לזרוק או לתקן מה אתם הייתם עושים?

תיקון מצלמה הוא לא מתאר שתצטרכו להתעסק בו פעמים רבות בחייכם אלא אם אתם צלמים מקצועיים. גם המצלמות הזולות ביותר בימינו לא נהרסות בקלות ולרוב אם הן נהרסו ככל הנראה מדובר על חדירה של מים או לחות למצלמה או נפילה שגרמה לחבלה קשה. מה כדאי, לתקן או לקנות חדש? בשאלה הזו נתעסק במאמר הבא.

מה מחיר המצלמות בימינו?

כדי להבין האם כדאי לכם לתקן את המצלמה או לקנות מצלמה חדשה, חשוב מאוד תחילה להבין את המספרים שמאחורי הדילמה. מצלמה חדשה יכולה לעלות לכם בין כמה מאות שקלים ועד אלפי שקלים וטווח המחירים שתצטרכו לשלם על התיקון יהיה גדול מאוד אך באופן ממוצע יהיה נמוך הרבה יותר ממחירה של מצלמה חדשה. למשל, מצלמה פשוטה לחובבנים יכולה לעלות לכם עד 2000 שקלים בעוד שמצלמת וידאו איכותית לעסק צילום יכולה להגיע למחיר של 9000 שקלים ומעלה.

אלו שיקולים צריכים להיות כלולים בדילמה?

  • בראש ובראשונה תשוו את המחירים. תשוו את המחיר של המצלמה החדשה שתקנו במידה ותבחרו באפשרות הזו לעומת עלות התיקון, זאת לאחר שביצעתם סקר שוק לקבל מקום שמציע תיקון מצלמה אמין, מקצועי, מומלץ ומשתלם.
  • האם אתם צלמים חובבנים או מקצועיים? אם אתם מתפרנסים מהמצלמה הזו אולי זה הזמן לשדרג אותה.
  • האם התיקון מגיע עם אחריות? תיקון ללא אחריות יהיה מסוכן מאוד אך לעתים אי אפשר להעניק אחריות כי הבעיה יכולה לחזור בסבירות גבוהה מה שהופך את הקנייה לדרך הנכונה.

אז איך נקבל את ההחלטה?

כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, האם ללכת על תיקון מצלמה או לקנות מצלמה חדשה, אתם חייבים להבין מה הסיטואציה הסובייקטיבית שלכם. האם אתם גם ככה חשבתם זמן רב שאתם רוצים לחדש את המצלמה? אולי אתם דווקא לא רוצים להשקיע במצלמה חדשה ויקרה יותר? אולי בכלל יש שדרוג טכנולוגי מרשים וחשוב מאוד במצלמות החדשות שיניע אתכם לקנות אחת חדשה מאשר לתקן את הישנה? אולי אתם במקרה טסים לחו"ל בקרוב ואז כדאי לכם לקנות שם מצלמה חדשה? אלו הם רק חלק מהשיקולים שאתם צריכים להתייחס אליהם בכובד ראש בבחירה החשובה.

המאמר באדיבות – דיגיטל וידאו סנטר179289543