ליידי גאגא, אוהד נהרין מאחורייך

גאגא, לא הליידי, היא שפת תנועה חדשה שהגה אוהד נהרין. הלכתי לרקוד ולסקר ומה אתכם?

אוהד אמר להרים ידיים

9 בבוקר ביום חמישי ואני, לא בן אדם של בוקר בעליל, מוצאת את עצמי בסטודיו של להקת בת שבע. פעם אחרונה שביקרתי במרכז סוזן דלל בתל אביב היתה אי שם בפסטיבל הפסנתר לפני עשור או בשבת של שיטוטים בנווה צדק. באתי לשיעור נסיון בריקוד. מרגש. בתור ילדה רקדתי ג׳אז אבל מאז עברו המון שנים. אין לי מושג מה הולך לקרות, אבל הראש פתוח.

השמש תמיד זורחת במרכז סוזן דלל
השמש תמיד זורחת במרכז סוזן דלל (צילום: אשרת פחימה)

הכינו אותי מראש כל הזמן להיות בתנועה, להיות בקשב למורה וליישם את ההנחיות שאנחנו מקבלים אחת אחרי השניה אחרי השלישית. מודה שקצת נבהלתי, לא היה לי מושג אם אצליח לעקוב, מה הולך להיות ומה רוצים ממני. אבל זה היה הכי פשוט שיש. אפילו בעודי כותבת את הפוסט הגוף שלי מתחיל לנוע ואין שום מוזיקה ברקע (אלא אם כן שיפוצים בבניין ליד נחשבים). התמסרתי לקצב של המוזיקה. לאט לאט אני מתחילה לנוע ולהיפתח. הגוף נמשך לכל הכיוונים כמו נשלט ע״י מישהו בלתי נראה וזה כיף. תחושת שחרור שאפשר לעשות הכל, אין נכון ולא נכון.

המוזיקה מאוד חלשה, ממש מוזיקת רקע, על מנת שנוכל לשמוע את הנחיית המדריכה, מיכל סייפן המקסימה, הנבנות לאט לאט. כל השיעור יש להישאר עם עיניים פקוחות, נוכחים וקשובים למיכל ולגוף. הכי קל להתמסר לתנועה ולעצום עיניים, אבל פה זה פחות הענין, איתגר אותי משהו. כמו בובה על חוט, עברתי חוויה רב חושית דרך קשת של רגשות ומחשבות, תחושות וזווית הסתכלות חדשה על הגוף שלי והתנועתיות שלו.

אוהד אמר להרים ידיים
אוהד אמר להרים ידיים  (צילום: אסקף)

כמה מיכם יכולים לומר שלמדו שפה חדשה תוך בוקר אחד? זו פעם ראשונה שבתוך שעה למדתי שפה חדשה והפעם שפה שהגוף שלי מדבר ולא הפה ומה אני אגיד לכם? התאהבתי. אוהד נהרין הזה הוא גאון. אוהד, יוצר וכוריאוגרף מבריק שלי אישית לא היה העונג להכיר, אבל גרם לי לקום מוקדם בבוקר, לקח את דרך האימון היומיומית של רקדני בת-שבע ויצק אותה לשיעורי ריקוד בשם ״גאגא״ הפתוחים לכולם. יש שיעורים לילדים, רקדנים והכשרת מורים והכי חשוב שיעורי גאגא אנשים לאנשים כמוני שרוצים להזיז את הגוף ולשרוף קלוריות ועל הדרך להנות מחווייה פורצת גבולות וכיפית.

אז אם גם אתם רוצים להזיז את עצמכם מהספה ולבוא לרקוד, בואו!
כמה פרטים טכניים שיעזרו לכם להיערך:

  • יש להזמין מקום מראש לשיעור אליו תרצו להגיע.
  • ניתן לרכוש כרטיסייה של 5 שיעורים ב250 ש״ח או חודש חופשי חודשי במחיר הכרות של 250 ש״ח.
  • בואו בבגדים נוחים ולא חושפניים – הגוף זז לכל כיוון אפשרי בעמידה או על הרצפה אז בואו מוכנים.
  • השיעור הוא ללא נעליים, לי היה נעים יותר בלי גרביים.
  • תביאו מגבת ובגדים להחלפה, עדיפות לבגד ים וישר לחוף אחרי השיעור.
    למרות הבריזה שהיתה באולם, הלחות קטלנית.
  • חיסרון אחד שמצאתי הוא היעדר מלתחות/מקלחות פתוחות לקהל הרחב, יש 2 תאי שירותים
    ובהצלחה לנו. אני התמודדתי, כנראה שגם אתם.
אני ערה ומחייכת ב10 בבוקר בנווה צדק
אני ערה ומחייכת ב10 בבוקר בנווה צדק (צילום: אשרת פחימה)

 

לסיכום היה תענוג, חוויה חדשה וסוחפת. יצאתי מיוזעת אבל בטוח הורדתי איזה ק״ג.
אז אם בא לכם לבוא לשיעור חד פעמי, לא מחייב ועם המון ערך חברתי, ב 26.5 בערב יתקיים בפעם ה-6 אירוע גאגא בהאנגר למען זכויות אדם עם אוהד נהרין שכל ההכנסות מהאירוע ייתרמו לאגודה לזכויות האזרח.
האירוע יתקיים בהאנגר 11, נמל תל אביב. פתיחת דלתות: 19:00, תחילת השיעור: 20:00צילום משנים קודמות של גאגא בהאנגר עם אוהד נהרין (צילום: אסקף)

צילום משנים קודמות של גאגא בהאנגר עם אוהד נהרין (צילום: אסקף)

 

ועכשיו קבלו את האחת והיחידה שתרים ותגלגל אתכם לכיוון נמל תל אביב
מאחלת לכם שבוע קצבי ומבורך ושתמיד תהיו בתנועה
אשרת פחימה – מטפלת הוליסטית ומנחת סדנאות

 

[youtube 2Abk1jAONjw nolink]