להמר על הכל / אילת סווטיצקי

ספר שלישי בסדרת חיים שלמים לחיות. קדמו לו "חיים שלמים לחיות" ו- "להציל את מרגו" והוא עוסק בסשה ואדריאן, הזוג שכה חיכיתי לקרוא את סיפורו.

65089367_2329986043749072_3000670354365480960_n

ז'אנר: רומן רומנטי
הוצאה: דבש | שנת הוצאה 2019
ספר שלישי בסדרת חיים שלמים לחיות. קדמו לו "חיים שלמים לחיות" ו- "להציל את מרגו".

הספר הזה עוסק בשתי הדמויות שהכי אהבתי ב"להציל את מרגו". למי שלא קרא, אעשה רענון. אדריאן רמירז הוא הדודן של מרגו שפרש עליה את חסותו וסשה היא חברתה הטובה ביותר.

אש ומים זה מה שאדריאן וסשה הם בעצם. היא לכאורה תוססת, עם שמחת חיים, חוט שדרה ופה גדול. יפה והורסת שכל גבר היה רוצה בשביל עצמו.

אדריאן הוא איש עסקים. קר כקרח, לא מתרגש מכלום. הוא פגוע ומאוד ממה שעשתה לו איזבל בספר הקודם ולמרות שהם כבר לא ביחד, הוא תיעל את הכאב לכפור.

לשניהם אין מקום בחיים למערכת יחסים יציבה.
שניהם לא מאמינים באהבה.
שניהם מודעים למשיכה העזה זה כלפי זו.

יום אחד אדריאן מציע לסשה הצעה מעניינת ובדרך מוזרה בכלל (ממש מבצע חשאי כדי להגיע להצעה) והיא מסכימה, לא כי מדובר באדריאן שאליו היא נמשכת, אלא כי היא זקוקה לכסף שהוא מציע לה. הרבה! מאוד! כסף!
בתמורה למה אתם שואלים? ובכן, בתמורה לזמן שלה. כן, כן, שתעניק לו זמן ותו לא.
מוזר אבל זה קיים.

בספר הזה אנחנו מגלים מה הפך את סשה למי ומה שהיא היום. והאמת? אני חושבת שזה די קיצוני להגיע לזה בעקבות אותו מקרה. נכון שאילו הייתה משתפת אחרים הייתה יכולה אולי להתמודד באופן שונה, אך לסשה יש בלם רציני. אמא שלה חולה ומטופלת דיאליזה. אז היא מתדרדרת לתהומות שמרגו הייתה בהן ושם בעצם הן הכירו.

לטעמי יש הקצנה באיך שסשה רואה את עצמה. היא יורדת על עצמה כל הזמן ודואגת לנופף בתווית שלה על ימין ועל שמאל. אחותי, הבנו..אבל זה שהנסיבות שלך הביאו אותך לאנשהוא, זה לא אומר שאת צריכה להגיד את זה כל הזמן בקטע של שיריון מגן או כדי בכוח להרחיק אחרים. היא התישה אותי בקטע הזה.

אדריאן גם היה אנמי לטעמי. הוא מקפיד על חזות זועפת ובלתי מרוצה בעליל מהכל ומכולם. אך להבדיל מסשה, הדמות שלו כן התפתחה (באיטיות מייסרת אומנם). אהבתי את הבלחות הרגש שהוא הביע (הבלחות כי הן מועטות).

ופה, בדומה לספר על מרגו, ככל החבורה נוכחת. סקוט ומדיסון מצטיירים כזוג מעצבן. הוא הבעל המסכן של האישה ההריונית. מר גורילה בכלל הפך לרכרוכי ואיבד מהקסם והחספוס שלו ומרגו? היא בכלל לא אותה דמות! היא יבבנית, הורמונלית ומעצבנת. פה ממש לא אהבתי אותה.

הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטה של סשה. הכתיבה כרגיל טובה כי זו אילת אך ציפיתי ליותר מהספר השלישי ועוד על שתי הדמויות הללו ומצטערת לומר שהתאכזבתי. העלילה הייתה כמו קו ישר במוניטור. בקושי היה עניין. השימוש במחלת אמה של סשה נועד להצדיק את החלטותיה של סשה בעיני רוחה שלה בלבד. נקודת האור בספר היו 13% האחרונים בו. שם הקצב תפס תאוצה ועלה נושא שאילו הגיעו אליו הדמויות נגיד במחצית הספר, היה יכול להיות לו פוטנציאל אדיר. ההימור נלקח בשלב מאוחר וחבל.

לסיכום, ספר קליל וכיפי להעביר איתו כמה שעות ובמיוחד אחרי ספר כבד או מטלטל רגשית.
קריאה מהנה.

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.