להתאהב בעבודה

בחורה עם מחשב נייד

להתחיל עבודה חדשה זה כמו להתחיל מערכת יחסים. אתם מסכימים להתחייב לאותו מקום, יום אחרי יום, שעה אחרי שעה ולבלות עם אותם האנשים לתקופה ארוכה. כמו במערכת יחסים מתחילים בהיכרות דרך המלצת חבר, אתר דרושים, מודעה בעיתון או פניה אישית. מתחילה התרגשות מסוימת, אתם מרגישים נחשקים, מתחילים להרגיש פרפרים בבטן.

בשיחת ההיכרות אתם מספרים על עצמכם קצת בחשש ולאט לאט במהלך השיחה אתם צוברים ביטחון ומרגישים שיצרתם רושם ראשוני מספיק טוב כדי שתזומנו לריאיון. צדקתם. אחרי כמה ימים, אתם מגיעים למשרדים לא מוכרים לבושים יפה מתמיד כי שוב…. אתם רוצים להרשים. בכניסה למשרדים, הכל נראה זר וחדש, פקידת קבלה חייכנית ונחמדה מראה לכם את פינת הקפה ואתם מרגישים שכל עובד או עובדת שעובר לידכם נועץ בכם מיליון מבטים, הוא האריה ואתם הטרף הקל.

אתם מתחילים להרגיש את הלחץ, לוקחים נשימה עמוקה ואז מזמינים אתכם להיפגש עם המנהל המגייס.  הלב דופק, אתם בולעים את הרוק ונכנסים למשרד ברגל ימין. אתם חוזרים הביתה שמחים ומאושרים, יצאתם מהריאיון והרגשתם שהצלחתם. בדרך החוצה אתם כבר מדמיינים את עצמכם מסדרים את כל הצעצועים ליד המקלדת.

ככל שאתם מתקדמים בתהליך המיון ומגיעים יותר פעמים אל המשרד כך גוברת בכם תחושת ההתאהבות. ממש כמו עם בני זוג, ככל שנפגשים יותר, מכירים יותר צדדים, מרגישים יותר בטוחים ומתחילים להיקשר. אתם מתאהבים במעסיק החדש, מדמיינים את עצמכם אוכלים צהריים במטבח המשותף, עושים צחוקים עם החברים לצוות ואתם כבר ממש רוצים לקבל הצעת עבודה.

יש משהו מרגש בתהליך החיזור בין עובד לחברה, משהו מחזיר אותנו לאהבת הנעורים הראשונה – מתי יתקשרו אלי? מה הם חושבים עלי? האם מצאתי חן בעיניהם?אחרי כמה ימים מתוחים , התקשרו לומר לכם שהתקבלתם. אתם רוצים לצעוק לכל העולם אבל אתם עדיין בעבודה הישנה. מחוזרים, אהובים, נחוצים ורצויים אתם חוזרים הביתה מאושרים.

אתם עומדים להתחיל עבודה חדשה –  איזו הרגשה נפלאה!

שלכם,

יפעת בר און

054-7007818

lovefingers