לטבעונים מותר להרוג

הופתעתי לגלות שלטבעונים שחומלים על החיות המסכנות שנשחטות מותר להרוג בני אדם בעיקר אם זה לצורך פרסום המבורגר טבעוני, כאילו שאין לנו סרטונים מזעזעים כאלה במציאות.

כחובבת אוכל, מכל סוג, אני עוקבת ברשת אחרי דפי אוכל רבים של שפים, מסעדות, בשלנים ועוד. אהבתי לאוכל היא רחבה ומכילה בתוכה את כל העדות, הצבעים, הטעמים, המגוון העשיר שהתברכנו בו – כמו באנשים, לכן אני עוקבת גם אחרי אוכל הודי ואוכל צמחוני וטבעוני למרות שאני "טורפת" מה שטעים.

כמו בחיים אני מקפידה לכבד כל איש באמונתו וגם כך בטעמו האישי ומי שמכיר יודע שאני חובבת מושבעת של קטניות וצמחים כמו בשר, עקבתי אחרי מסעדת ננוצ'קה מאז שהיתה עוד בהגדרתה מסעדה גרוזינית וראיתי את המהפך לטבעוני, ליבי וקיבתי חשקו להגיע אליה ברשימת הטעמים והחוויות שאני חייבת עוד להגיע אליהן, אבל!!!!!

אחרי שראיתי את הסרטון לפרסומת של ההמבורגר הטבעוני שלהם, אני מבטיחה לא להגיע! לרוב אני לא נרגשת ורועשת ברשת, אבל משהו בזה קומם אותי מאוד! מאמינה שגם ללא מילים הצפייה תספיק לכם, לי היא הספיקה! אז נכון המחווה ל"ספרות זולה" נחמד ברעיון, שאפו על הצילומים והביצוע, אבל אני שואלת:

כמה דם צריך לשפוך בכדי למצוא שם להמבורגר? ועוד טבעוני?! אני בטוחה שההמבורגר נפלא בטעמו! אני בטוחה ששווה לקבל את המתכון. אני בטוחה גם שאין שום צורך להרוג בשבילו!

ננוצקה

ועוד תחת הכותרת: "יש רק דבר אחד בסרט שלא מדמם ואנחנו מחפשים לו שם". ואני אומרת למה לשפוך דם לחינם? כאילו אין מזה מספיק! ולמה נראה לכם שאדם מדמם מעורר את התיאבון ועוד לטבעונים? אני אומרת עזבו שם להמבורגר, חפשו רעיונות לפרסומת שמעוררי תיאבון.

מילא שאתם לא מכבדים ו"מחזירים בתשובה" כל מי שלא בטעם שלכם, אבל מי נתן לכם רישיון להרוג בני אדם? כי חיות אסור ובני אדם מותר? ויותר מכך הלחיצו אותי התגובות הנלהבות ושיתוף הפעולה, כי הבטיחו שנה המבורגר חינם. רצח הוא רצח ולא חשוב מי או מה עומד מול ההדק!!

אז אני לא רוצה המבורגר חינם! לא טבעוני ולא בשרני – בטח אם הוא בא על חשבון דם שנשפך. אין בזה שום כיוון להומור או ליצירת מופת. מצטערת החמצתם את המטרה!

ומי שמכיר אותי יודע שהמלצות אני כל כך אוהבת לכתוב, אז אני ממליצה לכם – תורידו את הפרסומת הזו, תכבדו, תעצרו רגע לפני ותחשבו על המחיר החברתי, תחשבו על אדם אחד שהיה בזירת פיגוע ב"שרונה" למשל מה הוא חווה כשהוא נתקל לרגע בפרסום הזה שלכם?! רוצים שם להמבורגר? אני אתן לכם! "רצחני" – למרות שהוא טבעוני!

תראו בעצמכם – ותגידו את האמת, בא לכם לאכול משהו עכשיו?!