לטייל בלי לשלם

בחורה עם מחשב נייד

IMG-20171031-WA0015

על טיולים בארץ אפשר לדבר ולדסקס ללא סוף אפשר לטייל ברגל ,לטייל באמצעות רכיבה על סוס, רכיבה על אופניים אולי טיול תת מימי ע"י צלילה, טיול טרקטורונים , יש היום גם סיור מעל שמי ישראל בעזרת מסוק פרטי

ועוד שיטות רבות לטייל ולהנות  שבכולם אנו מחפשים  חוויות  של : נופים, אוויר טוב , טבע , שחרור, רעננות, חופש מהעבודה ומהמחשב ועוד.

בפוסט זה אני אתייחס לאיך לטייל בישראל ב 0 שקלים – חינם לגמרי, ותתפלאו יש הרבה אפשרויות ולא סתם, אלה אפשרויות טובות מאוד ושוות לא פחות מאילו אשר משלמים עבורן ולעתים לא מעט כסף.

בואו נתחיל : כיום יש טרנד שמיועד למטיילים שהולכים בשביל ישראל, למי שלא יודע שביל ישראל מתחיל בקיבוץ דן בצפון ומסתיים בהר יואש באילת, אנשים טובים מאפשרים לאילו שהולכים בשביל ישראל ללון בחינם בבתים שלהם ,קוראים להם "מלאכי השביל",

תתפלאו יש לא מעט כאילו, אם תגגלו "מלאכי השביל " תמצאו אותם .כידוע מרכיב הלינה הוא היקר ביותר בעיקר עם הבחירה שלכם היא לינה בצימרים או בבתי מלון, כך שלינה אצל אחד מהח'ברה הטובים הללו כבר תחסוך לכם עלות רצינית בטיול.

המרכיב השני היקר בטיול הוא האוכל , ישיבה במסעדה לזוג יכולה להסתכם במאות שקלים, האלטרנטיבה לכך היא להכין לבד את האוכל שלכם זה יכול להיעשות ע"י בישול בטבע של עדשים, אפייית פיתות על טאבון או אפילו בישול ארוך של ירקות  בפויקה.

המרכיב השלישי בטיול הוא הכניסה לאתר, כיום מרבית האתרים בישראל אשר מתוחזקים ע"י הרשויות הגדולות כמו "רשות הטבע והגנים" הן בתשלום אם זאת ישנם לא מעט אפשרויות חינמיות מוצלחות גם כן

אחת מהן היא עמק המעיינות, ליד בית שאן הוכשר פארק מדהים עם שבילים שהכניסה לכל המעיינות בו :עין שוקק, נחל הקיבוצים , עין מודע, עין מגדל – מעיינות שהיו מוזנחים והכניסה אליהם הייתה עם טרקטורונים וכלי רכב כיום מסודרת ומטופחת מאוד.

והיא חינמית לגמרי -רק שצריך להיערך לכך שלא ניתן להיכנס עם כלי רכב לתוך תחומי הפארק, ניתן לעשות זאת או ברגל או עם אופניים – (רצוי שהבאתם  מבעוד מועד) כך תימנעו מעלות השכרת האופניים -זוכרים אנחנו רוצים לטייל בלי לשלם…

ובכן לטייל בחינם זה נחמד וכיף בייחוד נוכח מחירי התיירות בישראל שעולים וגואים כל עונה בייחוד בחגים ובקיץ ואם יש לכם משפחה אז העסק נהיה יקר הרבה יותר.

אופציה נוספת היא לטייל לא בעונות השיא  גם האתרים ללא אנשים בייחוד אילו שבחינם אשר זוכים למבקרים רבים.

עוד אתרים שאינם דורשים כסף בכניסה אליהם הם המעיינות, ישראל התברכה בהרבה מעיינות בייחוד באזור ירושלים ובאזור רמת הגולן, אתם  תתפלאו אבל חלקם לא היו מביישים בריכות שחייה , שני מעיינות חינמיים ושווים במיוחד שראוי לציין הם:

עין לבן בירושלים ועין הנציב סמוך לבית שאן למרות שהם בחינם הם נקיים , מטופחים רחבי ידיים ומקסימים ביופיים.

אופציה נוספת היא לטייל בפארקים רבים שהוכשרו לקהל הרחב בחינם ע"י רשויות וגופים שונים לדוגמא: פארק אריאל שרון, פארק נחל חדרה ועוד.

תחבורה – כאן קצת יותר קשה להוזיל אבל אם תחליטו שהטיול שלכם ייקח חודש ולא שלושה ימים אז תעשו אותו ברגל בשביל ישראל במקום ברכב, זה מתאים למי שיש בנמצא שפע זמן פנוי  או בתחבורה ציבורית אבל אז תזדקקו לסבלנות והרבה ממנה..

לסיכום : באופן יצירתי אפשר לטייל בארץ בלי להוציא כסף בתנאי שאינכם מפונקים ואתם מוכנים לוותר על נוחות ואוכל רב ומגוון וכמובן אם לרשותכם עומד זמן.

מה שנותר לי הוא לאחל לכם בריאות ותמשיכו לתור את ישראל לרוחבה ולאורכה .

גיל אהרוני

מהבלוג "בא לי לטייל בארץ ישראל"