לימודי קואצ'ינג – מה אתם צריכים לדעת על זה?

בחורה עם מחשב נייד

לימודי קואצ'ינג

בשנים האחרונות נושא האימון האישי, קואצ'ינג, תופס תאוצה. אנשים רבים משתמשים בשירותי האימון כדי לקדם את חייהם, לצאת ממצב של תקיעות, לשפר יכולות ולהגיע למקום של הגשמה. ככל שהביקוש למאמנים עולה, כך הדרישה ללמוד לימודי קואצ'ינג מתגברת.

בארץ קיימות מכללות רבות ללימודי קואצ'ינג, רובן ישראליות ומקצתן בינלאומיות. רוב המכללות מעבירות קורסי הכשרת מאמנים וחלקן מעבירות גם קורסי הדרכה (SUPER VISION) וקורסי התמחות למאמנים שכבר הוכשרו וקיבלו הסמכה בסיסית. ברוב המקרים, לכל מכללה יש נישה בלימודי קואצ'ינג בה היא מתמחה. יש כאלה המתמחות באימון אישי, אחרות באימון עסקי, נוספות באימון מנהלים, אימון רוחני ועוד. את ההסמכה מעניקה לשכת המאמנים בישראל, שהיא גוף התנדבותי שהוקם לפני מספר שנים ומאגדת את רוב בתי הספר ללימודי קואצ'ינג.

לימודי קואצ'ינג – איך זה עובד?

ניתן לחלק את עולם האימון, בצורה גסה, לשתי גישות מרכזיות: האחת, רציונלית עסקית, מיועדת בעיקר למי שרוצה להתפתח לכיוון של אימון עסקי ואימון מנהלים, אבל לעתים גם לאימון אישי. השנייה, רגשית חווייתית, מיועדת בעיקר למי שרוצה לעבוד באימון אישי או בתחום מערכות היחסים, אבל גם לעתים עם מנהלים ועסקים. ההבדל בגישות בא לידי ביטוי בעיקר בכלים אותם יקבל התלמיד – הגישות הרציונליות מספקות כלים רציונליים כמו בניית תוכנית עסקית, והרגשיות יותר פונות לכיוונים של דמיון מודרך, לדוגמה. כיום, חלק גדול מהמכללות משלבות בין הכלים הרציונליים לחווייתיים.

לקריאה עוד: טרנד חדש בשוק – לימודי אימון אישי

לימודי קואצ'ינג