מדיטציה פשוטה לימי הקורונה

המדיטציה מחזקת את מערכת החיסון ומנקה את הגוף והנפש ממתחים. היא חשובה במיוחד בימים קשים אלו של שינוי שיגרה וחוסר ודאות. הכנתי לכן הסבר קל ויעיל כיצד לתרגלה. נסו את זה בבית !

בחורה עם מחשב נייד


קוראות יקרות, בתקופה לא פשוטה זו, תירגול מדיטציה, אפילו מספר דקות ביום, הוא כלי יעיל ביותר לשמור על שפיותינו.

לא חייבים לקחת קורס בשביל זה ! הכנתי לכן הסבר פשוט ויעיל כיצד לתרגל. אם יש בבית ילדים מעל גיל תשע. מוזמנות לתרגל איתם.

מבטיחה לכן, זה הרבה יותר פשוט ממה שחושבים !

שלב ראשון

בחרו חדר שקט בבית, עמעמו אורות ושבו בנוח. מצאו תנוחה שכל הגוף (למעט הראש) זוכה לתמיכה במיוחד האגן והגב. מומלץ לא להשעין את הראש אלא להשאירו מוטה קדימה ורפוי.
ניתן לשבת על הרצפה עם רגלים משוכלות או ישרות, להניח כרית על הקיר ולהישען עליה, לשבת על כיסא עם משענת כשהרגליים על הרצפה, לשבת על המיטה וכדומה.

שלב שני

הניחו מולכם פרח והתבוננו בו. בחנו את צבעו, מרקמו, עלי הכותרת שלו, הקוצים, הגבעול, הריחו את ניחוחו.
בתרגולי המדיטציה הראשונים, יכנסו לתודעה מחשבות בזמן התרגול ויסיחו את דעתכם מהפרח. זאת כיוון שמוחכם לא מיומן. בהבחינכם שהמחשבות נודדות למקומות אחרים, פשוט החזירו את תשומת הלב לפרח והתמקדו בו.

שלב שלישי

לאחר 5 דקות של התבוננות, עצמו עיניים. שאפו פנימה לתוככם את הניחוח, דמיינו את הצבע ואפשרו לו להיכנס לגוף עם השאיפה, בנשיפה דמיינו את הצבע מתפזר בגוף. נישמו נשימות איטיות (בספירה של 5 שניות לשאיפה וחמש שניות נשיפה).

שלב רביעי

לאחר כמה דקות הקשיבו לגוף ובידקו האם קיימים בגוף מקומות שהצבע לא מגיע אליהם, האם הצבע לא זורם לכפות הרגליים, לשכמה, לגב התחתון וכדומה. אזורים אלו חסומים ולא מאפשרים מעבר אנרגיה, קבלו זאת בהבנה.

המשיכו בתרגול כ 5-10 דקות נוספות ואח"כ פקחו לאט את העיניים וחיזרו למציאות. סביר להניח שתגלו שהיא שלווה ונעימה יותר.

מומלץ לתרגל המדיטציה לפחות 5 פעמים בשבוע בשבועיים הראשונים, אח"כ אפשר לעבור ל 3 פעמים בשבוע. לאחר כמה שבועות ניתן לוותר על הפרח המוחשי, לעצום עיניים ולהשתמש בדמיון.

אשמח לסייע ולענות על שאלות.

קרן לפלר 052-2237103