לידתו של חלום מהלב

בחורה עם מחשב נייד

גבירה היא מהחברות האלה שפוגשים באמצע החיים, שהחיבור הוא מיידי כאילו והיה שם מתמיד…. כבר מספר חודשים היא דוחפת ולוחצת "תפתחי בלוג בסלונה" ואני במירוץ החיים בין המשימות, מחליפה כובעים במהלך היום במיומנות של קוסם, דוחה ודוחה עד שהגיע הרגע, שהיא הנשמה הטובה מודיעה לי בהחלטיות ואסרטיביות עדינה שזה מה שאני הולכת לעשות היום.  אני מתיישבת ומתחילה את התהליך ומתפללת שזה יזרום וילך חלק, אני מודה אין לי סבלנות לאתגרים טכנולוגים .. והנה אני פה .  בתחושת סיפוק והצלחה (ניצחתי לרגע קטן את המחשב) עכשיו צריכה לכתוב, לספר מי אני , וככה תוך כדי שהמחשבות רצות, במה אתמקד ? על מה אספר ? כמו מסך סרט גדול חולפות לפני תמונות של כל החלקים בי , אומרת לעצמי -אני מורכבת ! כמו רבות מחברותיי המצליחות ורבות פעלים, יש לי הרבה מה לספר והרבה מה לחלק ממני זהו רגע להודיה והכרת הטוב . אני בוחרת לשתף בהגשמת חלום חיי . מאז שאני זוכרת את עצמי החלום שלי היה -כשאהיה גדולה ויהיו לי ילדים משלי, אני אאמץ ילד או ילדה בלי משפחה. החלום גדל איתי והבשיל בתוכי,  הפצתי אותו בכל הזדמנות והעפתי אותו ליקום כמו בועות סבון שעפות לכל עבר והוא נשטף באוויר כמו הבועה שנים רבות. הייתי הבדיחה של בן זוגי, משפחתי התייחסה אל החלום כבדיחה איזה ג'וק בראש שיחלוף . אך התמונה נוצרה במוחי ובליבי.

חברות יקרות , זה רגע של כל מי שקוראת אותי כרגע, להזכר בחלום ילדות , מה הוא ? איזה תחושה ורגש זה מעורר בך ? תחזרי לרגע שבו את זוכרת שהוא נרקם ? איך היית שם ? מה הרגשת אז ? ועכשיו זה הזמן המתאים ביותר עבורך ללכת אחרי החלום ולהגשים אותו.

חוזרת לסיפור שלי, לפני 6.5 שנים בעלת עסק, מנהלת עובדים, לקוחות וכל היוצא בזה, התאומים שלי בת ובן כמעט בני 13 והקטן שלי ליאור אז בן 6.5 ומגיע הטלפון הגורלי , עובדת סוציאלית של אור שלום על הקו אומרת " גליה , יש תינוקת בת שבוע בבי"ח עד מחר ב 19:00 בערב אתם צריכים להודיע לי אם אתם רוצים להיות משפחת אומנה עבורה. 24 שעות משנות חיים, החלטה על הריון ולידה בתוך מורכבות החיים. אני מאמינה שמה שהיקום שלח לי זו השליחות שלי, מבחינתי היא מתנת האלהים עבורי. ההחלטה הקשה אצל בן זוגי ולמחרת ב 18:45 הוא מחייג אליי כשאני והילדים במתח גדול , הוא מודיע לי שהוא החליט .   יש לנו תינוקת .

בין רגע חיינו השתנו מקצה לקצה ובשבילי מעבר למסע שעברנו עד שהגיעה לגיל 3.5 ועברנו ממשפחת אומנה למשפחה מאמצת. מהרגע הראשון ידעתי שהיא שלי לנצח גם אם יגיע רגע ותצטרך לחזור לאישה שילדה אותה.  יש ילדים שבאים מהבטן ויש שבאים מהלב .

את הספר ילדת המשאלות הוצאתי לפני שנה והקדשתי לכל ילד וילדה שמגדירים מחדש את המושג משפחה, עשיתי גיוס המונים שנועד בעיקר לחשיפת הנושא והעלאה למודעות חברתית את הנתון שאני כבר רושמת לכם.

מה שאני רוצה לחלוק איתכם שבכל רגע יש כ 100 ילדים שמחפשים משפחות, עמותת אור שלום שמשדכת בין ילדים שהוצאו בצו בי"מ מבתיהם למשפחות אומנה , מחפשת אותכם והילדים קוראים לכם שתעזרו להם .  אני רוצה לספר לכם שבמדינת ישראל יש 10,000 ילדים בהשמה חוץ ביתית ו 80% מהם נמצאים בפנימיות. רק לסבר לכם את האוזן בארה"ב 80% הולכים לבתים.

השליחות שלי לעזור לכל משפחה שרוצה ושוקלת לקחת ילד או ילדה בכל תמיכה מנטלית .

אז תעבירו את זה הלאה בבקשה …

ואני אמשיך את הסיפור שלי בפוסט הבא.

ימים קסומים

גליה

ספר ילדת המשאלות
ספר ילדת המשאלות