להמלט מן האספלט אל המצפה התת-ימי

פארק המצפה התת-ימי באילת מציע חוויה יוצאת דופן, שממזגת את מה שמציע הטבע עם מגוון אטרקציות ויזואליות וטכנולוגיות ומאפשרת בילוי של כמה שעות טובות בעיר הדרומית

להתארח בביתם של היצורים הימיים. המצפה התת-ימי באילתהצצה אל בריכת הכרישים באילת

אני דווקא אוהבת את אילת. לא בחגים אמנם, או בחופשים של מערכת החינוך, או בקיץ, או בחורף – אבל בין לבין, אני באמת אוהבת את אילת. יש בה ניחוח קבוע של ריזורט באוויר; לא פעם אני מרגישה שם הכי קרוב לחו"ל שאפשר, ומופתעת בכל פעם מחדש מהנוף היפהפה שמשלב הרי מדבר מצד אחד וים כחול עמוק למרגלותיהם, מאטרקציה חדשה או ממלון עם מבנה יוצא דופן.

ועדיין, באף אחד מהביקורים שלי באילת לאורך השנים, לא הייתי במצפה התת-ימי. רק כשהגענו לשם לראשונה עם הילדים, שאלתי את עצמי "למה בעצם?"
מדובר באטרקציה מיוחדת במינה שבנויה באמצע הים הפתוח ומשמרת את אורחות החיים של היצורים הימיים עם הרבה מאד כבוד, תוך שהיא מנגישה אותם באופן אטרקטיבי למבקרים.

שיט בספינה קורל 2000 במפרץ אילתלהביט על שונית האלמוגים מלמעלה – קורל 2000

המצפה עצמו נמצא בעומק 6 מטרים וכמו מאפשר להתארח בביתם של דגי הים, בין האלמוגים היפהפיים של ים סוף. אפשר לסייר גם בין הבריכות הפתוחות בהן שוכנים צבי מים ענקיים, לבקר במתחם אמזונס, שם יחכו חיות נדירות כמו תנינים ונחש אנקונדה, לטייל בעולם הכרישים בבריכה הגדולה במזרח התיכון וכוללת בריכה ענקית עם חתולי ים, עטלף ים, דגים יפהפיים וכרישים כמובן, ואם מתייצבים בשעת ההאכלה אפשר לצפות בצוללן מפנק אותם במטעמים, תוך שהוא מתקשר עם הצופים דרך הזכוכית במופע פנטומימה משעשע. את הבריכה אפשר לחצות דרך מנהרה שקופה יפהפיה ולהרגיש לרגע אחד כמו דג במים.

מומלץ להגיע בשעת ההאכלהמופע משעשע של צוללן מבעד לזכוכית – בריכת הכרישים

למעשה, אפשר לבלות במקום גם 3-4 שעות, לא רק בזכות האולמות הממוזגים, אלא גם בזכות מגוון הפעילויות. באושינריום, לדוגמא, מוצג הסרט "מסע לעולם הכרישים" על מסך HD בסימולטור עתידני ענק; בקורל 2000, סירה עם בטן מזכוכית, אפשר לשוט ולצפות באלמוגים היפהפיים ובחיות הים מלמעלה. בימים לא חמים מדי אפשר לעצור במתחם הילדים שמציע מתקני שעשועים עם הרבה הומור ואם מיהרתם או סתם לא הספקתם את הכל, תוכלו להצטלם (בחינם) בחנות הצילום ולהציג עם התמונה כהוכחת כניסה במשך 3 ימים ברציפות, ללא תשלום נוסף.

כי אם כבר יש לנו כזו פיסת טבע נדירה כמו מפרץ אילת, למה לא ליהנות ממנה? כן, גם בלי ילדים.