להתחיל? טוב, ננסה….

בחורה עם מחשב נייד

אף פעם לא חשבתי לכתוב בלוג…. אבל שני בניי ההורמונליים דורשים ממני כל כך הרבה כישורים, שחשבתי שיהיה נחמד להעזר במי שיכול לחשוב גם ולעזור….
להגדיר הורמונליים? אז הגיל הזה, הגיל המגעיל הזה, מתחיל כיום בסביבות הגיל 6 (טוב אולי 8…) ונמשך עד…. לא ממש יודעת. בני הגדול כבר בן 20 והוא עדיין שם…. בהורמונלי (מתי זה נגמר? משהו יודע?). בני הצעיר יותר בגיל 16 וחצי- כמובן שנמצא בשיאו של הגיל ההורמונלי.
כל יום ישנם הפתעות חדשות…. למשל: פתאום הגדול החליט שצריך להשתמש במרפסת הגדולה שיש לנו כדי לארח את החברה…. סבבה! אבל, צריך להתאים אותה. להתאים? למה? אה…. החברה באים גם לעשן נרגילה. נרגילה? אצלי בבית? בית שבו לא מעשנים???
אוהו…. כמה התלבטויות. התחלתי לחקור, או במילים שלהם לחפור (לחפור? אני השתמשתי במקדחות הכי גדולות ורבות עוצמה על מנת להבין הכל!) איפה הם עישנו עד עכשיו? מה הם מעשנים (נו, אתם מבינים שהדבר הראשון שעולה הוא…. מפחיד…)? כמה? ובכלל למה אצלינו? אחרי שקיבלתי את כל התשובות אמרתי: לא מסכימה! אפשר להתארח בכייף אבל לא! נו…. תחשבי עוד קצת….
הסכמתי לחשוב…. אולי זו היתה טעות. כי שתפתי כמה מחבריי וחברותי בעיניין ומסתבר שכל כך הרבה מתלבטים בעיניין. כאילו…. מה זה נרגילה? שטויות…. נרגילה תוביל אותו לדברים מסוכנים…. כולם מעשנים נרגילה…. אסור להסכים- זו שבירת גבולות… אז איפה את רוצה שהם יעשנו, בחוץ? ברחוב?… לא! אני לא רוצה שיעשנו!…. ומה עם בני הצעיר? האם הוא מכיר כבר? האם גם הוא….?
אחרי הרבה התלבטויות… המון החלטתי על כללים ברורים, שבני קיבל אותם. טוב…. אז עיצבתי את המרפסת מחדש, לנוחיות החברה… וכבר בילו אצלינו פעמיים. לא קל לי עם זה…. כלל הברזל הוא: מותר לעשן רק כשבני הצעיר איננו! בנתיים- עד שהוא יגלה….
אמרו לנו פעם: ילדים קטנים צרות קטנות ילדים גדולים….
הצרות לא גדולות, ההתלבטויות גדולות, השאלות גדולות וההשלכות- גם גדולות….

oritlahav
אמא לשני בנים מקסימים, אמא מאמצת ללוסי החתולה שלי... אוהבת יופי ועוד יותר תכשיטים, שונאת בשר, אוהבת פרחים והמון ירוק, מעריכה יצירתיות מכל סוג....