להתלכלך בכייף – זה אפשרי!

מרוב התרגשות על חזרתו של אביב, השכמנו קום, התלבשנו ויצאנו אנחנו והילדים העירוניים שלנו לקטוף תותים במשק במרכז הארץ.חזרנו הביתה, עייפים, מוכתמים ועם ריח של אביב.

בחורה עם מחשב נייד

20160213_102415

מזה שבועות כל ספ"ש אני מתכננת טיול, יציאה פוטנציאלית מהבית לטובת הטבע שמחכה בחוץ, מתכננת בראש מה  נכנס לתיק, מלהיבה את החברים להצטרף מתרגשת מחידוש הטיולים בשבתות ואז מגיע הרציונל של הבית ומעדכן שצפוי מבול\ קור\ שלג..

התיק חוזר חזרה לארון, הטיול והירוק עוזבים את המחשבה והחברים מוזמנים אלינו, עוד שבת בבית.

אך לא הפעם, הפעם כל המהדורות הודיעו שהאביב הקדים השנה להגיע, מרוב התרגשות השכמנו קום, התלבשנו ויצאנו אנחנו והילדים העירוניים שלנו לקטוף תותים במשק במרכז הארץ.

איזו התרגשות אחזה בכולנו כאשר ראינו את השדה, שורות שורות של תותים, אדומים גדולים ומתוקים. הקטן כדי להגיע לתותים טיפס על הערוגה והתחפר בתוכה, הגדול לא הצליח לעצור בעצמו, השמחה שמותר לאכול ישר מהשיח ורצוי גם להאכיל את הבגדים- איזו הנאה וכמה אושר.

20160213_121355

תמונה

הביתה חזרנו מרוצים במיוחד, אספנו קופסה לסבים, מילאנו את עצמינו בתותים לשנה הקרובה וצרכנו את קרני השמש הנעימה.. אבל אז נזכרתי מה החלק הכי מבאס בשבתות טיול, מישהי כמוני עם הפרעת ניקיון,הטינופת שאיתה אנחנו חוזרים הביתה, נעליים מלאות בוץ, מכנסיים מוכתמים וחולצות מלאות בעסיסיות המיץ של התותים, לא מסוגלת לעכל את זה וחייבת שהכל יטופל ויכנס ישר לכביסה.

בתא אחד מסיר הכתמים, אין צורך לשפשף, לשים בצד, לחכות, לשטוף שוב לשים, תא שני לג'ל כביסה ומרכך- כי איך אפשר בלי.

20160215_124455

תוך כמה דקות הבית הריח כאילו האביב בכבודו בעצמו דפק על פתח דלתנו, הכביסה של חמותי תמיד מריחה כ"כ טוב אחרי מעל עשור של ניסיונות- עכשיו שלי מריחה טוב יותר.

אבל יותר מהכל, מעכשיו אפשר לצאת לטייל, להתאבק בבוץ, לאכול סלק ותותים- הכל ירד!

הכביסה יצאה בריח אביב נעים ונקייה ללא אף כתם אחד!

20160215_124730

5 מקומות מומלצים בהם טיילנו לאחרונה ומעכשיו הלכלוך הוא חלק מההנאה:

1.      קטיף- ההנאה הצרופה באיסוף פירות וירקות באופן עצמאי היא ענקית שלא לדבר על זמן איכות עם השמש והזדמנות נהדרת לראות מאיפה הכל מתחיל לפני שמגיע ארוז ויפה לסופר.

אתרי קטיף מומלצים: משק ז"ק בשדה יעקב \ משק 6 מושב גאולים \רוח שתות- גן שמואל \קטופותי- בית לחם הגלילית

2.    קיבוץ הרדוף– מומלץ בעיקר בימים החמים יותר- האכלת עגלים מבקבוק ופרות באבוס, איסוף ביצים והאכלת תרנגולות, קטיף ירקות והכנת ארוחת בוקר מכל הטוב הזה.

3.    שביל הארבעים יערות הכרמל– שביל פתוח מעל אוניברסיטת חיפה מוביל לשום מקום עם אחו ומקום להתרוצץ וליהנות, אפשר להביא כדור, לעשות פיקניק או סתם להשתטות.
4.     רכבת העמק ומעיין אלרואי בקרית טבעון- התחלה נהדרת ליום כייפי בתחנה המשוחזרת, במקום קטר וקרונות הפתוחים לשימוש הילדים, שולחנות פיקניק ובהמשך אחרי הליכה קצרה ניתן להגיע למעיין ולשחות או להשתכשך בתוכו.

5.     הקרקס החקלאי– מושב יוגב- שטח פתוח עם פעילויות יצירה, מסלולי רכיבה על חד אופן, האכלת חיות משק והופעת קרקס.