לחגוג את ט"ו בשבט עם פסטיבל "טעמים בעמקים"

המבקרים בפסטיבל "טעמים בעמקים" מוזמנים להכיר את השפים במסעדות שיארחו אותם לסדנאות שף, אשר יהפכו למשתה מתמשך של טעימות ויינות משובחים.

בחורה עם מחשב נייד

ט"ו בשבט בפתח ואנו חוגגים אותו עם פסטיבל "טעמים בעמקים" שהפך כבר מזמן למסורת יפה זו הפעם ה-12. הפסטיבל מתקיים בחודש ינואר בין התאריכים 17.1-28.1 במהלך כל ימות אמצע השבוע, והוא למעשה עשרה ימים של חגיגות העוברות ממסעדה למסעדה, בין היקבים, בסיורים מודרכים ובסדנאות בקניונים. חוויה של תוצרת חקלאית טרייה, המוגשת במסעדות המובחרות באזור עמק יזרעאל, לצד יינות מיקבים מקומיים בנוף השדות הירוקים.

פסטיבל עמקים 1

לצד הארוחות והאירועים הקולינריים במסעדות המובחרות, מתקיימים גם מפגשים מעניינים עם החקלאים העובדים בשדות, תערוכות אומנים במסעדות וביקבים, הרכבים מוזיקליים מקומיים שינעימו את זמן המבקרים, לצד טעימות מתוצרת העמק – יין, דבש, שמן זית לצד ירקות ופירות טריים.

בתוך מרחבים פתוחים, יערות ושדות אין קץ מחכים לכם משקים חקלאיים, מרכזי מבקרים ייחודיים, אתרי מורשת, יקבים, מוזיאונים ושלל פינות טבע. כל אלו בתוספת אנשי המקום, המספרים את הסיפור של כולנו מימי התנ"ך ועד ימינו. בעמקים קיימים כל חומרי הגלם המשובחים ביותר לנופש פעיל, עשיר ומרתק, וכל המרכיבים לימי פעילות מהם יוצאים עם חיוך ותחושה של ערך מוסף.

פסטיבל 5

המבקרים בפסטיבל טעמים בעמקים, מוזמנים להכיר את השפים במסעדות אשר יארחו אותם לסדנאות שף, שהינן משתה מתמשך של טעימות ויינות משובחים. המסעדות יוציאו מהמזווה את התוצרת החקלאית הטרייה עמה מבשלים השפים במטבחים, ובכל אחת מהמסעדות המשתתפות, יוזמנו הסועדים לטעימות יין, גבינות, שמן זית, דבש, זיתים וירקות מיוחדים, ביניהם: חסה הידרופונית, נבטים מסוגים שונים, אספרגוס, פירות העונה והכל תוצרת העמק. למבקרים יוצעו ארוחות הכוללות מנה ראשונה + עיקרית + כוס יין ב- 79 עד 109 ₪.

המסעדות והשפים המשתתפים בפסטיבל: אדלה – רמת ישי, אוקטגון – נהלל, בלה – בית שערים, דורון בר און – היוגב, טנדוקה (כשר) – יקנעם המושבה, לימוזין – רמת ישי, נילי כהן מינץ – בית לחם הגלילית (כשר), פינת האוכל החדשה – קריית טבעון (כשר), קימל בגלבוע ושלו ביער – קריית טבעון.

פסטיבל 2

באזור העמקים קמו בשנים האחרונות יקבי בוטיק חדשים, ובמהלך פסטיבל "טעמים בעמקים" ניתנת לקהל הרחב המגיע מכל חלקי הארץ, הזדמנות להכירם. היקבים המשתתפים: יקב הגבעה – קיבוץ גבע, יקב טוליפ – כפר תקווה, יקב סריג – מרחביה, יקב שדות – שדה יעקב.

יקבי בנימינה לוקחים גם הם חלק מרכזי בצד הקולינרי של הפסטיבל, ויציעו במסעדות המשתתפות מגוון יינות מסדרות היקב. כך יוכלו המבקרים במסעדות במסגרת אירועי הפסטיבל, ליהנות מתפריט יינות ייחודי שיבנו אנשי היין של היקב עם השפים של המסעדות השונות, בהתאמה לתפריט הקולינרי.

פסטיבל 3

וכמה מסעדות שאהבנו על הדרך:

פינת האוכל – טבעון

פינת האוכל בטבעון הינה מסעדה-מעדנייה, שהינה בשרית, צמחונית וטבעונית כאחד, עם אפשרות לקניית אוכל הביתה וגם לאירוח במקום. האוכל הינו ביתי, עם שימוש מרובה בירקות עונתיים ועשבי בר, ממרחים, עוגות, עוגיות ופריטי מעדנייה מובחרים. במקום נערכות גם סדנאות בישול וערבי תרבות. לכבוד הפסטיבל: ארוחת טעימות של פינת האוכל ב – 89 ₪.

לימוזין – רמת ישי

מסעדת ברים מדהימה ולצידה איטליז, המתמחים ביישון בשרים בתנאים טבעיים, והבאתם לצלחת באופן מוקפד ומקצועי. המסעדה הינה בעלת אופי כפרי-טקסני עם מבחר גדול המנות מוקפדות ומגוונות, כשהדגש הינו על איכות הבשרים הניצלים על הגריל. באיטליז ניתן לרכוש בשרים הביתה, בליווי מקצועי של צוות קצבים מיומן.

אוקטגון – צומת נהלל בכניסה לרמת דוד

בלב שדות מושב נהלל, במקום הצופה אל הנוף החקלאי של עמק יזרעאל, הוקמה לפני 14 שנים המסעדה הכפרית "אוקטגון". הסועדים נהנים בה מחוויית בילוי מושלמת באווירה רגועה ורומנטית. תפריט המסעדה הינו תפריט כפרי המתמקד בבשרים, דגים ופירות ים.

פסטיבל 4

חויה מיוחדת במינה הינה הביקור בחווה האורגנית במרחביה, הנמצאת בשדות המושב בלב עמק יזרעאל, ומשתרעת על פני עשרות דונמים של שדה פתוח, חממות ובתי רשת, בוסתן פירות וחנות למכירת מזון ותוצרת חקלאית אורגנית רחבה. חשוב לציין שהתוצרת נקטפת מידי יום ביומו, ומועברת ללקוח מיד עם קטיפתה. החווה משווקת גם סלי מוצרים אורגניים ישירות לבית הלקוח, ומשמשת כנקודת מכירה במקום.

החווה האורגנית משלבת בין עובדיה משתקמים נפגעי נפש מעמותת אנוש, כשהעובדים משולבים בעבודה בתשלום בכל תחומי הפעילות של החווה, בחממות ובשדה הפתוח, וזאת בליווי מדריך. בחווה קולטים גם עובדים שנפלטו משוק העבודה מסיבות שונות, וכמו כן נרתמו גם לפרויקט ליווי ילדים בשלבי החלמה, וזאת בעזרתה של עבודה חקלאית.

החווה הינה בבעלותן של נטע קדשאי ואיילת מרגלית, המעסיקות רק נשים בכל העבודות הנדרשות, ותמיד מארחות בחווה ללא תשלום, אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בגילאים שונים. מדריכים המעוניינים לתאם ביקור בחוה, יש לפנות לאיילת 052-3129867

החיים על פי בלה
יועצת תקשורת, עיתונאית בנשמה, מחוברת בטבור לסצנה התל-אביבית, אוהבת את החיים הטובים, ומזמינה אתכם ליהנות יחד איתי.