לינה בקיבוץ מורן זה בדיוק מה שהכי בא לי עכשיו…

יש מקומות שגם ביקור קצר בהם משאיר לכם חותם על הלב…

שבועיים עמוסים במיוחד גרמו לי להיזכר בשקיקה באירוח הקסום של עומר ושלי בקיבוץ מורן, אליו הגענו לאחר סיור הגששים בסלמה.
הקיבוץ ממוקם לא רחוק מסלמה והדרך אליו היא במעין כביש/שביל ארוך שעולה כלפי מעלה. למה זה חשוב? א. כי באופן כללי הדרך לא פחות חשובה מהיעד. ב. כי עוד לפני שמגיעים אליו נכנסים למעין אווירה שלווה ומנותקת.
אני אוהבת אירוח בקיבוצים, בעיקר כי יש בהם משהו מאוד טבעי ומשוחרר. חדרי האירוח כאן הצליחו להתעלות אפילו על זה. קודם כל- המקום יפייפה. הנוף (זוכרים שעלינו) עוצר נשימה ומשקיף על כל הכפרים והישובים שמסביב. משטחי הדשא ירוקים והחדרים ממוקמים עם הפנים לכניסה ומשתלבים על כל הנוף הזה באופן מושלם.
IMG_6034
החדרים עצמם יפים ומפנקים. הרהיטים מעץ לבן וניכר כי הושקעה מחשבה רבה בעיצוב של המקום, כך שישרה אווירה ביתית ונעימה (אפילו המגבות במקלחת הן בצבע סגול).
IMG_6043
מחוץ לכל חדר יש שולחן עץ ורחבת דשא שבעיקרון אפשר לעשות בה על האש נגיד… אורחי החדרים מוזמנים להיכנס גם לבריכה של הקיבוץ, שהיא לכשלעצמה אטרקציה- היא ממוקמת בקצה של הקיבוץ וסביבה יש רק נוף מדהים. הכי חו"ל!
IMG_6036
חוץ מהחדרים עצמם יש בקיבוץ המון אמנים ודברים שכדאי לכם לבקר: מבשלת בירה בוטיקית, מפעל לשוקולד (שבקרוב יפתח מרכז מבקרים) והמון אמנים. אמנית אחת לדוגמא, היא אתי מיקלר אברג'ל שביקור בגלריה שלה יעניק לכם הצצה לנבכי נפשו של האמן- המון המון צבעים, חומרים ויצירות מהממות.
IMG_6053
IMG_6057
אתי מתמחה בעיקר בפסלים מנייר (לא עיסת נייר, אלא עיטוף בנייר) וביצירות בטכניקה מיוחדת של מעין הדפס על מתכת. מהמם!
IMG_6054
IMG_6055
IMG_6058
IMG_6060
IMG_6061
IMG_6062
IMG_6065
לגמרי בא לי שוב להגיע לשם ולשאוף את השלווה של המקום עמוק עמוק לתוך הלב.
קיבוץ מורן: www.moranlodge.com
הגלריה לאמנות של אתי מיקלר אברג'ל: 050-7434987

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה