ליבי

ליבי לומדת בכיתה ג', ילדה רגילה שאוהבת בעיקר את השיעורים של החיים האמיתיים שמחוץ לחצר בית הספר … שם היא לומדת מהי נתינה, עזרה והבנה.

ליבי

ליבי 1 – או מה קרה לאיש עם הכלב ?

ליבי 2 –  או מה קרה בחוף הים של תל אביב ?

מאת הדס ליבוביץ

איורים דניאל פלג

הוצאת הקיבוץ המאוחד

libi

ליבי 1 – או מה קרה לאיש עם הכלב

כשהיא מביטה מבעד לחלון הכיתה רואה ליבי מדי יום איש מבוגר מתהלך ברחוב עם כלב , יום אחד היא שומעת את הכלב נובח ורואה את האיש הזקן שרוע על המדרכה. כשהיא יוצאת מבית הספר האיש כבר נלקח לבית החולים והכלב נותר ברחוב. ליבי לוקחת את הכלב  אליה ומנסה לאתר את מקום אישפוזו של בעליו.

הספר זכה בעיטור "הפנקס" (כתב עת מקוון לתרבות וספרות ילדים) לספר ראשית קריאה מצטיין. הנימוקים:

"במיומנות רבה וללא יומרה דידקטית, בראה הדס ליבוביץ' את ליבי – דמות שלמה וחיה מאוד של ילדה שובת לב, מלאת תושייה ורגישות, הפועלת על פי צו מצפונה להשבת כלבו האבוד של איש זקן וחביב שאת שמו אינה יודעת"

ליבי 2 – או מה קרה בחוף הים של תל אביב

זהו ספר נוסף בסדרה בו הגיבורה, ליבי, מגלה רגישות וחמלה ומסייעת בפתרון בעיות.

שני הספרים מנוקדים, כתובים בשפה רהוטה ובוגרת המכבדת את הקוראים הצעירים. הסיפורים לקוחים מחיי היומיום של כל ילד וילדה בארץ וקל מאד להזדהות איתם  (כולל המורה נעמי , לחשבון , שאינה אהודה על ליבי , בלשון המעטה..)

דניאל פלג מלווה את הספרים באיוריה הצבעוניים והמיוחדים המעניקים עומק נוסף לתוכן הספר.

נתתי לנכדותיי לקרוא את הספרים. הקטנה, בכיתה ב',  עדיין קוראת בהנאה. הגדולה שבהן אף היא תלמידת כיתה ג' כמו ליבי , שמסתבר שכבר קראה בעבר את הספר הראשון בסדרה , שמחה מאד עם הספר השני , וכך כתבה  :

"לדעתי הספר ממש ממש טוב בגלל שיש בו הרבה דברים מעניינים ושליבי היא ילדה סקרנית ושהם מחפשים דברים מסירה שטבעה ובסוף יום הלימודים היא פוגשת את רפי והוא מספר לה ולגאיה דברים שקרו לו. (זו דעתי)". היא אגב, מחכה כבר לספר השלישי בסדרה.

ועם כאלה תגובות, המדברות בעד עצמן, לא נותר גם לי אלא להמליץ בחום – קראו והקריאו .

לילדים מגיל 5 (להאזנה) ולקוראים – עד גיל 10.

 

 

 

 

מרת נחת
זוכרות את מר שמח וחבר מרעיו, אז אני נשואה למר נחת, ולכן אני נקראת מרת נחת.