לצלם סרטון וידיאו ולהישאר בחיים

התגובות שקרן קיבלה על סרטון הוידיאו שהעלתה, היו כל כך איומות שהחליטה למחוק אותו מייד, לגרור את עצמה למיטה, להתכסות בפוך ולמלמל: למה אני צריכה את זה

HOW TO TAKE A VIDEO
מתוך PIXABY

כשקרן קיבלה את האומץ לצלם  את סרטון הוידיאו הראשון שלה,  כל הזמן ניקרה בה המחשבה: "מה אני בכלל צריכה את זה",  "אין דבר מביך יותר מלדבר למצלמה",  וגם "אני נראית יותר טוב במציאות מאשר בוידיאו".  בסוף, בחששות כבדים היא העלתה את הסרטון לרשת וקיוותה לטוב. האמת היא, שאף אחד לא הכין אותה למקלחת התגובות הצוננת שהגיעה. אם לדייק, האמירות שספגה היו עבורה בלתי אפשריות,  לבסוף היא מחקה את הסרטון שצילמה,  גררה את עצמה למיטה, התכסתה בפוך וחשבה: "מה לעזאזל חשבתי לעצמי. ידעתי שאני לא צריכה לעשות את זה"! כעבור כמה ימים היא  הספיקה "לבשל" את המסקנות המתבקשות עבורה: "אני לא פוטוגנית",  "סרטוני וידיאו הם עסק לאחרים", ו"סבבה לי לכתוב, אני לא חייבת לצלם".

אחרי שנתיים נפגשנו, דיי במקרה. היא ספרה לה על ה"רצון" שלה לעשות סרטוני וידיאו ואני האמנתי לה. היו לי את כל הסיבות. היא היתה תלמידה חרוצה, עשתה "שיעורי בית" באה בזמן,  מידי פעם שאלתי את עצמי מתי יבוא ה"קטץ'" והאמת, שהוא לא איחר להגיע. זה קרה כשכשקבענו לצלם. פתאום לקרן היו תחלואים שונים, שנחתו במפתיע על יום הצילומים. הבנתי אותה, אני מכירה את  הרגשת הפחד המשתק. הוא בהתחלה מתנהל לצדנו ואח"כ הוא "מקבל אומץ" ומנהל אותנו. זה דומה לסלע שתקוע באמצע נהר ולא מאפשר את זרימת המים. ואני, אני בן אדם שמחבב זרימה, וגם יודעת להזיז סלעים ולגרש פחדים , אז מה פיתאום אני אתן לחששות לנהל אותי או את הלקוחות שלי? איך לבסוף, גרמתי לקרן להצטלם ואפילו ליהנות מזה – תוכלו לראות בסרטון שלמטה.

נעים מאוד, קוראים לי רונית מלמד ואני מראיינת ומומחית להופעה מול קהל ומצלמה. אני יודעת להזיז הרים, לתקתק עניינים ולמוסס פחדים.  פעם היה לי חשוב שאנשים יחבבו אותי, הרבה התעסקתי סביב השאלה- מה אנשים חושבים עלי. עם השנים הבנתי שאנשים תמיד יחשבו משהו, וזה בטח לא צריך לנהל אותי.  הכי חשוב שאני אוהבת ושלמה עם מה שאני עושה.  עם האנרגיה הזאת אני מגיעה ללקוחות שלי ועוזרת להם לאהוב את מה שהם רואים בוידיאו, ולהרגיש בטוחים יותר בהופעה מול קהל ומצלמה.

כדי שגם אתם תרגישו בטוחים, הנה ארבעה דברים שאם תיישמו אותם – הסרטון שלכם ייראה טוב יותר:

1. הרבה אנשים עסוקים במה שהסביבה תגיד עליהם, פוחדים "לעשות פאדיחות" ונמנעים מלצלם סרטון וידיאו.הבשורה המשמחת היא שהסביבה תמיד תגיד עליכם משהו,  עכשיו תחליטו, אתם חיים את מה שאנשים חושבים עליכם, או חיים את החיים שלכם?

2. אין דבר כזה, "אנשים לא פוטוגנים", יש אנשים שלא יודעים להבליט את התכונות הטובות  שלהם. זה כמו שאף אחד לא נולד שף, או נגן בתזמורת הפילהרמונית, כך גם אף אחד לא נולד להיות יונית לוי או דני קושמרו, הכל ענין של למידה, ניסוי טעיה ותרגול.

 

מתוך PIXABY
מתוך PIXABY

 

3. צילמתם סרטון וידיאו ואתם לא מרוצים מהתוצאה הסופית, במקום לספר לעצמכם כמה אתם לא מוצלחים, שמנים, רזים, ואם הייתם פחות… וכו', שנו את זווית הראיה שלכם: תחשבו מה טוב בסרטון שלכם,  איזה משפט שאמרתם אתם אוהבים?  תתפעלו מעצמכם!  אם  אתם מרגישים שאפשר לעשות את זה טוב יותר מכפי שעשיתם, יד מקצועית, כזאת שאתם סומכים עליה, יכולה ליצור שיפור מהיר ולקצר עבורכם תהליכים.

מתוך PIXABAY
מתוך PIXABAY

 

4.  צילום בוידיאו עוזר ללקוחות הפוטנציאלים שלכם לדעת איך אתם נראים, מדברים, זזים, איזו אנרגיה יש לכם, וגם אם הם מתחברים אליכם. אחרי שפרסמתם את הסרטון שלכם, יהיו אנשים ש"יתעלפו" עליכם  ויהיו אנשים ש- פחות יתחברו אליכם.  את האחרונים אתם בטח לא רוצים כלקוחות. ועל זה הוסיפו חז"ל: "מי שלא טוב לו, יום טוב לו" 😉

 

מתוך PIXABAY
מתוך PIXABAY

 

 

5. זה הסרטון שקרן צילמה

 

[youtube FiW_R04CraY nolink]

 

 

#לאומי_בעסקים

#דיגיטליות_בעסקים

 

מוזמנים לקפוץ לביקור בדף הפייסבוק העסקי שלי

או באינסטגרם