדר.

"ועכשיו התערב הגורל,

קשר קשר לקרב בנינו,

אני לא יכול לעמוד במשיכה של עינייך,

בפיתוי שביופייך,

בשירת הסירנה של קולך

הלוחש את שמי

בנחמה האפלה בין הסדינים.

אני לא יכול לעמוד בפנייך, בובה,

כי אני עדיין נופל,

אני נופל לתוכך."

 ליפול לתוכך מצולם

 נל הותורן אהבה את קַייל קלאווי– חבר הילדות שלה שהפך לאהובה הראשון. איתו למדה מהי אהבה ראשונה. כאשר סיפור האהבה מסתיים בטרגדיה ונל מאבדת את קייל, היא פוגשת לראשונה את אחיו הגדול, קולטון. הוא מגיע מניו־יורק לעיירת הולדתו במישיגן, ומציע לנל נחמה חיונית – גם אם רגעית – שרק אובדן משותף יכול לספק. בפגישה הראשונית הזו יש קשר מידי, מעודן ולא מחוצן אך "מוקדם מדי"… אהבתה הראשונה היתה לחבר הכי טוב איתו גדלה מילדות. לאחיו קולטון היתה מיועדת האהבה הבשלה.

שנתיים לאחר המקרה הטרגי, מפגש מקרי בסנטרל פארק בניו־יורק מצית מחדש את תשוקתם ההדדית של נל וקולטון. נל רחוקה עדיין מלהתגבר על מותו של קייל ועל רגשי האשמה המענים אותה. מעדיפה רגשי אשמה מאשר התמודדות עם האבל. חייה מיום ליום מבלי בעצם לחיות.

קולטון, בן הסנטור, משחזר מכוניות לפרנסתו וכותב מוזיקה בשביל הנשמה – נושא גם הוא נטל כבד של אשמה, אכזבה ובושה. אך הוא מצליח לחדור לתוך נבכי נפשה וגופה של נל, ולזהות את המחסומים המכשילים את החלמתה.
אט־אט מגלים נל וקולטון את סודות הנפש והגוף, ונוסקים יחדיו לגבהים שלא שיערו שקיימים. הם לומדים לתת מקום אמיתי בחייהם לאהבה עמוקה שנולדה מתוך ההריסות ולתשוקה שהיא מולידה. אולם כשאהבתם החדשה ניצבת בפני אתגר בלתי צפוי, מתברר שהיא שברירית ופגיעה. אנו דוהרים ברכבת הרים בין שמחה לעצב, בין החלמה לכאב.

הספר מצטט הרבה שירה ומוסיקה. שירה מקורית אותה בעצם כותב קולטון ושירים ידועים של זמרים ומלחינים מוכרים שהשפיעו על הגיבורים, על מצב הרוח והאווירה והניעו את מהלך העלילה.  גם נל לומדת לנגן ושרה באופן טבעי. היא מבקשת ללמוד בבית ספר לאומנויות הבמה.  החיבור המוסיקלי הוא כפלג מים זורמים בין שני אנשים פגועים ושבורים שמאחוריהם תלאות. עם מוסיקה לא חייבים להכביר במילים. יש הבנה טלפתית. המוסיקה נותנת קול לכאב, לרגשות שמשוועים לפרוץ החוצה אך מתקשים. חלק מהשירים יגרמו לכם לבכות, אך זה בכי טוב, משחרר ומחבק את החיים.

המוסיקה הייתה חלק בלתי נפרד מהכתיבה של ג'סינדה ווילדר, כך היא מעידה. לדבריה, הספר לא היה קיים ללא השירים המדוברים. מומלץ להקשיב להם, תוך כדי הוא אחרי הקריאה. הם חלק בלתי נפרד.

אנו שותפים למסע של הגיבורה עם התמודדות עם אבל, החיים לצידו והבחירה בחיים מבלי לשכוח. להמשיך הלאה, להתגבר על רוחות רפאים, ולמצוא אושר פעם נוספת. הם נשענים אחד על השני ועל המוסיקה ורגשותיהם מתחילים לצוף. נאיביות ותום משתלבים עם להט ואירוטיקה במיטבה.

הגיבורים שרים ושומעים ג'אז, פולק, אינדי, פופ.

הבה נשמע את

Ella Fitzgerald & Louis Armstrong: Dream A Little Dream Of Me

 “I’m not just falling in love with you, Nell. I’m falling into you. You’re an ocean, and I’m falling in, drowning in the depths of who you are”

"אני לא מתאהב בך , נל. אני נופל לתוכך. את  אוקיינוס, ואני נופל פנימה, טובע במעמקים של מי שאת".

הסופרת ג'סינדה ויילדר, ילידת מישיגן, סופרת רבי מכר בינלאומיים ברשימות הניו יורק טיימס, יו אס איי טודיי, וול סטריט ג'ורנל. גרה במישיגן עם בעלה הסופר ג'ק ווילדר, חמישה ילדים, והרבה חיות. כותבת רומנים בין גברים ונשים כולל ALPHA, STRIPPED, WOUNDED.

Falling-Into-You-amazon-GR-Smash-709x1024

ליפול לתוכך, מומלץ. רומנטי, נאיבי ואירוטי.

תרגום דנית בן קיקי. הוצאת מודן.

 לרכישה בחנויות הספרים (69 שח) ובאינדיבוק ( 62.1 שח)

ליפול לתוכך עברית

 לאתר של ג'סינדה ויילדר: http://jasindawilder.com/#&panel1-1
באהבה,
רוית
כנסו לסגנון והשראה עם רוית לכתבות נוספות על ספרות, עיצוב, אופנה והמון השראה.
סגנון והשראה עם רוית

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.