לימודי אדריכלות

אם החלטתם להירשם ללימודי אדריכלות, או אם אתם שוקלים להירשם ללימודי אדריכלות, כדאי שתבינו את המשמעות מבעוד מועד. בתום מסלול הלימודים תתמקצעו בתכנון החלל ועיצובו, אך חשוב שתבינו כי זהו תחום נרחב מאוד אשר כולל תתי תחומים רבים וביניהם: אדריכלות נוף, אדריכלות פנים ותכנון עירוני. את הלימודים ניתן להוציא אל הפועל באחת מהאוניברסיטאות ברחבי הארץ אך גם מכללות רבות פותחות שעריהן ללימודי אדריכלות. נושאי הלימוד במהלך התואר הם רבים ומגוונים וכוללים בין היתר את תורת הבנייה, הנדסת בניין, חשמל, תולדות האומנות, היסטוריה עיצוב בתים, עיצוב פנים, תכנון כבישים, עיצוב הבית, עיצוב סביבת מגורים, טכנולוגיה וארכיטקטורה של מבנים, מתמטיקה, הקמת מבנה ציבורי ועוד.

במהלך התואר ישתלבו הסטודנטים (ללא יוצא מהכלל) בכל הקשור לתחום עיצוב בתים פרטיים ותכנון מבנים מורכבים, החל מהיסוד ועד התוצר המוגמר על כל הפרטים. כל סטודנט ילמד לשרטט ברמה הגבוהה ביותר. תקופת הלימודים הינה 5 שנים – זמן לא מבוטל אותו חשוב לקחת בחשבון עוד לפני ההרשמה ללימודים. בסיום הלימודים יתבקש כל סטודנט להכין עבודת גמר שתסכם את כל הנלמד במהלך התואר. עבודת הגמר היא עבודה ללימודים אומנם אך היא חשובה לאין שיעור להמשך העשייה המקצועית ופעמים רבות היא תשמש ככרטיס הביקור של הסטודנט באמצעותה יצליח להשתלב בעבודות מהתחום. לימודי אדריכלות מעניקים למסיימים אפשרויות עיצוב ותכנון רבות, בין היתר יוכלו האדריכלים לתכנן בתים פרטיים, עיצוב משרדים וחללים מסחריים, בניינים רבי קומות ועוד.

להלן מספר דוגמאות של עיצוב ותכנון אדריכלי:

DSC_8613 DSC_8719 DSC_8729-1 DSC_8787

3-1 pro16-1 pro17-1 pro17-3

תוכן זה נכתב באדיבות: רימון משרד אדריכלים

rimonarch
משרד רימון אדריכלים הינו משרד תכנון ועיצוב אדריכלי הנוסד בשנת 1998. המשרד עוסק במגוון תחומי התכנון והעיצוב: תכנון ועיצוב למגזר הפרטי, פרויקטים ציבוריים ותכנון עיר