להציל את הנסיכה

סרט הרפתקאות-אנימציה חדש, מרגש ומשעשע בממלכת גרוטאות קסומה, ובו מסופר על ידידות אמת, אומץ לב ואביר מיוחד

הסיפור מתרחש בממלכת פַּחְלֶנְד, שבה כל היצורים, הצומח והדומם עשויים מחלקי פח ומאביזרים ישנים דוגמת קופה רושמת והמון גלגלי שיניים וברגים. גיבור הסיפור הוא ראסטי, אביר קצת קְלַמְזִי עם לב זהב, שמנסה לזכות בסליחתה של חברתו הטובה, העלמה בּוּ ולהציל את הממלכה מידיו של נסיך הממלכה, שמנסה להשתלט על הממלכה ולהדיח את המלך השולט.

ראסטי החליט להתחרות בטורניר המשחקים המלכותי והיה בטוח, שיזכה בתחרות. לשם כך הוא היה נחוש למצוא מנוע חדיש לסוס המירוץ שלו. ברגע האחרון הוא מצא סוחר שמכר לו את המנוע החדיש, אבל לא היה לו כסף לשלם תמורתו. למרות מחאותיה של בּוּ, ראסטי מישכן את מכונת התפירה האהובה עליה והבטיח לה שעם כספי הזכיה הוא יפדה את מכונת התפירה.
ראסטי הצליח, כנגד כל הסיכויים, להביס את נסיך הממלכה, אבל רגע לפני שהמלך הכתיר אותו כמנצח ומילא את קופתו, גילה הנסיך, שהסוס ניצח בזכות המנוע שנגנב ממנו בבוקר המרוץ.

ראסטי המסכן, שלא ידע, שהמנוע היה גנוב, איבד את נצחונו, תואר האבירות נלקח ממנו והוא גורש מטירתו. בּוּ, שגרה עד אותו היום עם ראסטי, נשארה ללא קורת גג. היא עברה ממלון למלון וחיפשה היכן להעביר את הלילה, אבל כל המלונות היו תפוסים. נסיך הממלכה, שהתאהב בה כבר בתחילת התחרות, עבר במקום והציע לה להשתכן בטירתו. בּוּ התאהבה בו מיד והיתה בטוחה, שצפוי לה עתיד חדש ומזהיר.
ראסטי לא איבד תקווה והחליט לצאת למסע יחד עם סוסו הנאמן צ'וֹפֶּר וקוֹק הדרקון הקטן במטרה למצוא את הגנב, לטהר את שמו ולהחזיר אליו את בּוּ. המסע של ראסטי וחבריו רווי בהרבה תלאות והרפתקאות : הוא נאלץ להתמודד עם דרקון אימתני בעל 2 ראשים, לעבור במכרות הממלכה, למצוא דרכים לסכל את מזימותיו של הנסיך.
בינתיים בתוך הממלכה, הנסיך מראה לבּוּ מכונת תפירה חדשה ומיוחדת, שבנה במיוחד בשבילה והיא יכולה להחליף את מכונת התפירה האהובה שלה, שנלקחה ממנה. בּוּ מכינה בהתלהבות הרבה שמלות, אבל כשהנסיך מציע לה להכין עבורה שמלת כלולות, כדי שיוכל לשאת אותה לאישה ויחד ידיחו את המלך המכהן ויתפסו את מקומו, היא רוצה לעזוב את הטירה.
הנסיך לא מוכן לקבל את סירובה וזורק אותה לצינוק, שם היא מגלה עוד הרבה נסיכות, שגורלן זהה לשלה. הן כלואות שם זמן רב. בּוּ לא מאבדת את העשתונות ומבקשת את עזרתו של מפתח הברגים, שיעזור להן לברוח ולהזהיר את המלך מפני המזימה.
האם ראסטי יזכה מחדש בתואר האבירות שלו ?
מי יפתיע את ראסטי ויבוא לעזרתו ? האם יהיה זו עוזר יחיד או שראסטי יצליח לגייס צבא נאמן שיעזור לו להלחם בנסיך הרשע ולהציל את בּוּ ?

את כל זאת תוכלו לראות בבתי הקולנוע החל מה-28.11.2013 בדיבוב לעברית.

האנימציה בסרט מעוררת התפעלות. היא אחרת ושונה מהאנימציות אליהם אנחנו מורגלים בסרטים המצויירים. ישבתי מוקסמת למראה המחשבה והיצירתיות של יוצרי הסרט להרכבת הדמויות. התחושה היתה שחלקי פח קיבלו חיים חדשים ויצאו לחיים משלהם, כדוגמת "צעצוע של סיפור", אבל במקום צעצועים, כאן יש חפצים.
הבנות נהנו מסרט הרפתקאות מקסים ומצחיק ואנחנו המבוגרים בנוסף להנאה מהסרט, נהננו מאנימציה מיוחדת.
לטעימה קטנה מהסרט
[youtube KTgDHhbdxYs&feature=youtu.be nolink]

המלצות נוספות לסרטי ילדים בחנוכה 2013

לעוף על הזמן

גשם של פלאפל 2

ג'סטין הגיבור

לשבור את הקרח