לולו- קומדיה צרפתית משוגעת

שיתוף הפעולה בין דני בון לז'ולי דלפי הניב קומדיה שנונה על גבר המנסה לנהל רומן עם אישה, בעוד שבנה המתבגר יעשה הכל כדי לטרפד את המפגש שלדעתו ייקח ממנו את אמו האהובה. קומדיה משוגעת

 lolo (1)
 
בימוי: ז'ולי דלפי
צרפת /2015
99 דקות,  אנגלית, צרפתית
תרגום: אנגלית, עברית
 

במהלך חופשה בדרום צרפת פוגשת ויולט את ז'אן-רנה. היא פריזאית מעודכנת המתמחה בניהול תצוגות אופנה, הוא חנון של מערכות מידע המאושר בחלקו המצומצם. כנגד כל הסיכויים, בין השניים נוצרת כימיה מפתיעה, ובתום הקיץ עובר ז'אן-רנה בעקבות אהובתו לעיר הגדולה. אלא שהפערים התרבותיים והבן הססגוני של ויולט (שעל שמו קרוי הסרט) לא ימהרו לאפשר לאהבה לפרוח.
השחקנית והיוצרת האהובה ז'ולי דלפי שבה אל כס הבימוי וגם מככבת בקומדיה הרומנטית השנונה שלפנינו, ומוכיחה שוב כי בכל הנוגע לרומנטיקה היא מומחית. אליה מצטרפים שני שחקנים ענקיים נוספים, וינסנט לקוסט ודני בון, והתוצאה היא סרט חכם, מהנה ושופע באבחנות דקות על אהבה ויחסים, אך לא רק. העניינים מסתבכים ונעשים יותר ויותר מטורפים. השפה גובלת בוולגריות ובסרט אין גבולות ואין פרות קדושות.
lolo_still
זה לא הוגן לומר וגם אני יחד אתה מתקדמות בגיל, אך היכן ג'ולי דלפי שלי ב"לפני זריחה"? היכן הפיה המלאכית השנונה והתמימה שסובבה ברגל את וינה עם אית'ן הוק עד אור הבוקר.
היא כאן, יחד עם המציאות הטופחת על פני כולנו ואנו כבר לא ב- 1995. היא עדין שנונה, מצחיקה, חמודה אבל משהו בה קצת מתאמץ. השילוב עם איש המחשבים התמים והפרובינציאלי קצת גרוטסקי בעיניי ולא נסחפתי אחרי הרומן המהיר שלהם שקרה בן לילה. רגע אחד הוא מפיל עליה דג טונה שאורכו מטר ותוך כמה דקות אנו חזק בחדר המיטות. ואני עוד "הרומנטיקנית חסרת התקנה" שמחפשת האפי אנד, במיוחד בפרק ב', בכל פינה.
אך הדמות הדוחה היא הבן לולו, שמראה לנו את חלקי גופו הלא מושלם בשלל גוונים של תחתונים והתנהגותו המטורפת כשל ילד מופרע שמעולם לא גדל.
דמות הבן הולכת לאקסטרים והופכת את הקומדיה מניל סיימון וגיבורה בת 45 בפרק ב' של חייה, לרוקי הורור שאו וקן הקוקייה.  אנו לא נמצאים בסיפור מרגש על בן שלא מסתגל לדמות גבר חדשה בחיי אמו אלא בן שעסוק כל חייו להרחיק גברים מחייה בשיטות שונות ומשונות והיא עיוורת לחלוטין לכל מעשיו. היא מעריצה אותו ואת האמנות דלה שמאטה שלו, אוכלת את כל הלוקשים שלו ומאמינה שהוא העתיד של האנושות.
Lolo-Vincent-Lacoste-Dany-Boon 006957 lolo01
אהבתי את הופעת האורח האייקונית של קארל לגרפלד שהייתה באמת משעשעת במיוחד כשהתבלבלו בינו לבין קוקו שאנל.
טריוויה: השחקנית שמגלת את חברתה הטובה של הגיבורה, קומיקאית בחסד שגילמה את האם החרשת בקומדיה הצרפתית הנפלאה: "משפחת בלייה".
סרט חביב ומשעשע לאחר הצהרים עם חברות.
להנאתכם!
lolo
lolo3
 
[youtube pJu4C_yxRgY nolink]
 

מפיקמייקל ז'נטיל
תסריטז'ולי דלפי, אוז'ני גרנדבל
צילוםתיירי ארבוגסט
עריכהוירז'יני ברואנט
מוסיקהמתיו למבוליי
משחקז'ולי דלפי, דני בון, וינסנט לקוסט, קרין ויאר
פסטיבליםונציה, טורונטו
מכירות בינ"לויילד באנץ', פריז
מקורעדן סינמה, תל אביב
רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.