לוכדת החלומות

ניתן לזהות אותם, את החולמים, יש בהם סימנים, הם תמיד עם חיוך מרוח על השפתיים ואש בוערת בעיניים, משהגשימו את חלומם הם ייקחו אותך למסע יציגו בפניך ומיד ידברו על הדבר הבא, אנשים חולמים, יש בהם הכוח לשכנע אתכם לצאת אתם למסע גם אם הוא לא ממש נודע עבורכם אצלם כבר הכול סגור לפרטים הכי קטנים רק צריך לבצע.

אתמול פגשתי חולמת,

ניתן לזהות אותם, את החולמים, יש בהם סימנים, הם תמיד עם חיוך מרוח על השפתיים ואש בוערת בעיניים, משהגשימו את חלומם הם ייקחו אותך למסע יציגו בפניך ומיד ידברו על הדבר הבא, אנשים חולמים, יש בהם הכוח לשכנע אתכם לצאת אתם למסע גם אם הוא לא ממש נודע עבורכם אצלם כבר הכול סגור לפרטים הכי קטנים רק צריך לבצע.

לוכדת

אייכה היא שאלת חיפוש עוד מהמקרא והיא מעלה שאלות קיומיות רבות, שרון חן היא החולמת ואת אייכה היא מצאה הקימה ויסדה באזור הכי יפה בתל אביב, פאתי פלורנטין, בשכנות לאמריקן קולוני, לנוגה ולנווה צדק, במדרחוב יפהפה עם נוף שאומר היסטוריה ישן מול חדש ובעתיד הלא ממש רחוק גם מול תחנת הרכבת.

שרון היא שכנתי לסטודיו וכבר שנה שאנחנו מנסות לקבוע פגישה אבל אני ממש מבינה כשהיא כל כך עסוקה ומעבר לכל המיזם המושלם שלה היא גם היא מתנדבת http://www.loji.org.il/ וכאן  היא הכירה את האישה שנכנסה לחיי, אישה חולמת אחרת, סיגל בר און אשר ביחד עם אביה ד"ר אלי פישר (הציוני שעשה לנו קוסמטיקה כחול לבן)  ברגעים אלה משוטטת לה בהודו נפגשת עם אישים מאד חשובים ומפיצה את החלום לשלום עולמי ובעיקר מזרח תיכוני, לפירוט מלא של החלום,

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5059247,00.html מעטפות השלום תחשבו כמה זה היה פשוט אילו כולם היו חולמים.

סיגל בראון

את סיגל פגשתי בכנס של פרלמנט 51  https://www.facebook.com/permalink.php שערכה דניאל אלנקבה – אופק אליו הוזמנתי על ידי השחקנית המוכשרת אופירה עזריאלי, דניאל היא חולמת ויוזמת ועליה עוד יסופר, הגעתי ראשונה ופגשתי את שרון איילון, עניין של דקות והשולחן התמלא בנשים מוארות, חברות חדשות, נשים שעושות פועלות מזיזות הרים ומגבשות חלומות.

בפגישה הבאה כבר עמדתי בחצר ביתי על דוכן הנחקרים, כאילו רק חיכתה לשמוע את מי ארצה עוד להכיר וזה הגיע כשסיפרתי לה על השכנה המאד עסוקה שהיא בכלל לה שותפה.

סיגל ושרון

שתיהן

כשהגעתי לפגישה  עוד לא ידעתי איך היא נראית אבל אז פגשתי זוג פנים קורנות וטובות ויד מושטת, שלום שמי שרון.

השעתיים הבאות יהיו מסע של אישה אוהבת ובן זוגה שמאפשר לה לחלום ולהוביל ויודע שזו הדרך, כן , מי כמוני יודעת כמה חשוב כשיש לך פרטנר שהוא מגשים החלומות שלך.

החדר בו התמקמנו  מצויד בכלי אירוח מהסלון הפרטי כך גם כל שאר המקום, כאן זה חייב להיות כמו הבית היא אומרת, תרצו קפה, מאפה משהו?

כמו בבבית רוזלך

לא, אני מודיעה,  אני צמאה למידע, רוצה לשמוע על המקום הנהדר הזה שלך, על החלום אני אומרת, מי את שרון חן? מאיפה באת ?אייכ?

והיא מתחילה ,

אני בת 47, לא נראית אני חייבת לציין, פנים אופטימיות ויפות ולזה סיגל בר און מוסיפה מיד "על זה ד"ר פישר אחראי".

יש לי כישרון לבחור את השותף הטוב ביותר עבורי וזה התחיל בגיל 10, גרנו בקרית גת, הוא היה השכן ממול והיום אנחנו נשואים ויש לנו שלושה ילדים, שניים מהם משובטים והשלישי הוא ממש אני.

שרון ודניאל

כשאני עשיתי קריירה בצבא הוא עבד בחברת היי טק והיה סמנכ"ל השיווק של פנורמה, הייתי קצינה בצבא ועשיתי מגוון רב של תפקידים, כשהשתחררתי בדרגת רב סרן הצטרפתי למאפיית הילדים של "ילדודס", פרויקט קהילתי של ילדים עם צרכים מיוחדים את המאפיה הפכתי ממלכ"ר לעסק ופיתחתי חוגים לבית הילדים, את מתכון עוגיות הגרנולה שלי מייצרים עד היום והם נמכרים בפירסט קלאס של אל על קישור שאני עשיתי, כמו כן ברכישת מיטה של אירופלקס הילדים מקבלים חבילת עוגיות עם המיטה.

ילדודס

אירופלקס? אני שואלת,  ככה זה החולמים נושאים עימם שק של אנשים טובים וחברים לדרך, הם מקשרים וקושרים קשרים ועושים חיבורים, אירופלקס היה התפקיד הבא שלה היא הייתה מנכ"לית אירופסלקס והקימה 15 סניפים לחברה.

הסטארט אפ הראשון שלה, היה הקמת מתחם עבודה משותף במושב תימורים, משם נרקם החלום הגדול יותר הייתי חלוצה בתחום היא מספרת, הבנתי את הערך המוסף של מתחמי עבודה משותפים עם כל הקישורים.

http://ayeka.co/ היא רשת בינלאומית, לא אין עדיין סניפים בחו"ל אבל היא בהחלט בינלאומית וכאן בארץ יש סניף דרומי וצפוני ועוד אחד בתל אביב, זו דרכם של החולמים, הם יודעים למקם כל חלום במציאות.

אייכה

 אייכה שרון מדייקת, זו תפיסת חיים ותפיסת עולם, זו השאלה הראשונה שנשאלה לאחר שהאדם אכל מעץ פרי הדעת, וזו השאלה המהותית יותר בחיינו בכל תחום אפשרי, זו שאלה שפותחת דלתות  ומניעה לפעולה והיא שם היא תמיד בפעולה.

אייכה של שרון, זאת תפיסת חיים של סביבת עבודה שיתופית, קהילתית,  שיוצרת הזדמנויות עסקיות,  המתחם נמצא במדרחוב אנריקה פבריגט, בבניין של קנדה ישראל וחולש על קומה שלמה 2000 מטר שמתכתבים היטב עם הסביבה, העיצוב, הריהוט התרבות, שילוב בין ישן לחדש משקף את הנוף המושלם שנראה מחלונות המשרדים.

מתחם

בין השוכרים ניתן למצוא סופרים, תסריטאים, חברות סטארט אפ, סוכנות דוגמניות, מגאזין ועוד הרבה, יש כאן 300 שוכרים ורשימת המתנה ארוכה.

יש להם לובי מושלם ושירותי מזכירות, חדר הקלטות, אולפן טלוויזיה וחדר ישיבות הכל כלול בעיסקת חבילה עם השכירות שלי נשמעת ממש בדיחה כמי ששילמה עשרות אלפי שקלים בקניונים ולא קיבלתי אפילו מעטפת.

החוזים הם גמישים ואינם ארוכי טווח ומי ששוכר מקבל את כל המכלול, המקום הוא בית, ניתן למצוא כאן נשים מניקות וכלבים במלונות, הם גם משתתפים במיזם התל אביבי של בתים פתוחים.

life style

שרון מאמינה בחיבורים בין תרבות לטכנולוגיה והמקום פתוח לאירועים מיוחדים ויש כאן אירועי רבות רבים והמקום מהווה במה לאומנים מהסביבה.

יש כאן גם תכנית עבודה משותפת ולוטם היא רכזת הקהילה שלא נחה ויוזמת, יש הזדמנויות עסקיות ויש יועצת ארגונית.

פגשתי בחורה שחיה את החלום שלה כל בוקר מחדש.

יש כאן תכנית עבודה ברורה והטבות לקהילה,

  •  אייכה דייט,  אחת לשבוע פגישה עם קבוצת שוכרים וסיעור מוחין.
  • פוד תור, אחת לשבועיים סיור קולינרי בסביבה.
  • Casual Friday מפגשים קצרים בין משקיעים לסטארט אפ, ספיד דייט.
  • אחריות חברתית, שנה שנייה שמתלוות אל שרון נערות מ"עלמה" מכינה קדם צבאית והן נחשפות לעולם מושגים חדש ולאפשרות שמותר ונכון להן לחלום כי חלומות מתגשמים,  הן הגיעו לפגוש אשת קריירה מנוכרת ופגשו בחורה מחבקת, היא עבורם המודל וההשראה.
  • Well be על הפרק עומד, תכנית ההשקה של  תכנית הכושר שלהם, במקום קיים חדר כושר ועכשיו גם נכנסת תכנית של שיעורים, שיאצ'ו, יוגה, טווינה, כך היא מספקת גם את המעטפת המנטלית לשותפים ומאפשרת להם להיות במיטבם בכל רגע נתון.
  • well be

אני ממש מבסוטה ממנה ועוד לא התחלתי לדבר על העיצוב המושלם של המקום, על המטבח והשירותים ההורסים ועל כל המתחמים עבורי זו הייתה פסיעה קטנה לממלכה קסומה, אתן לתמונות לדבר ולכם לטייל בסמטאות עם השמות שממש תואמים את הסביבה.

בעבודה חדכ

מרחבסלון ירוק

אני חייבת לציין שאני ממש כמעט מתפתה להזמין אצלה פינה אחת לשבוע לשעות כתיבה ויצירה.

גבירה ולקוביץ,

מעצבת אופנה, כותבת ויוצרת

מייסדת ובעלים של מועדון ארוחת הבוקר, תעבירו את זה הלאה

https://www.facebook.com/groups/gvira.breakfastclubpassiton/

https://www.facebook.com/gvira.welkovitz

https://www.facebook.com/gviradesign/

www.gvira.co.il