לידה תחת לחץ: רוצים ללדת טבעי אך המציאות מורכבת

בחורה עם מחשב נייד

כידוע, לא כל דבר בחיים תלוי בנו אלא בשורה של נסיבות. כך גם הלידה. יש בלידה דברים שהם בשליטתנו, כמו למשל הכנה מיטבית ללידה, הן פיזית והן נפשית. גם בחדר הלידה יש דברים שתלויים בך כגון לעשות את המקסימום שאת יכולה כדי לקדם אותה (תנועתיות למשל) במידה והכנת את עצמך.

אך בחדר הלידה יש גם דברים שאינם בשליטתנו, כמו למשל, דמותו של צוות מחלקת היולדות בחדר לידה ושיתוף הפעולה מידה של המיילדת. לעיתים קריאת המוניטור לא תהיה טובה. הבר יכול לנבוע במקרים רבים מהמתח הנפשי בו מצויה היולדת  וצעצירת ההורמון שמקדם את הלידה וזה עשוי להביא להתערבויות בלידה או רצון הצוות שתהיי מחוברת למוניטור לאורך זמן רב. בנוסף, לעיתים כדי לשפר את קריאת  המוניטור, נדרשת המיילדת להיות צמודה ליולדת לאורך זמן.

כשאני מלווה לידה בתור דולה, אני מסבירה לבני הזוג שכדי לקצר את הליך הלידה ושהלידה תתקדם, יש חשיבות ביצירת אווירה נעימה ורגועה בחדר. חשוב לדעת להביע מה נכון לך בכל רגע נתון בחדר הלידה, מה הציפיות מבן הזוג או מהמלווה וכיצד להעביר את תחושותיך ואת צרכיך למיילדות. לעיתים, גם אם הצוות מחליט להתערב, ניתן לעיתים לשנות את המהלך על ידי שינוי אווירה, שינוי הרכב האנשים בחדר, שינוי תנוחה, הגברת תנועה או יותר מנוחה וכו'.

על כל אלה ועוד תוכלי לשמוע בקורס הכנה ללידה פרטי שאני מעבירה אצלי בקליניקה בפתח תקווה

לקריאת המאמר המלא באתר NRG וסיפור הלידה של קרן.