ליידי סאנסה, משחקי הכס

השראה נשית יש בכל מקום, אפילו ליידי סאנסה הצליחה לגרום לי לאהוב אותה ולהזדהות איתה

בחורה עם מחשב נייד

משחקי הכס היא אחת הסדרות הנצפות ביותר בעולם, אחת הדמויות המעניינות והמדהימות ביותר היא ליידי סאנסה סטארק היא הופכת מכבשה תמימה לזאבה חזקה. במשך כל העונות סאנסה לומדת לגלות את עצמה, את הכוחות החבויים בה, את העולם שבו היא חיה ומוצאת את הכוח האמיתי שלה.

בתחילת הסדרה מתגלה לנו דמות חיוורת, חלשה וחסרת ייחוד, נערה צעירה שכל מה שמעניין אותה זה בגדים יפים, משתה ולהתחתן עם המלך. למרות כל התלאות שהיא עוברת בדרך למעלה המלך, כשהיא מגלה את אופיו האמיתי של ג'ופרי, הנסיך וכשהורגים את הזאבה שלה, היא עדיין מסרבת לראות את האמת. מהר מאוד, חייה בארמון כמובטחת לנסיך משתנים, אביה נהרג והיא הופכת להיות שבויה בארמון, מתעללים בה נפשית ופיזית והיא עדיין מחפשת את האביר שיציל אותה. סאנסה מזכירה רהיט שעובר מיד ליד, היא עוברת ממלכה אחת לממלכה אחרת, היא מובטחת וניתנת לגברים רבים במהלך הסדרה.

 

צילום: סיגל לדנהיים, בגדים: גילדת המעצבים, סטיילינג: רויטל אגסי, תכשיטים: אפרת וייס, איפור ושיער: תמי מרגלית, מקרמה: חני הורוביץ
צילום: סיגל לדנהיים, בגדים: גילדת המעצבים, סטיילינג: רויטל אגסי, תכשיטים: אפרת וייס, איפור ושיער: תמי מרגלית, מקרמה: חני הורוביץ

עם זאת, בתוך תוכה סאנסה היא דמות חזקה מאוד, דמות שלומדת ומתפתחת, מגלה את הכוח שיש בידיה לשרוד ולצמוח. היא שורדת את רצח הוריה ואחיה, התעללויות מצד ג'ופרי האכזר ואימו סרסי, שורדת את הקרב, שורדת את הנישואים לטיריון לנקסטר, היא שורדת את קן הנשרים ודודה קנאית ולא שפויה, שורדת את ביאליש התככן, את רמזי בולטון האכזר.

סאנסה היא אישה שחוטפת מכות בלי סוף, היא עוברת אינסוף התעללויות נפשיות, פיזיות ומיניות ומכולן היא קמה שוב ושוב ושוב. היא לומדת לשרוד את העולם בו היא חיה בלי כוחות מיוחדים, בלי כשפים, ככה כמו שהיא אנושית. זו הסיבה שיש הזדהות עמוקה איתה, בגלל האותנטיות והפשטות שבה.

היא שורדת את כל תלאות חייה ויוצאת חזקה וקשוחה, היא מבינה שאין מי שיגן עליה, רק היא שולטת בגורלה ובוחרת לצאת מהפסיביות שלה ולהפוך לאקטיבית, לשלוט בגורל שלה. היכולת שלה ללמוד מהחיים, לצמוח מהקשיים ולהתחזק זו העוצמה שבה, הבחירה בעצמה.

 

צילום: סיגל לדנהיים, סטיילינג: גילדת המעצבים, סטיילינג: רויטל אגסי, תכשיטים: אפרת וייס, איפור ושיער: תמי מרגלית
צילום: סיגל לדנהיים, בגדים: גילדת המעצבים, סטיילינג: רויטל אגסי, תכשיטים: אפרת וייס, איפור ושיער: תמי מרגלית

 

לאורך כל הסדרה צפיתי בה, כאבתי את כאבה, ראיתי את ההתעללות ולא הבנתי מה מניע אותה למה היא לא מוותרת? אני מאמינה שמה שמניע אותה זה הצורך החזק לשרוד, לחיות ולהחזיר לעצמה את הבית שלה. ברגע שהיא הבינה מה מניע אותה, היא התחילה להכין תוכניות פעולה להשגת המטרות שלה.

אני לומדת ממנה שהכי חשוב זה להבין מה אני רוצה בחיים, מה המטרות שלי והיעדים שלי, מה אני רוצה להשיג. ברגע שיש לי את רשימת המטרות, אני יכולה לשבת ולהכין תוכנית פעולה להשגת המטרות הללו.

את מוזמנת להצטרף לקהילה נשית חזקה ומעצימה, בה אנחנו לומדות כל יום ליצור את המציאות שלנו "להתאפר. להתאהב. להצליח."

תמי מרגלית

להתאפר. להתאהב. להצליח.

 

קרדיטים:

צילום: סיגל לדנהיים

בגדים: גילדת המעצבים

סטיילינג: רויטל אגסי

תכשיטים: אפרת וייס

מקרמה: חני הורוביץ

 איפור ושיער: תמי מרגלית

מודל: ליאל

הסדרה משודרת ב yes

tamimargalit
להתאפר. לאהוב. להצליח.לכל אחת הזכות לאהוב את עצמה וכל אחת יכולה, השיטה שלי היא להתאפר בכל בוקר, להתאהב בעצמה בכל יום מחדש ולצאת לדרך ולהצליח