לחיות את החיים

7 טיפים מנצחים לחיים מלאים, בריאים ומאושרים

facebook_1498474055391

אחד הדברים החשובים שלמדתי בחיי, זה שהחיים קצרים ולא מחכים לאף אחד. אפשר לשרוד את החיים ואפשר לחיות אותם. בעיני, כמובן, האופציה השנייה עדיפה. אם אתם מסכימים איתי, מוזמנים להמשיך ולקרוא…
כולנו נמצאים במירוץ כזה או אחר. סביב עבודה, ילדים, משפחה, חברים, לימודים ועוד. קחו לכם כמה דקות ותחשבו מסלול מחדש 🙂

מה אנחנו רוצים בתוך החיים שלנו? מה לא רוצים? ואיזה אורח חיים חשוב שננהל?

קיבצתי עבורכם מספר טיפים, כדי לעזור לכם לחשב מסלול מחדש ולעלות על הדרך אל האושר.

1.תקווה וחלומות– תמיד חשוב שיהיה לנו לאן לשאוף. בין אם מדובר בחלום להגשים או תקווה לשינוי. לכל אדם באשר הוא צריכה להיות סיבה לקום בבוקר, אחרת, מירוץ החיים הופך לחסר ערך.

2. החפצים שתרכשו לא ילוו אתכם כל החיים, חוויות כן! השקיעו בחוויות והרפתקאות שתזכרו כל החיים. ולא צריך להיות מיליונרים בשביל זה…
למשל:
* צאו לטייל בארץ או בחו"ל, בהתאם למה שאתם אוהבים ויכולים להרשות לעצמכם. מבטיחה לכם, שלמרות כל השכלולים, שזה יהיה הרבה יותר מתגמל מאשר לצפות בזה בטלוויזיה או אפילו בקולנוע רב חושי.

* תתנסו בדברים חדשים החל מאוכל חדש ועד חווית טיסה בבלון פורח. בטוח תתאהבו בדברים חדשים, שימלאו את חייכם באנרגיות חדשות.ואף יתכן ותמצאו תחביב חדש.

3. תגידו כן להזדמנויות, אתם לא יודעים לאן זה יוביל אתכם…כשאתם אומרים כן, נפתחות בפניכם אופציות, שלא חשבתם ודמיינתם אפילו שתוכלו להגיע אליהם. ממליצה בהקשר זה לראות את הסרט של ג'ים קארי, "יס מן".

4. תהיו קשובים לעצמכם– לפעמים הגוף או הנפש מאותתים שהם צריכים הפוגה. זה הזמן לעשות פסק זמן. אם זה אומר לישון, לעשות מדיטציה, לצאת לחופשה או כל דבר אחר שאתם מרגישים שאתם צריכים. כשאתם עייפים ומותשים, שום דבר לא ילך ואתם רק תסבלו. תנוחו וכשתתאוששו, צאו לדרך שוב.

5. תפתחו לעצמכם תחומי עניין או תחביבים– השעמום הוא מן השטן… בימינו כשיש זמן לפנאי והמון זמן למחשבות, כדאי מאוד שיהיה מה שיעסיק אתכם. ומעבר לתעסוקה, חשוב שתעשו משהו שכייף לכם וממלא אתכם באנרגיה. זה יכול להיות ספורט (תחביב בריא ), בישול או אפייה (תחביב מועיל), ציור או פיסול (תוכלו להכין מתנות לאהוביכם) , קריאה (זה ייתן לכם זמן איכות ושקט עם עצמכם) או כל תחביב אחר שרק תרצו.
אל תשכחו שהמצברים לא נטענים יש מאין…

6. שימרו על הבריאות במידה הנכונה– תעשו ספורט, תישנו מספיק, תנסו לאכול בריא וכמובן תשתו הרבה מים (ולא קולה!). אבל, במידה! אם כל הזמן תיספרו קלוריות, לא תתנו לעצמכם ליהנות ממשהו טעים ורק תדאגו לעשות מה שצריך, אתם תכניסו את הגוף והנפש למשטר. ומשטר רבותי, הוא הדרך לדיכאון. אל תישכחו שגוף ונפש שלובים היטב. כך, שצריך לדעת לשמור על הגוף, אבל לתת גם לנפש ליהנות ולהשתחרר.

7. קשרים חברתיים– נכון שאתם מסתדרים לבד, אבל העולם יפה יותר כשיש עם מי לחוות אותו. תקדישו זמן לחיזוק הקשרים החברתיים שלכם. ממחקרים עולה, שהם חלק חשוב מהאושר שלכם ואפילו מהבריאות.

מאחלת לכם חיים טובים ואושר רב!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)