להתרגש, לצלם, לאהוב

להפוך תחביב למקצוע בזכות אהבה ותשוקה לתחום הצילום

ותיקן, רומא I קרדיט: אלונה ק גלמן

אני מאמינה גדולה באור, בעיניי אור זה הדבר הכי חשוב בצילום. ברגע שהבנתי אור וידעתי איך להשתמש בו נהייתי מדויקת יותר והתמונות הפכו להיות טובות יותר הן מבחינה אמנותית והן מבחינה טכנית. בזכות ההבנה הזו, התחלתי לצלם תמונות שמעבירות רגש או תחושה מסוימת כדי לגעת בצופה ולגרום לו לאהוב את התמונה ולזכור אותה.

עוגת קרמשניט, צולם באור טבעי I קרדיט: אללונה ק גלמן
עוגת קרמשניט, צולם באור טבעי I צילום: אלונה ק גלמן

 

מדוע הצילום חשוב בעיניי? תשובה פשוטה: צילום מדבר. כשגיליתי ומאוחר יותר הבנתי שמדובר כאן בשפה חזותית צילומית,ראיתי ששפה זו יכולה להשפיע, לחנך ולהניע קהלים ברחבי העולם ללא צורך בשפה מדוברת משותפת. הצגתי פעם סיפור תמונות בהודו בשתיקה לקבוצת חובבי צילום בה הקהל חייך וצחק בלי לומר מילה בהינדי או באנגלית. זה היה רגע מאוד מרגש עבורי.

ותיקן, רומא I קרדיט: אלונה ק גלמן
ותיקן, רומא I צילום: אלונה ק גלמן

אני נהנית לצפות באנשים שמתרגשים מהתמונות שלי. אני גורמת לאנשים לחייך, לחוש שמחה או עצב או לגרום לאנשים להתגעגע, לכן צילום עבורי הוא בעצם הכלי שמחבר אותי לאנשים ומאפשר לי לספר את הסיפור שלהם לעולם.  צילום אנשים זהו רגע אינטימי בעיניי,  אני מתחברת לבנאדם בצורה ייחודית כאשר המצלמה בידיי וכל הפוקוס שלי על המצולם ואז קל יותר לשוחח, קל יותר רק ליישר מבט למצלמה, לצחוק ולפתח חיבור ואמון הדדי.

גלית אלישע לוזון, שימוש באור טבעי I קרדיט: אלונה ק גלמן
גלית אלישע לוזון, שימוש באור טבעי I צילום: אלונה ק גלמן

אני אוהבת לחלוק עם הסובבים את הפרספקטיבה שלי והזווית בה אני רואה את הדברים. צילום מאפשר לי להגיע למקומות שמעניינים אותי, לצלם באתרים ייחודיים, לראות מקומות צבעוניים וססגוניים ולא פחות חשוב להכיר אנשים חדשים. אני רואה מעבר לדמות מצולמת, מעבר למבט דרך העדשה, אני רואה את הסיפור האישי של כל אחד, את היופי הפנימי של המצולם ומבינה את הצורך שלו בתמונות. כיום אני כבר לא זקוקה לעדשה כדי לראות את היופי הטמון באנשים שאני פוגשת. אני יודעת לספר יופי של סיפור באמצעות תמונות, בעל משמעות ועומק, כזה שירגש, שתהיה לו נוכחות ושיהיה זכיר לאורך זמן.

צילומי פנים, בית בת"א, תאורה טבעית I קרדיט: אלונה ק גלמן
צילומי פנים, בית בת"א, תאורה טבעית I צילום: אלונה ק גלמן

מרגש אותי ללוות אנשים במסע של התוודעות לעוצמות רגשיות שלהם, לרעיונות חדשים שלא העזו לתת להם מקום, להעלות רגשות שאולי הם לא רצו להרגיש כי החביאו אותם עמוק בפנים. אני מפגישה אנשים עם עצמם, מלווה אותם במסע אל החלק הפראי, היצירתי והמופלא שבהם.

פאי תפוחים לכבוד ראש השנה I צילום: אלונה ק גלמן, אילן נרינסקי, קרנית יהב רק
פאי תפוחים לכבוד ראש השנה I צילום: אלונה ק גלמן, אילן נרינסקי, קרנית יהב רק

אסכם ואומר שהמצלמה עבורי היא כלי באמצעותו כל המצולמים שלי עוברים תהליך של ריפוי, קבלה ואהבה עצמית,  אותו תהליך שאני עברתי כילדה, כמתבגרת וכאישה.

מזמינה אתכם להכיר אותי ואת התוצרים שלי מקרוב, באמצעות אתר האינטרנט, דף הפייסבוק או האינסטוש.

נשתמע ממש בקרוב,

אלונה