לימודי פסיכולוגיה – האם זה משתלם?

אין שום ספק כי בעבר היו לימודי הפסיכולוגיה ענף נחשק ביותר וצעירים רבים רצו ללכת ולעשות תואר בפסיכולוגיה. אם בוחנים את הענף היום, רואים דווקא ישנה דעיכה מסוימת וירידה במספרים של אלו המעוניינים ללמוד פסיכולוגיה באקדמיה. אם תשאלו את ד"ר ירון זיו שהוא מצד אחד מטפל מוסמך בשיטה הקלינית המסורתית ומצד שני מומחה בשיטות טיפול חדשניות נוספות שלאו דווקא מכירים בהן בעולם האקדמי, הוא יגיד לכם שרבים מאלו שהולכים ללמוד פסיכולוגיה עושים זאת על מנת להפוך למטפלים והם מבינים שהדרך המהירה וטובה ביותר לכבוש את היעד הזה לא בהכרח עוברת במסדרונות האקדמיה.

אנשים כדוגמת ירון זיו, עברו את כל הדרך המפרכת של לימודי פסיכולוגיה ומסלול קבלה לתואר שני לפסיכולוגיה קלינית על מנת להפוך למטפלים מוסמכים. בהמשך, אימץ ד"ר ירון זיו שיטות טיפול חדשות ומתקדמות ושילב בטכניקות שלו גם טיפול דרך מדיטציה ויוגה מסוגים שונים.

כיום, הוא מדגיש כי אין שום פסול בלימודי הפסיכולוגיה הקלאסיים באקדמיה וכי הם בהחלט נותנים מידע נחוץ ומעניין, אך מי שמעוניין באמת לגעת באנשים ולעזור למי שחש מצוקה נפשית, יכול לבחור באפיקים אחרים או נוספים מצוינים שיקחו אותו לשם הרבה יותר מהר. הדרך אותה עבר ירון זיו משקפת במידה רבה את ההתלבטויות ושבירת המוסכמות של צעירים רבים בתחומי לימודים שונים, המבינים שמעבר לאקדמיה יש אפשרויות נוספות לרכוש ידע וכלים כדי לעסוק במה שאוהבים.