לזהות מה באמת קורה בגוף

שלום יקרה,

פעמים רבות האיברים שלנו מקרינים אלה על אלה ולא ברור מהו המקור לכאב או לבעיה. הלב מקרין על היד או הלסת או איברים פנימיים מקרינים על הגב. באבחון באמצעות קשתית העין (אירידולוגיה) אפשר לראות את הסיבה המקורית.

אני רוצה לשתף במקרים מהקליניקה שלי, בהם סימפטומים שונים הסתירו מאחוריהם את המקור האמיתי. אני נדהמת בכל פעם מחדש מהיכולת של הארידולוגיה לזהות את מה באמת קורה בגוף.

לאחרונה הגיעה אלי אישה שהסימפטומים שלה היו דכדוך מתמשך וכן כאב צידי בבטן התחתונה. היא הייתה בטוחה שהחיים שלה בזבל ויש לה פשוט כאבי בטן. במבט מעמיק בקשתית העין זיהיתי כבד תקוע ועמוס רעלים. המלצתי לה על ניקוי הכבד המפורסם שלי, הכולל פורמולות צמחי מרפא מותאמות אישית וכן תפריט תזונתי מותאם אישית.

נהניתי לראות כבר אחרי חודש את התוצאות בעין, מכיוון שהיא היתה מאד מסורה למשימה ונחושה בדעתה לעשות שינוי. היא חזרה אלי לבדיקת מעקב ובה דיווחה על תחושה כללית טובה, מצב רוח טוב ושיפור במראה החיצוני.

תופעות שמתחפשות

צרבות – פעמים רבות מגיעים אלי אנשים הסובלים מצרבות. כביכול מדובר בעודף חומצה, אבל בעין אני רואה במקרים מסוימים תת חומציות הגורמת לבעיה. הבעיה מתחילה שכאשר מרגישים צרבות ולוקחים מנטרלי חומצה, אלו גורמים לאי ספיגה של מינרלים וזה מאד לא מומלץ.

צרבת

עצירות – לעיתים כתוצאה מעצירות לוקחים כל מיני משלשלים. נטילת משלשלים בלי לזהות את הביעה לא רק שלא פותרת אותה אלא אף יכולה להחמירה. באבחון בעין אני מזהה מה מקור העצירות, לדוגמה מעי רגיש, או קנדידה, או כבד עמוס ותקוע.

טרום סוכרת – לעיתים אני פוגשת בקליניקה אנשים שאינם מודעים כלל לכך שהם חווים סימפטומים של טרום סוכרת. הם חווים סחרחורות וחושבים שזה מהאוזן או חושבים שהם סובלים מצימאון בגלל כליות חלשות. באבחון בקשתית העין אני רואה שאלו נובעים ממצב של טרום מחלת הסוכרת ומתאימה את הטיפול. חשוב מאד לדעת שניתן להיחלץ מסוכרת ללא תרופות כלל, בעזרת תזונה מתאימה וצמחי מרפא. במצב טרום סוכרתי או נטייה מולדת לסוכר הטיפול הנטורופתי יכול להיות רפואה מונעת.

iStock_000025207127XSmall - מים בטעמים

בעיות שינה – אנשים החווים נדודי שינה או בעיות שינה אחרות לפעמים חושבים שזה נובע מסטרס ודאגות ומבקשים תוספי מזון מרגיעים. שינה לא טובה משפיעה על כל מערכות הגוף כולל השמנה, החלשות המערכת החיסונית והידרדרות המצב הנפשי. הסיבה העמוקה יכולה להיות חומציות יתר בגוף הגורמת לחוסר שקט וקושי לישון. ניתן לראות בעין את רמת החומציות ולטפל בהתאם.

מיגרנות – באופן כללי נשים סובלות יותר ממיגרנות, בכל גיל. פעמים רבות זה נובע מחוסר איזון הורמונלי, בין אם זה קורה לפני מחזור או בגיל המעבר. במקרים רבים הסיבה העמוקה היא שהכבד והכליות זקוקים לניקוי מרעלים ולחיזוק. במקרים אחרים המקור האמיתי הוא בעיות במערכת העיכול, כגון עצירות או קנדידה.

iStock_000014790768XSmall - head pain

כאבים נודדים – מדובר בתופעה מטרידה נפוצה. במקרים כאלה לרוב אני מזהה בקשתית העין דלקת וכן כבד עמוס ברעלים ותקוע. למעשה הדלקת נובעת מן הכבד. הוא מעביר חלק מעומס הרעלים אל הכליות ואז נוצרת תקיעות בשני הפילטרים הראשיים בגוף – גם הכבד וגם הכליות – ונוצרת דלקת בגוף. אחרי טיפול מתאים ותהליך של ניקוי רעלים יש הטבה ניכרת בדרך כלל.

כאבים בלב – כאבים בלב יכולים להיות מדאיגים ואף ליצור עומס נוסף על הנפש והגוף בשל החרדה שמתפתחת שאולי מדובר בבעיה בתפקוד הלב. בעין אני רואה במקרים רבים שהסיבה נעוצה בבעיות בקיבה.

כאבי גב – פעמים רבות מקורם של כאבי הגב בבעיה בכליות. זיהוי הבעיה מסייע בפתרונה, אחרת אפשר ללכת לכל מיני טיפולים פיזיים אבל הכאב ימשיך.

 

לסיכום, אני ממליצה לך ולכל אחד לעבור אבחון אירידולוגי לפחות פעם בחיים. האבחון יאפשר לזהות את הסיבות העמוקים למה שאת חווה ביום יום, תוכלי ללמוד אם יש לך נטיות מולדות או מצבים שעלולים להתפתח, לטפל בעצמך בהתאם ולקבל מענה לצרכים התזונתיים והבריאותיים המדויקים שלך.

שלך באהבה,

רומי חוכמה – אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא

רומי חוכמה | אירידולוגיה | נטורופתיה | רפואה משלימה

חנות תוספי המזון ומצחי המרפא של רומי חוכמה – רקיחות ייחודיות שפותחו במשך שנים על ידי רומי חוכמה

פייסבוק | אינסטגרם | לינקדאין

 

רומי חוכמה
רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא.רומי בוגרת 6 שנות לימוד אירידולוגיה (אבחון דרך קשתית העין), נטורופתיה וצמחי מרפא. עוסקת בתחום מאז שנת 2000.במסגרת השיטה הייחודית אותה פיתחה מאבחנת ומטפלת רומי בבעיות בריאותיות שונות - החל מבעיות מטבוליות ועד מחלות אוטואימוניות. דרך הקשתית היא מאבחנת את מצב הגוף והנפש והשפעתם זה על זה, והטיפול נעשה באמצעות התאמה אינדיבידואלית של צמחי מרפא ותזונה, תוך התחשבות באבחון האירידיולוגי, בתרופות שהוא לוקח ובבדיקות דם. תפקיד צמחי המרפא הוא להעצים את כוח הריפוי של הגוף והנפש ולזרז את תהליך הניקוי, הריפוי ושיקום הגוף. התאמה של הצמחים הרלוונטיים, מגדילה את סיכויי ההחלמה ומקטינה למינימום את הסיכון לתופעות לוואי.בנוסף מנהלת רומי סדנאות שונות בשיטה זו, ביניהן: סדנאות הרזיה וניקוי רעלים, הכנת הגוף להריון, בישול בריא, בישול טבעוני, בישול דל סוכר, בישול בעל אינדקס גליקמי נמוך, בישול דל חומציות ובישול דל גלוטן. כמו כן, מרצה ומלמדת אירידולוגיה במכללות שונות, ומעבירה כנסים והרצאות בנושא.למקצוע הגיעה רומי כאשר קרובת משפחתה, מדרגה ראשונה חלתה בסרטן השחלות והרופאים נתנו לה כשנה לחיות. באחד הביקורים שלה בבית חולים שמעה את הרופא ממליץ לקרובת משפחתה לאכול שוקולדים ובשר בקר. "ברגע ששמעתי את זה חשכו עיני והבנתי שאני צריכה להציל את קרובת המשפחה שלי", היא מספרת. "כבר ידעתי שסוכר מזין את הסרטן ובשר מכיל כל כך הרבה רעלים שהגוף שלה לא יוכל להתמודד איתם. לקחתי את המושכות לידיים ועברתי איתה תהליך ריפוי טבעי בשיטת אן ויגמור וכמובן טיפול רגשי. היא יצאה מהמחלה ובריאה כבר מאז 1996".מהי אירידולוגיה? אירידולוגיה היא שיטת אבחון דרך קשתית העין, הקיימת אלפי שנים וידועה עוד מתקופת האיסיים. לכל אדם מבנה גנטי משלו ובעיות הייחודיות לו, והעיניים הן למעשה הפתח החיצוני של המוח המשמשות כמפה קטנה של הגוף שלנו, בה משתקפים כל אברי הגוף. כל שינוי בריאותי או נפשי נותן את אותותיו בעין, עוד לפני התוצאה בבדיקת הדם. הצבע ומרקם של קשתית העין מייצג את התכונות התורשתיות: החולשות הנרכשות והמולדות, השינויים ההורמונליים, מידת העומס הרעלי בגוף (המקומי והכללי), אלרגיות ועוד ומשקף את אורח החיים, בעיקר דרך התזונה. האירידולוגיה מפנה אותנו לעידן החדש בהתאמת תזונה – תזונה גנטית, התאמת טיפול תזונתי אישי שבו ניתן לנתח את השפעת המזון, בהתאם לגנום המבדיל אדם אחד ממשנהו. דרך האבחון ניתן לראות איזה סוג מזון אינו מתעכל טוב ומה גורם לאלרגיה ולכאבי ראש.רומי חוכמה, רעננה טל': 09-7745305, 052-8781537 מייל: rhochma@gmail.com אתר: www.hochma.co.il