לוחמת האהבה/גלנון דויל מלטון

"כל ילדה חייבת להחליט אם להיות נאמנה לעצמה או נאמנה לעולם. כל ילדה חייבת להחליט אם להסתפק בהערצה או להילחם על אהבה. שם על המיטה, עם הקוקו והכאב, בתי הייתה אני – הילדה הקטנה שהייתי, האישה שאני היום…" (עמ' 16).

לוחמת האהבה/גלנון דויל מלטון

Love Warrior/Glennon Doyle Melton

מאנגלית: אורה דנקנר.

הוצאה: הוצאת שוקן, 2017

239 עמ', כולל: תודות.

"כל ילדה חייבת להחליט אם להיות נאמנה לעצמה או נאמנה לעולם. כל ילדה חייבת להחליט אם להסתפק בהערצה או להילחם על אהבה. שם על המיטה, עם הקוקו והכאב, בתי הייתה אני – הילדה הקטנה שהייתי, האישה שאני היום…" (עמ' 16).

גלנון דויל מלטון חושפת את עצמה. היא מורידה מעליה מסיכה אחר מסיכה שעטתה על עצמה במהלך השנים. היא מגלה דברים על עצמה. הדברים החשובים עבורה שונים מאוד מדעת הסביבה הקרובה כלפיה.

אם זה מהטלוויזיה או ממה ששמעה מסביבה. דברים אלו משפיעים עליה כבר מהיותה בת עשר.

בגיל 10, הגוף שלה שונה משאר בני המשפחה והיא מרגישה כמו לוויתן, מסרבת לשחק עם בני דודים ומעדיפה לצפות בטלויזיה תוך כדי שהיא מנשנשת חטיפים. היא רואה תוכנית שמשנה את חייה, ולומדת על איך היא תוכל להיעלם בלי לגדול ולגדול.

בולימיה. האובססיה הבולימית משנה את חייה. בחטיבת הביניים היא כמו לוויתן ששורד מרתון בעוד שבתיכון היא הופכת לנערה פופולרית.

בכיתה י' גלנון וחבר שלה עושים סקס. היא מחכה שהוא יגמור אבל היא לא נהנית מהסקס. הפעם הראשונה שלה לא הייתה מיוחדת, ומאז כל פעם שהיא נפגשת עם חבר שלה, סקס במרתף אצלו בבית.

בשנה האחרונה לתיכון, היא זאת שמבקשת עזרה בפעם הראשונה, והיא מתאשפזת במיון הפסיכאטרי של המרכז לבריאות הנפש. לאחר שהיא משתחררת משם, חייה חוזרים לאותו מסלול: בולימיה, אלכוהול וסקס.

בקולג', המסלול צובר תאוצה, בכך שהיא מקיימת יחסי מין, שותה אלכוהול ללא הפסקה עד אובדן הכרה ואובדן זיכרון כך שהיא לא זוכרת מה קרה או מה שהיא עשתה בלילה.

לאחר ליל סקס עם קרייג היא מוצאת את עצמה בהריון. היא מבצעת הפלה. נדמה שמהלך זה משנה את תפיסת עולמה אך במהרה היא שוב חוזרת לאותו מסלול הרס משולש: אלכוהול, סקס ובולימיה.

עד שהיא שוב בהריון מקרייג. הריון זה גורם לה לבצע שינוי באורח חייה, לנטוש את מסלול ההרס העצמי וליצור לעצמה מציאות חדשה.

הנישואים עם קרייג לא עושים אותה מאושרת, גם לא כשיש לה ילדים, היא מרגישה כצופה מהצד, לא מסופקת ממה שיש לה, גלנון מנסה למצוא את האושר, לחזור לתוך הגוף שלה מאשר להיות זאת שצופה מהצד, אבל לא מוצאת ריגוש עם בעלה.

גלנון מתחילה לכתוב על חייה במדיה החברתית, חושפת פרטים שהיא שמרה מאחורי מסכות ונחשפת לעולם.

גלנון מגלה שקרייג בגד בה. היא מחליטה לא להתגרש ובהחלטה משותפת הם פונים לקבלת עזרה בכדי להישאר ביחד במסגרת המשפחתית.

צועדת לעבר הווה טוב יותר. היא מרגישה ומודעת לגוף שלה יותר.

המשפחה היא עמוד התווך שלה, במיוחד אחותה שנמצאת איתה תמיד בטוב ולרע, תומכת בכל צעד.

בספר יש 3 חלקים.

הספר חושף כל פרט מחייה ונוגע ביחס הסביבה למראה החיצוני, להשפעה של הסביבה על איך שאת נראית, לסטיגמות חברתיות.

ממליצה.

"האומץ שלי נובע מהידיעה שאני יכולה להתמודד עם כל מה שאפגוש שם כי בוראי עיצב לא רק לשרוד מכאב ומאהבה, אלא גם להפוך לשלמה בתוכם. נולדתי לעשות את זה. אני לוחמת." (עמ' 189).

לוחמת האהבה