לטפס על סולמות ולגלוש על נחשים

קחי רגע, תנשמי, תעצמי עיניים, תנשמי יותר עמוק ורק אז, רק אחרי שאת מצליחה לראות תמונה ברורה, תחליטי.

samuelzeller358865unsplashזה מה שאני אומרת לכל חברה שמתלבטת האם לשנות כיוון, האם "לחשב מסלול מחדש".
פלוס מינוס 40 ועם כל המשמעויות של הגיל המורכב הזה – אמהות אינטנסיבית לילדים קטנים, בסטטוס מתקדם בעבודה וקריירה מבוססת בעולם תעסוקתי דורשני, משכנתא לעוד חמישים שנה ועוד. אז האם בכלל יש לי זכות לחשוב על עצמי ומה אני רוצה באמת? האם אני רק מחפשת לברוח ממשהו כי כרגע לא טוב לי? האם שינוי מקצועי זה מה שאני צריכה? האם שינוי מקצועי יעשה אותי מאושרת יותר? והאם אני בכלל מסוגלת להתחיל עכשיו מאפס?? זה מה שאני מנסה לשבת, להבין ולפענח יחד איתן. אז לא, אני לא יועצת תעסוקתית, גם לא מלווה נשים בתקופות שינויים בחיים, אני פשוט נתפסת אצלן כמישהי "שהיה לה האומץ" (מצחיק אותי לפעמים, כיצד העולם מסתכל עלינו).
אצלי זה קרה, אני קוראת לזה "משבר כמעט גיל 40" (כי אפילו ב2018 אם אשה רוצה שינוי זה בעקבות משבר ולא כי היא מספיק נבונה להחליט שזה מה שטוב לה או שהיא צריכה לעשות). אבל אני לא הייתי צריכה לעצום עיניים. אפילו לא נזקקתי לקחת חצי שאיפה. התמונה היתה לי מול העיניים ברורה וחדה, צבעונית, עם כל מיני פרטים ובעיקר מאוד מאוד "נכונה" (אין לי מילה מתאימה יותר). אז עם שני קטנטנים בבית, עבודה מעולה, משכנתא עד אילת, ועוד אלף סיבות למה לא, כמו במשחק סולמות ונחשים, מצאתי לי את הנחש הזה שלקח אותי חזרה "אחורה" למקומות שכבר מזמן התקדמתי מהם. אבל לא החלקתי עליו, זה לא היה בשוגג בגלל איזו הטלת קוביה וזה גם לא היה מבאס בכלל! אני בחרתי לטפס לו על הגב ולהתגלש על הנחש שהביא אותי בדיוק לנק' ממנה אני יכולה להתחיל את התכניות שלי מחדש. אני בחרתי אותו ואפילו נהניתי מהדרך.
אז אני טלי, עוסקת היום באדריכלות ועיצוב פנים אחרי קריירה מצליחה כמהנדסת ביו-רפואה ועבודה בחדרי ניתוח בתחום האונקולוגיה. למעשה מגשימה את אותה תמונה שראיתי כבר בגיל צעיר אבל לא הרשתי לעצמי לנשום ולקבל אותה.
אני פה בדיגיטליות בעסקים כדי שאוכל הפעם למצוא דווקא את הסולם הזה שעוזר להקפיץ למעלה ומקדם אותנו. כי כל רגע, כל קרש קפיצה וכל עזרה בעולמנו המטורף נדרש ומתקבל באהבה.
תמונה samuel zeller unsplash