לייזה ואני

בחורה עם מחשב נייד

היי לכולם,

איזו התרגשות!!!! הפוסט הראשון!

אני מזל, אמא ל -2 קטנטנים, לביא בן השנתיים ונוה בן 5 חודשים נשואה ללב. אני רואת חשבון בהשכלתי וביום יום חוקרת מעילות והונאות, כן אכן עבודה מאוד מעניינת.

איך התגלגלתי לבלוג אתם שואלים? אז ככה…

מכירים את הסרט ג'ולי וג'וליה- מספר על בחורה בשם ג'ולי שמציבה לעצמה מטרה לבשל את כל 524 המתכונים בספר הבישול של כוהנת הבישול הצרפתי ג'וליה צ'יילד (אישיות אמיתית) כל זה תוך 365 ימים ותיעוד בבלוג, סרט חמוד ממליצה למי שטרם ראה.

במהלך חופשת הלידה הנוכחית (שתסתיים בדצמבר :/ ) חיפשתי מתכונים בריאים וקלים על מנת לגוון את התפריט למשפחה ולהוסיף קיטניות, דגנים מלאים ועוד כמה ירקות מלבד מלפפון, עגבניה וגמבה. במהלך החיפושים ברשת נתקלתי במספר בלוגים מצוינים ובניהם בבלוג "לייזה פאנלים", או בקצרה פאנלים. מייד התחברתי למתכונים שלה, שלא לדבר על כישרון הכתיבה וההומר של חגית ביליה כותבת הבלוג. מפה לשם חופשת הלידה נמשכה, ראש השנה הגיע ואחריו יום כיפור, מצאתי את עצמי קונה את ספרה השני של פאנלים- "לייזה פאנלים- יומן מטבח קטן של עקרת בית גדולה", ממש קוראת בו בשקיקה ביום כיפור עצמו, שם קיבלתי החלטה כמו ג'ולי להכין את כל 104 המתכונים בספר של פאנלים תוך 365 ימים שיסתיימו ב 19/09/2019, בלי לתכנן יצא תאריך מדליק. למען הסר ספק, אין לי קשר כלשהו אליה, לא פגשתי אותה בחיים, היא לא משלמת לי על האתגר הזה וזו לא פרסומת. את האתגר הזה החלטתי לתעד באינסטגרם @mazalula זה החשבון שלי. תבינו, עד האתגר הזה חוץ מלעקוב אחרי כמה מפורסמים ופאנלים, לא ידעתי כלום על אינסטגרם, סטוריז וכו' אפילו לא היו לי עוקבים.

עבר כבר חודש כמעט, לקח לי זמן להבין את גודל האתגר, אבל הצלחתי להתמיד וכבר 9 מתכונים הועלו ותועדו ואני גאה בכל אחד מהפידים (שזה שקול לפוסטים רק באינסטגרם). קל מאוד להישאב לעולם הבלתי מוסבר הזה של לייקים ועוקבים, הא הנה יש לי עוד עוקב!, אוי עזבו אותי 2!! אבל אני מזכירה לעצמי שוב ושוב את המטרה, שבחרתי את האתגר הזה בשביל עצמי כדי ללמוד מתכונים חדשים, טריקים בבישול ואפייה, לבשל בריא ומגוון כל זה תוך כדי שאני נהנת ולא בשביל להשיג עוקבים.

בנוסף נרקמו להם חלומות קטנים כמו שפאנלים, תשים לב לקיומי, תעשה לי לייק, רק לייק בהתחלה…אבל בלי שאגיד לה, רק אתייג אותה… כמו גדולה עשתה ליי לייק,הגיבה ופירגנה מה שנתן לי מוטיבציה להמשיך. ואז עוד חלום שהיא תעקוב אחרי….והנה היא עוקבת אחריי, כבר בדיוק שבוע!!

יום שישי האחרון (אתמול) העלתי את מתכון מספר 9 – המקלובה. מתכון שהוא חתיכת אתגר בפני עצמו. פאנלים התלהבה כל כך וכתבה לי בפרטי שאני עשויה מחומר שמתאים לבלוגים, קולטים ?! היא, הכוהנת הגדולה שלי, המלכה האם, אומרת לי ש….טוב אם היא אומרת היא בטח מבינה לא??? אז ככה התגלגלתי לפה.

בהזדמנות זו אם את קוראת את זה פאנלים, המון תודה על התמיכה והפירגון זה ממש לא מובן מאיליו. תודה גם ללב (בעלי) שתומך בי, למשפחה, לחברים שפירגנו ודחפו אותי להמשיך ולעשות, לעוקבים כאן בבלוג בסלונה. הכנת המתכונים, התמונות ההשקעה הכל בשבילכם באהבה רבה.

  Screenshot_20180919-223129_Instagram

 

 

 

mazalula
היי אני מזל, חובבת בישול ואפייה. השנה אתגרתי את עצמי להכין עד 19/09/2019 את כל 104 המתכונים בספר "לייזה פאנלים- יומן מטבח קטן של עקרת בית גדולה", כל זה תוך תיעוד וצילום של התוצרים. כל הפרטים בפוסט הראשון