"לחשוב מחוץ לצלחת"

בחורה עם מחשב נייד
by nixxphotography
by nixxphotographyhttp://www.freedigitalphotos.net/

"לחשוב מחוץ לצלחת"

כמה פעמים שמעתם את המושג:

"לחשוב מחוץ לקופסא" ?

משמעות המשפט היא לחשוב בצורה יצירתית כדי להגיע לפתרון בעיה, לשיפור מסויים, כשמשהו תקוע ולא הולך צריך להסתכל עליו בצורה אחרת.

בתקופת החגים כשהכל סובב סביב שולחן האוכל, שעות של בישולים והתכוננות,

אירוח אנשים לארוחות  חג, שעות של הכנה ואכילה,

הנושא של שמירה על המשקל בתקופה זו מאד מאתגרת ובעיקר נושא הירידה במשקל שנחשבת כמעט כבלתי אפשרית בתקופה זו.

חשבתי לעצמי, איך אפשר לחשוב יצירתי ("לחשוב מחוץ לקופסא")  בנושא האוכל והשמירה/ ירידה במשקל?

מה יכול לעזור לי ולאחרים באתגר של לאכול בצורה שפוייה, ללא רגשות אשם וללא עלייה במשקל בתקופת החגים ואם אפשר גם לרדת במשקל?

אמרתי לעצמי,  אם בדרך כלל לפתור דברים בצורה היצירתית עוזר "לחשוב מחוץ לקופסא" בנושא האכילה צריך " לחשוב מחוץ לצלחת".

ומה זה אומר?

לחשוב מחוץ לגבולות הצלחת של : מה אני אוכלת?  כמה אני אוכלת? וכל הדברים הטכניים שאנחנו נותנים להם המון מקום במחשבה,  ולתת את תשומת הלב לכל מה שקשור לנושא האכילה מחוץ לצלחת, לתת משמעות ל : מקום האכילה, לזמני האכילה, לסביבת האכילה, הסיבות לאכילה.

המשמעות העמוקה של לחשוב מחוץ לצלחת היא לצמצם את המקום והנפח שאנו נותנים למה אנחנו אוכלים?

ולשים דגש גדול יותר על האיך אנחנו אוכלים?  והמדוע אנחנו אוכלים?

חגי ישראל מרובים במאכלים טובים ומגוונים,  התרבות של האירוח שלנו סובבת כולה סביב האוכל,  הגיע הזמן להפנות את תשומת הלב מהאוכל לאנשים שמסביב לשולחן, לשים את הפוקוס על החברותא,  הקשר בין האנשים סביב לשולחן האוכל, לשיחה והתקשורת בין האנשים ופחות למה מונח  בצלחת.

ההבדל הזה בלבד,  להעביר את תשומת הלב מתוך הצלחת אל מחוץ לצלחת,  לעצור ולשוחח לפני שאוכלים, הוא כשלעצמו כלי שעוזר מאד בשמירה/ ירידה במשקל, האכילה איטית יותר, רגועה ונינוחה יותר, לוקחת זמן רב יותר, הלעיסה טובה יותר, עיכול האוכל טוב יותר והשובע מגיע מהר יותר ולכן הרווח שלנו משינוי זה הוא כפול,

ההנאה מחווית החג,  מתחילה מחוץ לצלחת, מסביבת האכילה, האנשים מסביב לשולחן האוכל, היופי והעיצוב של סביבת האכילה ובמקביל, הנאה גדולה יותר מהאכילה עצמה, ההרגשה שהאכילה באה ממקום נכון,  שמותר לי ליהנות, ומאפשרת לי להיות כמו כולם, הכלי הזה הוא כלי שרק רווח בצידו והוא עוזר בשמירה ובירידה במשקל.

אני מתכוונת החגים האלו לחשוב מחוץ לצלחת, ומה איתכם?

רונה עודד- מחלום למציאות כבר היום
מאמנת ומנחת קבוצות ליחידים וסדנאות טל’ 052-3748268

מוזמנים להצטרף לדף העסקי שלי:

 www.facebook.com/QueenCoach

QueenCoach -רונה עודד רואה
הרגע הזה שנופל לך האסימון שתמיד היית מלכה, שאת לא צריכה לרכוש את זה , להעתיק את זה, זה שלך.ההבנה שמלכלוכית הפכת לסינדרלה (מלכה) וכל זה קרה עקב שינוי הוויה, לקיחת אחריות, ושינוי התנהגות.כמלכה עליך לדרוש את מה שמגיע לך, לחיות בשפע, לדעת לבקש, להסכים לקבל (פשוט כי מגיע לך)/כשאת משדרת לעולם שאת מלכה- העולם לא יכול להתייחס אלייך אחרת.שמי רונה עודד רואה - ואני מאמנת מלכות ועוזרת להן להגשים חלום ולחיות את החיים שהן ראויות.