לחיות באושר ואושר

בחורה עם מחשב נייד

מחקרים מראים כי 80% מהאושר שלנו מושפע מעולמינו הפנימי ואילו רק 20% תלוי בנסיבות חיצוניות. וזה מזכיר לי את השיר "נושאי בשורה רעה, מכות או עוד גזירה לא ישנו את מהותי"

למה דווקא עכשיו בחרתי לכתוב על האושר? כי אני שומעת בכל מקום רק כמה קשה, מתסכל, מדכא "לא היה מצב כזה אף פעם" ושוכחים שבעצם אנחנו דיי מאושרים, רובינו בריאים, בעלי חופש בחירה, בעלי דעת, יש לנו משפחה, יש לנו יכולות ליצור הכנסה, גם אם יהיו כאלה חסרי עבודה כרגע, כל אדם יש בו חוזקות וכישורים שיכולים לצאת לידי ביטוי דווקא בתקופה זו.

אושר אינו עובדה, אינו חד ערכי, ואין לו הגדרה ברורה וחדה, הוא אינדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם, מזמן לזמן, זאת אומרת אנחנו יוצרים ומגדירים אושר בכל רגע נתון.

אם אני אגדיר את יום חתונתי כיום המאושר בחיי, מה מהווה את תחושת האושר של יום זה? 80% מהאושר, הוא אושר פנימי, נמצא במימוש ובהגשמה, הצלחתי למצוא בן זוג שאני אוהבת, מתאים לערכיי ואיתו אני ארצה לחיות את חיי, 20% האושר יתבטא בנסיבות החיצוניות , החתונה עצמה-מקום, שמלת כלה, אירוח, חברים שמחה וכד'.

 אושר הוא רגש, וכל רגש ניתן לשליטה על ידי מחשבה ופרשנות אישית שלנו לארוע, כל אחד יכול להיות מאושר, ואפילו אפשר ללמוד לחיות באושר, רק צריך לשנות את דפוסי החשיבה, כי רק אנחנו יכולים להגדיר מהו האושר האישי שלנו, להגדיר יעדים מציאותיים וראליים ובכך לחוות אושר והצלחה בכל צעד וצעד בחיים.

כולנו מאותגרים בתקופה לא פשוטה זו, כל אחת חווה תקופה זו באופן קצת שונה, יש הרואות בה הזדמנות, לעצור, לבחון, להתארגן, להשתפר ולהשתרג. יש אשר יבחרו להתכנס, לעצור, לכעוס ולהרוס את כל מה שנבנה

כבעלת עסק, מבינה את רב בעלות העסקים אשר מרגישות כי כל צעד בהתפתחות העסק נחווה כהצלחה דבר המקנה לנו אושר רב, אך כאשר ישנה נסיגה ולא משנה מהותה או סיבתה נרגיש כישלון, האושר שלנו, נעלם ותחושת התסכול והעצב מתחילה לעלות. תחושה זו מעכבת, חוסמת ונועלת אותנו ממחשבה נקיה ומכבה את המוטיבציה להמשיך ולפתח את העסק. תחושה זו אינה משרתת ואף מסוכנת לקיום העסק.  היזכרו מה גרם לכן מלכתחילה להקים את העסק, מה רציתם לממש, מה האתגר היה, ומה גרם לאושר.

מאחלת לכולנו לייצר  אושר ואושר.

 

אושר,הצלחה, שמחה, אימון אישי, הנאה, משמעות
מהו אושר ומהו מכיל
אתי נשיא מאמנת אישית
מאמנת אישית וקבוצות, לאחר 25 שנים בתפקידי ניהול במגזר העיסקי החלטתי לפעול במשור העצמאי ולקחת את הידע שצרתי בתחום הניהול לעזרת ניהול אישי דהיינו אימון. האימון העסקי מתייחס לעסקים צומחים ולמנהלים חדשים, הכוונה וליווי בצעדיהם הראשונים.